ashdod10 logo

האשדודים המצטיינים בחינוך: תלמיד ממקיף ד' ומורה ממקיף א'

במסגרת חגיגות 70 שנות חינוך, העניק משרד החינוך אות הוקרה ל- 70 אנשי חינוך מצטיינים ול- 70 תלמידים מצטיינים. ביניהם תלמיד מאשדוד, עידו גינזבורסקי ממקיף ד' ומורה מאשדוד, ד"ר חן נפתלי ממקיף א' אות ההוקרה הוענק למצטיינים ביום רביעי שעבר בבנייני האומה בירושלים, במעמד נשיא המדינה ראובן "רובי" ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט
ענת ביגר | חמישי, 03 מאי 2018 14:10
האשדודים המצטיינים בחינוך:  תלמיד ממקיף ד' ומורה ממקיף א' צילום: חורחה נובומינסקי‫

בשבוע שעבר העניק משרד החינוך אות הוקרה ל-70 אנשי חינוך מצטיינים ול-70 תלמידים מצטיינים. בין הזוכים גם תלמיד מאשדוד עידו גינזבורסקי ומורה ד״ר חן נפתלי. הטקס כלל הענקת תעודות הוקרה לאנשי החינוך ולתלמידים, ובכלל זה הענקת ספרים ויום טיול בירושלים כשהחלק העיקרי היה כאמור הטקס. "אתם הצמרת של מדינת ישראל, נבחרת המחץ שלנו. כשאני מביט בכם אני רואה מגוון נפלא, שנותן תקווה כל כך עמוקה לעתיד של מדינת ישראל" אמר שר החינוך בנט.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "הערב הזה הוא רגע של גאווה וקורת רוח לחברה שלמה, נחת על הישגים מרשימים ומיוחדים שצברו מורים ותלמידים . המורים הוכרזו כמצטיינים לא רק על הנחלת הידע והערכים אלא גם על אהבה ונתינה. בכך הם פילסו דרך לליבותיהם של כל כך רבים. וגם התלמידות והתלמידים שלנו המצטיינים הערב נבחרו לא רק בשל הישגיהם הלימודיים אלא גם על יכולתם לשים יד על הדופק של החברה הישראלית”.

עידו גינזבורסקי מתנדב סביב השעון

עידו גינזבורסקי, תלמיד כיתה י"ב בבית הספר מקיף ד' זכה בהצטיינות בשל המעורבות החברתית שלו. "עידו תלמיד בכיתת מופ"ת, עידו גינסבורסקי, תלמיד כיתה י"ב בבית ספר מקיף ד' אשדוד, הינו תלמיד המצטיין בלימודיו, ולצד הבגרויות פעיל ומתנדב במגוון תחומים" נכתב בנימוקי הזכייה. "בין היתר עידו מוביל ומנהל את קבוצת המשצ"ים הבית ספרית, אחת לשבוע הוא מקיים מפגש של שעתיים עם הקבוצה שחבריה הם תלמידי שכבה ט'-י"ב. במהלך חופשת הקיץ הדריך בהתנדבות במשך שבוע ימים קבוצה ממחוז דרום, ובמהלך חופשת חנוכה הדריך גם כן בהרי אילת קבוצה מהמחוז. עידו החל את פעילותו בתנועה עוד בכיתה ט'. רצ"ב בשנה הבאה עידו הולך לשנת שרות בחברה להגנת הטבע ושם יישם את כול הידע שרכש במסגרת שלח בביה"ס. עידו פעיל במועצת התלמידים הבית ספרית, עד השנה שימש כיו"ר המועצה במסגרת פעילותו העביר הדרכות בנושא מנהיגות לחברי המועצה וכן היה פעיל בוועדות השונות.

עידו ויהודית

הוביל פעילויות בית ספריות שונות כגון: מרכזי למידה והפסקות פעילות. עידו פעיל גם בנבחרת הכדורסל הבית ספרית. חבר בתנועת הנוער "השומר הצעיר" "וביתר". לאחרונה נבחר להיות אחד מזוכי אות רמון. ואף זומן למיונים לקורס טייס. עידו ייצג את ביה"ס בתחרות הנואם הצעיר באשדוד, ואף זכה במקום השני.. בימים אלו מקימים עידו וחבריו פרויקט חדש "בואו נדבר" אשר אמור לעודד את הנוער לצאת ולדבר על הדברים שמפריעים להם, במדינה, בעיר או אפילו בבית ספרם, להעלות דיאלוגים בנושאים שנויים במחלוקת ולאפשר שיח מכבד ומכובד.עידו פעל בפרויקט "עתיד" ובפרויקט "בעד" שהתקיים במרכז יעקב הרצוג בעין צורים. אחת לחודש עידו נפגש עם תלמידים מבתי ספר שונים לשיח בנושאים מגוונים עיקר הדיון סבב סביב, יהדות במדינה, פריפריה ומרכז, חלק מהתכנים הוא הביא גם לתוך בית הספר והעביר דיאלוגים בנושאים אלו לחניכיו."

לדברי גינזבורסקי כשהתקשר אליו מנכ"ל משרד החינוך והודיע לו על זכייתו הוא התרגש אך ההתרגשות פחתה כשהבין ש עוד 70 תלמידים זוכים. "הוא הודיע לי שאני עומד לקבל פרס ממנו, מהנשיא ומבנט פרס מצטיין של משרד החינוך, לא כל כך ידעתי האמת מה אני מקבל ידעתי שזה.... של משרד החינוך, לא ידעתי כמה אנשים מקבלים אותו, אבל מאוד התרגשתי"

ד"ר חן נפתלי: "ההוראה זו שליחות"

ד"ר חן נפתלי ממקיף א' באשדוד עובדת במקיף א' אשדוד זכתה אף היא בהצטיינות. "חן מבצעת את עבודתה בביה"ס במקצועיות, ביסודיות, באחריות ובקפידה ומפגינה ידע רב בתחום הדעת" נכתב בנימוקי הזכייה. "היא רואה בהוראה שליחות, ובזכות יחסי האנוש המעולים שלה, היא זוכה לשיתוף פעולה, ולכבוד והערכה מעמיתיה לחדר המורים, מתלמידיה ומהוריהם. חן היא דמות יוצאת דופן בכל קנה מידה. במסגרת היותה מורה לערבית פתחה את מגמת העולם הערבי והאסלם בביה"ס. מגמה זו פורחת וההצלחה בבחינות הבגרות בה גבוהה ביותר".

עוד נכתב עליה כי "לאורך השנים הובילה ד"ר נפתלי את תלמידיה להצלחות מרשימות. היא השכילה ליצור סביבה לימודית נעימה ומקצועית ולשלב קשר אישי נפלא עם תלמידיה לצד סטנדרטים לימודיים גבוהים ביותר. חן אינטליגנטית, חרוצה ויסודית, חדורת מוטיבציה, המוכנה להשקיע מזמנה על-מנת להעמיק ולהרחיב את ידיעותיה בתחום הדעת . היא מקפידה על קיום תהליכי הוראה למידה והערכה בהתבסס על פיתוח אוריינות טכנולוגית ודיגיטלית ומיומנויות המאה ה-21 . מובילה יוזמות ייחודיות ללמידה משמעותית המשלבת כלים דיגיטליים לאורך כל שנת הלימודים"

464563

חן גדלה גדלה בתל אביב, שירתה במודיעין ביחידה סודית ועשתה תואר שלישי באוניברסיטת בר אילן בלימודי המזרח התיכון, ולאשדוד הגיעה לפני 6 שנים בעקבות בעלה תושב העיר. יש להם 2 ילדים. "אני אוהבת את ההוראה. התלמידים יודעים שאני באה מאהבה ובתחושת שליחות. זה מקצוע חשוב ולא רק בגלל הסביבה שאנחנו חיים. השפה הערבית חשובה. שפה זה כוח. הלימודים על הערבים והאיסלם חשובים גם לגבי עסקים ומסחר ולדיפלומטיה. אני רואה בלימוד המקצוע ערך עליון".

כשהתקשר אליה מנכ"ל משרד החינוך, היא לא הבינה על מה הוא רוצה לדבר איתה, אך כשבישר לה על היבחרה חשה אושר גדול ."מאוד התרגשתי. זה תחושה שבאמת יש הערכה והוקרה לעשייה שלי גם בבית הספר וגם משרד החינוך. וזה אושר גדול וזה אומר שעשיתי את הבחירה הנכונה בחיים כי אני באמת מצליחה להשפיע על תלמידים".

ההתרגשות בטקס עצמו גברה, לטקס הגיעו הוריה, בעלה ושתי מנהלות בית הספר. היא נבחרה לפתוח את האירוע ולהקריא דברים שכתב אלברט איינשטיין " זה היה מרגש וכבוד גדול".