ashdod10 logo

במזל צהוב: עירוני אשדוד ניצחה את מ.ס באר שבע

למרות היתרון של מכבי עירוני אשדוד משער של דגו בדקה ה-22, הצבוהים שוב ספגו גול בתוספת הזמן משער של גבריאל סלומון. הקבוצות לא הבשילו להבקיע בהארכה, והדרמה האמיתית הייתה בפנדלים ששתי הקבוצות החמיצו. הפנדל ה-7 של שגיא כהן הכריע את המשחק והאוהדים יכלו לחגוג את העלייה
יניב פרידמן | שלישי, 17 אפריל 2018 21:06

ביום שישי בצהריים נרשמה התרגשות גדולה מצד אוהדי מכבי עירוני אשדוד לעודד את הקבוצה במשחק פלייאוף המכריע מול מ.ס ב"ש באיצטדיון הי"א. מאות אוהדים שליוו את הקבוצה לאורך העונה הגיעו למשחק. בקהל היה אפשר לראות את הלן גלבר, המתמודדדת לראשות העיר שהגיעה לעודד את הקבוצה ולדבר עם האוהדים. על פי המאזן במשחקי הליגה מכבי עירוני אשדוד ניצחה בבית 3:0, ובחוץ 2:1. הניצחון היה צריך להיות בכיס, שהרי מדובר בקבוצה הממוקמת במקום שני בליגה אל מול חמישי. אך יום חלש של שחקני מכבי עירוני אשדוד, חילופים הגנתיים לקראת סוף המשחק לא הצליחו למנוע שוב פעם גול בדקה ב-94, והביאו את המשחק לדרמה גדולה בפנדלים.

במהלך הדקות הראשונות של המשחק נראה שהקבוצות הצליחו לייצר איום ממשי על השער של אחד על השני. בדקה ב-22 דגו השתחרר מהשמירה החזקה של שחקני מ.ס ב”ש. דגו ראה את אורי מכלוף, השוער של ב"ש, מחוץ לשער ובעט מ-25 מטר כדור מרהיב לשער 0:1 לצהובים. בדקה ה-34 אלמקייס מגביה כדור מצד ימין לרחבה אבל הכדור מורחק, בלעיש יוצר לחץ באמצע המגרש ומוסר למלקין שבועט מחוץ לשער. שחקני עירוני באר שבע לא הצליחו לייצר התקפות מסודרת, מה שגרם לעבירות על שחקני עירוני אשדוד. בדקה ה-38 עבירה על לערן מלקין והשופט שליו ששון מוציא כרטיס צהוב לעידו בוכובזה, ואייל דיין על תגובה לא הולמת לעברו. ונדמה כי בדקות האחרונות ששחקני עירוני אשדוד מעבירים את הזמן על מנת לסיים את המחצית ביתרון קטן.

693

במחצית שניה התבסס המשחקעל הצד הגנתי של עירוני אשדוד ששמרה על אמצע המגרש, אבל הקפטן ברוך דגו ואלמקייס החלוץ לא הצליחו לייצר התקפות. בדקה ה- 72 חילוף ראשון, כאשר יובל אלמקייס יורד ושהב פאשאי עולה. בדקה 73 ערן מלקין עשה עבירה וקיבל כרטיס צהוב שבגללו הוא לא יראה את המשחק הבא בגלל צבירה של כרטיסים צהובים. בדקות 78 ו-82 חילופים התקפיים של מ.ס עירוני ב"ש כאשר שי יצחק ורותם מורם עולים במקום מור בן עמי ויבגני רפפורט. דקה 82 יוסי פליקר מקבל צהוב ואחרי 4 דקות יורד רועי רפאל עולה מהספסל. דקה 87 חילוף מ.ס ב"ש ניר לוי יורד וגבריאל סלומון לקראת סיום המשחק השופט מוסיף 5 דקות. אוהדי מכבי עירוני אשדוד החלו להיחלץ בגלל התרחיש של הדרבי שבוע קודם עם גול בזמן פציעות. מ.ס ב"ש החלה להגביר ללחוץ על השער בדקה 92 הצלה גדולה של השוער גל אנגלשטיין מבעיטה לשער בתוך הרחבה. דקה 93 גיל סולמון המחליף מקבל מסירה ברחבה ובועט לרשת 1:1. אחר השער גיל מתגרה באוהדים הצהובים ומקבל כרטיס צהוב. בהארכה עירוני ניסו ללחוץ אבל ללא הצלחה. בדקה ה-120 צהוב למאור זוהר עבירה על אייל דיין.

הדרמה בפנדלים

ברוך הדגן הקפטן בעט ואורי מכלוף מצליח להדוף, דודי פלס בעט והעלה את מ.ס. ליתרון. מאור זוהר מאשדוד משווה, מרום רותם מב"ש מעלה שוב ליתרון, יגל בלאייש מאשדוד בועט גבוה, יקיר אלפי כובש ומעלה את היתרון ל-3:1 לב"ש. האוהדים החלו לעזוב את האיצדטיון בתחושה שהסיפור גמור והעונה נגמרה. נדב עמר כבש 3:2 אבל אז הקפטן של ב"ש עידו בוכובזה בועט גבוה. ערן מלכין מאשדוד כבש 3:3 האוהדים שנשארו החלו לצעוק על מנת ליצור לחץ על אייל ביין שבעט לקורה שיווין בפנדלים. בר כחלון מאשדוד וגיל סלמון מב"ש כבשו את הפנדלים 4:4. שגיב כהן מאשדוד כובש ומעלה ל-4:5, נסיבי מב"ש מחטיא ונגמר האוהדים חזרו לאיצטדיון לחגיגות ניצחון.

המחזור הבא: אתלטיקו קרית מלאכי

קרית מלאכי ניצחה את ביתר מעלה אדומים 0:4, ולכן היא היריבה הבאה של מכבי עירוני אשדוד. הצהובים חייבים לחזור לעצמם כמו במשחקי העונה עם יותר ומשחק התקפי ולא לחזור שוב על הטעות לקבל גול בהארכה, כי לא נראה שפעם הבאה יהיה מזל לנצח את המשחק בפנדלים.