ashdod10 logo

התאומים המוכשרים מאשדוד: עושים חיל באקדמיה לכדורגל בספרד

סיפורם של התאומים אריאל ויובל טאוב בני ה-18 מאשדוד, הוא סיפור סינדרלה בכדורגל הישראלי. הם לא הגיעו מאחת ממחלקות הנוער המפוארות בארץ או מאחד המועדונים הגדולים. אולם עם הרבה נחישות והרבה חלומות הם מתאמנים באקדמיה לכדורגל במדריד שבספרד. "החלום שלנו" הם אומרים בראיון משותף מיוחד "לשחק באיטליה או באנגליה"
מיכל גלילי-תורג׳מן | חמישי, 29 מרס 2018 16:30

לא מדובר אמנם באקדמיה של ריאל מדריד או של היריבה העירונית שלה אתלטיקו ואפילו לא באחות הקטנה חטאפה, אך עבור שני האחים התאומים מאשדוד אריאל ויובל טאוב בני ה- 18, מדובר בקפיצת מדרגה עצומה ואולי פתח עתידי לרמות הגבוהות של הכדורגל העולמי.

את דרכם החלו השניים בבית הספר לכדורגל של מ.ס אשדוד ועם ההכרזה של הקמתה מחדש של עירוני אשדוד, החליט אביהם להעבירם למחלקת הנוער של קבוצת האוהדים. "שהגענו לעירוני אשדוד הקבוצה לא הייתה בעלת שם או וותק ולא שיחקה בליגות הראשונות, אבל המועדון נתן לנו את כל הכלים להצליח בכדורגל", אומר יובל.

אחרי שלוש שנים בקבוצת האוהדים חשבו התאומים, שלצד הרצון להצליח במקום בו הם נמצאים, הגיע הזמן למצוא יעד חדש. חיפוש אינטנסיבי של אריאל באינטרנט עזר לו למצוא סוכן, שהאמין בכישוריהם של השניים ושלח אותם לאקדמיה לכדורגל במדריד. באותה תקופה שניהם סיימו את שנת הלימודים והיו אמורים לעלות לכיתה י"ב אך היו צריכים לוותר עליה בשביל להגשים את החלום וקיבלו את ברכת הדרך של הוריהם. "שנינו היינו תלמידים טובים והציונים שלנו היו טובים" הם מספרים. "סיימנו חלק מהבגרויות בכיתה י"א והבנו שאנחנו חייבים לנצל את ההזדמנות הזאת ושעם כל הכבוד ללימודים נוכל להשלים אותם בעתיד וזו הזדמנות שסביר להניח שלא תחזור. ניסינו להשלים את הבגרויות באופן עצמאי אך זה לא היה פשוט כל כך כי אין לנו המון זמן חופשי".

 האחים תשובה צילום אבי רוקח

ההתאקלמות בספרד

התאומים נאלצו להסתגל מהר מאוד למדינה הזרה שהם נמצאים שם ללא המשפחה, שנותרה בארץ. "שהשמיים הבהירים לא יטעו אותך קר פה מאוד, בלילה הטמפרטורה צונחת אל מתחת לאפס", אומר אריאל. אחיו יובל מוסיף: "למרות שאבא שלנו הוא ארגנטינאי ובבית הוא דיבר ספרדית, לא באמת טרחנו ללמוד ולתרגל את השפה. היום אנחנו כבר מדברים ספרדית טוב אבל בהתחלה היה לנו קשה להבין את כולם כי פה כמעט לא מדברים אנגלית. לא פשוט להגיע למקום שונה עם אופי שונה לגמרי. בישראל כולם אנשים חמים ופה אין את זה. לפעמים אנשים מפחדים שאתה בא לקחת להם את המקום והם מנסים לשים לך רגליים ולא מתחברים אליך אבל מה שעומד לנגד עינינו זה רק להצליח".

עבור שניהם המעבר למדריד הוא בגדר התגשמות חלום, על אף שהם בכלל אוהדי ברצלונה. אריאל, משחק כקשר התקפי וקיבל את הספרה המחייבת 10 ויובל, הוא קיצוני שיכול לשחק בשתי הכנפיים קיבל את הספרה 7 והמדים עצמם דומים לאלה של נבחרת ארגנטינה, ממנה אביהם הגיע. "תמיד חלמנו להגיע לרמות הגבוהות של הכדורגל ובגלל זה ידענו שזה אף פעם לא מספיק ומה שהשגנו ושתמיד נצטרך להשתפר".

איך קצב האימונים קשה?

"הקצב כאן מאוד גבוה והאימונים הרבה יותר קשים. אנחנו מתאמנים 4 שעות בחדר כושר בבוקר, 4 שעות מנוחה ואז לוקחים שתי רכבות כדי להגיע למתקן האימונים וממשיכים להתאמן 4 שעות עם כדור. אין כמעט ימי חופש ויש הקפדה גדולה על זמנים ומשמעת. מתי שיש לנו זמן אנחנו הולכים לרוץ ולחדר כושר, כדי להשתפר ולהתחזק".

ההתאקלמות של השניים טובה. אריאל כבש שער מול קבוצת הנוער של ראיו וייקאנו ויובל כבש שלושער מול קבוצת הנוער של אתלטיקו מדריד, הקבוצה השנייה בטיבה במדריד והשלישית בספרד ולאחר שלושה חודשים באקדמיה, הגיעו התאומים למחלקת הנוער של אתלטיקו דה פינטו, קבוצה ממדריד שמשחקת בליגה השלישית בספרד ומייצגת מחוז במדריד. הם עצמם מתגוררים באלקורקון, שזכורה לאוהדי הכדורגל כזו שהדיחה את ריאל מדריד הגדולה מגביע המלך.

Screenshot 2018 03 18 17 53 38

השניים נאלצים לעבור כברת דרך מדי יום למתקן האימונים ורחוקים אלפי קילומטרים מהמשפחה החברים והבית באשדוד, אך זה לא מה שיעמוד מולם למען המטרה. "יש לנו געגועים למשפחה ולבית, כל יום אנחנו מדברים עם המשפחה 4 או 5 פעמים ביום. אנחנו יודעים שהמטרה שהצבנו לעצמנו היא לא קלה וזה מאוד קשה בגיל 18 לחיות במדינה זרה. אנחנו מנסים להתגבר על כל הקשיים כדי לעמוד במטרה שהצבנו לעצמנו והיא להיות כדורגלנים ברמות הגבוהות. לא מזמן הייתה לנו חופשת קריסמס וניצלנו את הזמן לבקר את המשפחה. במשך חודש וחצי היינו בישראל ודוד יפת (המאמן שלהם בעירוני אשדוד) הציע לנו להתאמן איתם כדי לשמור על כושר ולהישאר במסגרת אימונים. הכדורגל בספרד מאוד מהיר ולא דומה לכדורגל כאן ואפשר היה להרגיש את ההבדלים בין איך שיצאנו לספרד ואיך שאנחנו עכשיו".

החיים בספרד דרך היוטיוב

עוד לפני שיצאו לספרד פתחו השניים ערוץ יוטיוב בשם ''TWIN BALLERS, שם הם מקפידים לעלות קטעי פריסטייל ומתעדים את החיים במדריד. הערוץ מונה 2,500 מנויים עד כה וכל סרטון מקבל אלפי צפיות. "התחלנו להעלות סרטונים שלנו ליוטיוב עוד לפני שיצאנו לספרד. אנחנו מאוד אוהבים לעשות המון קטעי פריסטייל. הרבה ילדים צופים בזה וזה מביא לנו חשיפה גדולה בארץ. בגלל שהמועדון לא מוכר כל כך הוא מאפשר לנו לצלם כי זו חשיפה גם עבורו. אנחנו מתעדים את עצמנו באקדמיה ומעלים כל מני אתגרים שאנחנו עושים".

מה הלאה מה לגבי העתיד החלום הבא שלכם?

"אנחנו מאוד אוהבים את ספרד ורוצים להצליח כאן. זו אחת הליגות הטובות בעולם אם לא הטובה ביותר אבל נשמח להגיע גם לאנגליה ואיטליה, שהן גם ליגות טובות וזה חלום לשחק בה"