ashdod10 logo

סוד הדיאטה של טל: השילה חצי ממשקלה תוך כמה חודשים

טל רפאלוב שקלה 103 קילו ועשתה את הבלתי ייאמן והשילה ממשקלה 45 קילו בתוך מספר חודשים. היא עשתה זאת באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית ובקרוב היא מסיימת קורס מדריכי כושר. "הסוד להצלחה הוא רצון והתמדה ושילוב של תזונה ופעילות גופנית" היא אומרת
ענת ביגר | חמישי, 22 מרס 2018 01:13

מי שלא ראה את טל רפאלוב בשנתיים האחרונות פשוט יתקשה לזהות אותה. רפאלוב, בת 37 חוללה מהפך בחייה ועשתה את הבלתי ייאמן והשילה ממשקלה 58 קילו.

רפאלוב, נולדה וגדלה באשדוד. לדבריה, כבר בצעירותה הייתה שמנמונת. "לא בעודף משקל רב אלא שמנמונת. לא הייתי שלמה עם עצמי. הסביבה נתנה לי להרגיש את כובד משקלי". אבל היא לא ניסתה לעשות דיאטה ולהפחית ממשקלה באותם ימים. לאחר סיום הלימודים היא לא התגייסה לצבא. "פשוט קיבלתי לתיבת הדואר פטור משירות בשל עודף בנות בצבא. אפילו לא הגעתי לבקו"ם" היא מספרת.

רפאלוב, גרושה ואם לשתי בנות ובשנים האחרונות עם בן זוג ולהם 2 ילדים משותפים. "הצרות החלו בעקבות ההריונות שלי. עליתי המון ולא הצלחתי לרדת. זה כבר לא היה עניין של מראה חיצוני אלא הפך למצב בריאותי מסוכן. לחץ דם, סוכרת עייפות תמידית. לא קישרתי להשמנה ולא הייתי מודעת שיש אפשרות לשנות".

2018 03 21 PHOTO 00000013

בהריון עם בתה הבכורה היא עלתה המון במשקל. "היה קל לעלות וקשה לרדת. הפכתי משמנמונת לשמנה. אחרי שנתיים, עם הלידה השנייה, עליתי עוד ולא הצלחתי לרדת. היה לי קשה לעשות שינוי והדחקתי. היה קל יותר לאכול מאשר להתחיל פעילות גופנית".

לאחר גירושיה, וההיכרות עם בן זוגה לחיים היא מספרת שבהיריון השלישי עברה מצוקה קשה בעקבות בעיות הבריאות שלה, ההיריון הסתבך והייתה לידה קשה. "אחרי הלידה אמרתי לרופא שהיה לי מזל ואני זוכרת את תשובתו 'מזל זה למצוא בן זוג טוב, היה לך נס'". אבל גם אז היא עוד לא הבינה שההשמנה פוגעת בבריאותה וגם הלידה של בתה הקטנה הייתה עם בעיות קשות. "לפני ההיריון עם הבת הקטנה התגוררתי מול הים והתחלתי לעשות הליכות בים. התחלתי בקטן".

לדבריה, השינוי הגדול חל לאחר שהבינה שסיכנה את עצמה, השינוי החל בפנים. בנשמה רק אחר כך הגיע השינוי הגופני", היא אומרת. "ההליכות והריצה בקטן והבנתי שאני זקוקה להדרכה בשינוי הגדול."

הרבה בזכות המנטורית מזי

רפאלוב פנתה אל מזי כהן, שעורכת סדנאות הרזייה לאחר שגלשה וקראה בדף שלה בפייסבוק. "הגעתי למפגש ניסיון ועוד באותו יום נרשמתי. הרגשתי שמצאתי את המדריכה שלי. מזי נהדרת, תמיד עם חיוך על הפנים, תמיד זמינה לפניות שלנו. מרגיעה ומעודדת" היא מספרת. בסדנה היא למדה לאכול בריא ולהתמודד עם הנפילות הקלות. "אם אכלתי קרואסון מזי עודדה ואמרה שזה מותר לנשמה, אבל לא להגזים".

865523531

לאחר השינוי בתזונה בשילוב ההליכות היא הבינה שהיא צריכה הדרכה גם בפעילות הגופנית ופנתה למאמן הכושר יניב נוחי. "אני מכירה אותו מילדות. אחותו חברת ילדות שלי אז פניתי אליו וביקשתי שייקח אותי כפרויקט אישי ויעזור לי. הוא החל לאמן אותי. הוא כיוון אותי, והסביר לי כל דבר. הספורט עזר לי מאוד. נתן לי תרגיל והסביר עם אלו שרירים אני עובדת ומה החשיבות שלו ".

ולא היו רגעי ייאוש?

"היה קשה ולא תמיד הלך חלק. היו לי נפילות גם באוכל וגם בפעילות גופנית. היו רגעים שלא היה לי כוח להתאמן וניסיתי לדחות אבל יניב לא ויתר לי. בסופו של דבר התאהבתי בפעילות הגופנית והחלטתי להירשם ללמוד קורס מאמנת כושר בוינגייט. אני רוצה להמשיך וללמוד את הנושא. התחלתי לאמן את הבת שלי ואחיינית ובני משפחה אבל אני רוצה לעזור לאחרים לעשות את השינוי שאני עשיתי".

כמה שקלת בשיא שלך?

"המשקל נע בסביבות 10 קילו מינוס פלוס. כשהתחלתי עם התהליך שקלתי 103 קילו. כיום אני שוקלת 45 קילו. בשלב מסוים הפסקתי להישקל ולהילחץ בקשר למשקל ולהיות מחויבת לשינוי הגופני שלי. אני שמחה שעברתי אותו לא בעזרת ניתוח ולא שאיבת משקל אלא בדרך הבריאה. גם אדם שעובר ניתוח יורד הרבה אבל בדרך הבריאה השינוי בגוף מדהים".

WhatsApp Image 2018 03 21 at 09.15.15

ואיך מגיב בן זוגך?

"הוא בן אדם מדהים. הוא אדם מקבל ומכיל. אומנם לא הכל פשוט ופעם אמר לי' אני לקחתי אותך שמנמונת עם קוקו ' אבל הוא שמח בשבילי הוא מבין שטוב לי אז טוב לו. הוא עזר לי ותמך מאוד" . גם הסביבה מפרגנת ותומכת. אנשים פונים אלי ומבקשים בדיוק מה עשיתי, מה אכלתי. הסוד הוא רצון חזק והתמדה. לא להילחץ ממשברים ונפילות ולהמשיך הלאה גם כשקשה ולא תמיד בא לך להתאמן".

לקראת פסח בו אנשים עולים במשקל מה הטיפ שלך לאנשים איך לשמור?

"אני עושה ארגון מראש. אני אבשל סיר בריא. אני אטעם מהכל לנשמה אבל קצת ואוכל מהסיר עם האוכל הבריא כמו שמזי אמרה שמותר הכל אבל בגבול הטעם הטוב. ולצאת להליכה לתת לאוכל לצאת. בכלל הבנתי שצריך להיות מאורגנת בתזונה. אחד הדברים הראשונים שהפסקתי זה לאכול חבלים. את כל מה שהילד השאיר בצלחת. עדיף לזרוק לפח פשוט ארגון וסדר יעזרו מאוד בהרזיה ובשמירה עליה".