ashdod10 logo

האישה שמנהלת את נמל אשדוד: "הובלתי לאישור תקציב של מיליארד וחצי שקלים ל- 5 השנים הקרובות"

במסגרת יום האישה הבינלאומי שצוין בשבוע שעבר נבחרה יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור למקום ה11 ברשימת נשים פורצות דרך של עיתון דה מרקר. בכור החלה את דרכה הציבורית כעוזרת פרלמנטרית של ח”כ סילבן שלום ומאז הספיקה לנהל ארבעה משרדי ממשלה. תכירו את האישה החזקה של הנמל
ענת ביגר | חמישי, 15 מרס 2018 02:44

ביוני 2017 מונתה אורנה הוזמן בכור לתפקיד יו"ר נמל אשדוד תפקיד יוקרתי. בכור הינה אחת משתי הנשים היחידות בארץ שנבחרו לעמוד בראש דירקטוריון חברה ממשלתית, ובתפקיד שנשים בודדות בעולם מחזיקות בו.

לרגל יום האישה הבינלאומי, שצוין ב- 8.3.18 נבחרה בכור במקום ה- 11 ברשימת נשים פורצות דרך מטעם עיתון "דה מרקר". בהחלט כבוד גדול. היא בת 48, נשואה ואם ל- 2. היא נולדה וגדלה בשכונת "מעוז אביב" בתל אביב. למדה בבית הספר מגן ובתיכון "ליידי דיוויס". בצבא שירתה בחיל המודיעין. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת באנגליה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת "בר אילן".

החלה כעוזרת פרלמנטרית של ח"כ סילבן שלום

את פעילותה הציבורית היא החלה בגיל 25 כעוזרת פרלמנטרית של חבר הכנסת סילבן שלום, וליוותה אותו במשך 21 שנים " למדתי ממנו שהצלחה הנה תוצאה של השקעה, נחישות והתמדה. הדגש הוא לא לפחד מהפחד- להעז". בין היתר, ניהלה בכור 4 משרדי ממשלה כמנכ"לית: משרד הפנים, משרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, המשרד לשיתוף פעולה אזורי והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

בשנת 2010 נבחרה בכור ע"י גלובס כאחת מ- 40 המשפיעים עד גיל 40. כיום היא יו"ר נמל אשדוד. בשנת 2017 עמדו ההכנסות בנמל על כ- 1.23 מיליארד שקלים. בכתבה היא מספרת לכתבת גלית שפיר על התפקיד הנחשק ועל הנמל . בין היתר היא מספרת על החזון שלה "אני רואה חשיבות רבה להשקעות מאסיביות בתחום התשתיות, שהנן חיוניות להתמודדות עם התחרות הבין נמלית והתאמתם לשינויים בענף הספנות- מעבר להובלה באניות ענק כתוצאה מבריתות בין חברות ספנות שחולקות קווי סחר. כבר בשנה הראשונה לכהונתי כיו"ר הדירקטוריון, הובלתי לאישור תקציב ההשקעות בסך 1.5 מיליארד שקלים ל- 5 השנים הקרובות".

לגבי תכניות עתידיות לנמל מדגישה בכור , דירקטוריון החברה אישר תכנית אסטרטגית מקיפה עד שנת 2028, הכוללת תכנית השקעות בתשתיות בהיקף של כ- 2.4 מיליארד שקלים. בכוונתנו לקדם טכנולוגיות חדשניות שמייעלות את עבודת הנמל ומקצרות את זמני ההמתנה של האניות והמשאיות. בכדי להוריד את יוקר המחייה אנו מתכננים הקמת מסוע חדיש מהנמל לממגורות אשדוד בעלות של למעלה מ- 200 מיליון שקלים. כמו כן, הכרזנו על שנת 2018 כשנת השירות ללקוח והצבתו במרכז"

"גאה בעובדה שמחצית מחברי הדירקטוריון , נשים"

בעיניה התהליך הניהולי הרצוי "מובנה וכולל הכרה לעומק של הארגון, ניתוח פעילות הארגון , הצבת מטרות ויעדים שהינם אגרסיביים, אך גם ריאליים, וחתירה להשגתם".

על מיעוט נשים בתפקידים ברירים היא אומרת: "בכדי להגיע לראשות פירמידה ארגונית, יש להשקיע תשומות זמן ומחשבה בלתי נדלים. נשים מעצם טבען צריכות להשקיע יותר מגברים. הטבע חנן את הנשים ביכולת ללדת ובאחריות המורכבת לנהל משפחה. אני חושבת שלנשים יש נטייה מובנית של הססנות ואני קוראת לנשים לקפוץ לבריכה של העשייה. אני שמחה להגיד שאני מבחינה בתהליך בו יותר ויותר נשים משתלבות בתפקידים ציבוריים. תפקידנו כנשים מובילות הוא לבנות זירות בהן אנו מעודדות נשים אחרות, לעמוד בחזית הניהול הציבורי והעסקי". על נשים בנמל אשדוד היא אומרת " אני גאה בעובדה שמחצית מחברי הדירקטוריון בנמל הן נשים".

אורנה האוזמן והמנכל בלומנטל

לגבי נשים מנהלות אומרת בכור " אישה בתפקיד ניהולי צריכה להפעיל את כל מערך האינטליגנציה הרגשית שלה ולייצר מערך של מודעות המניח בצד את האגו. פעילות זו מאפשרת זרימה בין- אישית חיובית ויצירת אינטראקציה נכונה עם המנהלים הסובבים אותה. מחקרים מצאו שנוכחות נשית בדירקטוריונים מובילה לתוצאות עסקיות טובות יותר, ביחס לתאגידים בהן יש רק גברים".

"לא לפחד. להעז"

יש לה טיפ לנשים צעירות: "המוטו שלי לנשים הצעירות- אל תפחדו מהפחד. עליכן להעז. בעיני חשוב לייצר מערך פרגון ותמיכה בין- נשי. חשוב שנשים צעירות יתגייסו לשירות הציבורי שמאפשר מרחב של השפעה על האג'נדה הלאומית בחברה הישראלית" ושאיפות לעתיד אומרת בכור: "אני שואפת להמשיך ולהוביל תאגידים ציבוריים ועסקיים במדינת ישראל ולשתף כמה שיותר אנשים בניסיון שצברתי בהבנת מערכות ציבוריות גדולות, שדורשות התמודדות עם רגולציה. בנוסף, הצבתי לעצמי מטרה לסחוף נשים נוספות לעמדות בכירות במשק".