ashdod10 logo

כבוד: המשפחה הציונית מאשדוד העפילה לגמר החידון הציונות והמורשת

משפחת איבגי מאשדוד תייצג את מחוז הדרום בחידון הציונות והמורשת הארצי שיערך ביום העצמאות. הפרס הסופי לזוכים: פרס משפחתי ערכי כדוגמת טיול בעקבות תחנות חייו של חוזה המדינה ומסעו המדיני באירופה עד הגעתו לירושלים
מערכת אשדוד10 | שלישי, 13 מרס 2018 13:50
כבוד: המשפחה הציונית מאשדוד העפילה לגמר החידון הציונות והמורשת משפחת איבגי . זכתה במחוז דרום בדרך לגמר צילום: יחצ

משפחת איבגי מאשדוד תייצג את מחוז דרום בחידון הציונות והמורשת הארצי שמתקיים בשנים האחרונות ביום העצמאות ומועבר בשידור ישיר בטלוויזיה. זאת לאחר שגברה על שבע משפחות מתחרות מאזור הדרום, בהן מאשקלון, דימונה, נתיבות, קרית גת, מ.א מרחבים, ומ.א בני שמעון- בסבב המחוזי.

התחרות נערכה השבוע במושב 'מבועים' בהפקת ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית לישראל. החידון עסק בנושאים כגון ראשית הציונות, תקומת ישראל, ראשי הציונות ויוצרים בעברית מכל הזמנים, ובסימן 70 שנה למדינת ישראל. המשפחה הזוכה בגמר הארצי תזכה בפרס משפחתי ערכי, דוגמת טיול בעקבות תחנות חייו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, ומסעו המדיני באירופה עד הגעתו לירושלים.

משפחת איבגי כללה את ההורים זהבית, מכינה ברים מתוקים לאירועים, האב פנחס, איש צבא הקבע בפיקוד העורף, דודתו סימה איבגי ונציג הדור הצעיר, יהונתן, שהוביל את משפחת איבגי לניצחון. יהונתן תלמיד כיתה ו' בבית הספר ממלכתי דתי תורני "שילה" נחשב לתלמיד שקדן ומשמש יו"ר ועד התלמידים בבית הספר. הו חובב היסטוריה וציונות וסחף את משפחתו לכך.

מנהלת בית הספר ממלכתי דתי תורני שילה, נעמה סט אשר המליצה למשפחת איבגי לגשת לתחרות, מספרת כי כל הצוות גאה ביהונתן שהוא תלמיד חרוץ ושקדן " אנחנו מאוד שמחים בשביל יהונתן ומשפחתו ומאחלים הצלחה בהמשך".

בשלב הראשון העירוני של התחרות בו השתתפו תלמידים בעיר התקיים בבית הספר 'שילה' ויהונתן עלה למחוזי ואיתו משפחת איבגי המורחבת. יהונתן הוא הבן השני מתוך 5 ילדי משפחת איבגי. אחיו הבכור שהשתתף בתחרות, מרדכי, לומד בישיבת 'בני עקיבא' והשבוע אף ייצג את בית הספר בתחרות הסייבר הישראלי. הילד השלישי מלאכי, הבת נועה ודוד בן ה- 3.

בבית משפחת איבגי זוכים הילדים לחינוך ציוני ערכי וזהבית מציינת כי כל ילדיה מוכשרים. "יהונתן הוביל אותנו לחידון הארצי" היא מספרת ומוסיפה כי בדרך כלל בשלב הגמר הנציג המשפחתי הוא הורה. "אבל יהונתן היה הנציג של משפחת איבגי. אמרו לנו שאולי עדיף אחד הבוגרים אבל בטחנו והאמנו ביהונתן, שמגיל צעיר הוא בקיא בתחום. והוא לא טעה באף שאלה".

 

משפחת איבגי מתכוננת לתחרות ביחד. "בשעות הפנאי שלנו כמשפחה אנחנו לומדים ביחד מספרים מהאינטרנט. בעלי עלה בשנת 1995 ממרוקו. יש לו משפחה ממרוקו. הוא ישר התגייס וקיבל בשירותו הרבה ספרים, שעכשיו עוזרים לנו. למרות שהוא עסוק הוא לא מוותר ולוקח ברצינות את התחרות. גם הדודה שלו סימה, אחות של חמי ציונית ואוהבת לערוך טיולים בארץ. היא משתתפת איתנו בהכנות. לפני הגמר נשתתף במחנה אימונים בירושלים".

ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל מפעילות מזה חמש שנים את חידון הציונות למשפחות. חידון הציונות מחבר בין משפחות ציוניות מרחבי הארץ והעולם במהלך כשישה חודשי פעילות, המגיעים לשיא באירוע גמר ארצי ענק שבו יתקיים חידון אינטראקטיבי בשידור טלוויזיוני מרכזי, המחבר בין דורות שונים של הסיפור הציוני בחוויה חינוכית עכשווית. מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ציין, כי "מנהיגים ומצביאים, מלחמות ומבצעים, שירים ומסורות מהווים חלק נכבד מההווי הארץ ישראלי. שמחתי מאוד להתארח במ.א מרחבים בחידון הציונות המחוזי שהפגיש אותנו בנקודת זמן אחת את ההיסטוריה של כולנו שעודנה חיה ופועמת. המועצה הציונית בישראל מעלה על נס את מה שהיינו והפך אותנו למה שאנחנו".

מנהלת בית הספר ממלכתי דתי תורני שילה, נעמה סט אשר המליצה למשפחת איבגי לגשת לתחרות, מספרת כי כל הצוות גאה ביהונתן שהוא תלמיד חרוץ ושקדן " אנחנו מאוד שמחים בשביל יהונתן ומשפחתו ומאחלים הצלחה בהמשך".