ashdod10 logo

האשדודי שהעפיל לנבחרת 'בייק אוף': "היססתי אם לגשת"

תכירו את אלירן ראובן, מתקין דלתות בן 32 מאשדוד שעשה את הבלתי יאומן/ הוא העפיל לנבחרת בתכנית 'בייק אוף' לאחר שצלח את האודישנים. את אמנות האפייה הוא בכלל למד מצפייה בטלוויזיה בתכניות אוכל ואפייה וחולם להגיע לגמר ובהמשך להפוך את האפייה והבישול למקצוע
ענת ביגר | חמישי, 08 מרס 2018 11:44

אלירן ראובן מאשדוד בן 32, נשוי לשמחה ואבא לבן נועם ובת אושר העפיל לנבחרת האופים בתכנית הפופולרית 'בייק אוף' בערוץ 12 המשודרת זו העונה השנייה בהפקת קשת. הוא עבר את שלב האודישנים והרשים מאוד את השופטים: מאיר אדוני, קארין גורן ואסטלה שבחרו בו מתוך עשרות המתמודדים לנבחרת ובה 14 מתחרים.

ראובן גדל באשדוד ודווקא בילדותו אהב לצייר. "לא אפיתי אז אבל אהבתי לבשל" הוא אומר. הוא עבר לגור במשך 5 שנים בגוף קטיף אבל חזר לאשדוד.

איך ומתי התחלת לאפות?

"זה החל לפני כחמש שנים. נהגתי לעשות פיצות אבל ב-2014 עברתי תאונת עבודה ויצא לי לצפות המון תוכניות אוכל. היה אז הרבה תוכניות אפיה וצפיתי. בעיקר בתוכנית של קארין גורן. התחלתי להיכנס חזק ולאפות מתכונים שלה. לאט לאט התקדמתי בתחום"

WhatsApp Image 2018 03 07 at 16.17.02

איך הגעת ל'בייק אוף'?

"אחותי ראתה פוסט בפייסבוק שנפתחה ההרשמה רשמה אותי והתקשרו אליי. בהתחלה היססתי אם לגשת לא הייתי בטוח בעצמי אבל אחותי וגיסתי עודדו אותי והחלטתי לגשת לאודישן".

ראובן הגיע לאודישן וכבש את לב הצופים והשופטים אפילו את השופטת הקשוחה שבתוכנית אסטלה. "האודישן היה יום מרגש. כשאתה אופה בבית תמיד אומרים לך שזה טעים אבל לא ידעתי עד כמה והאודישן הראה לי שאני יכול" .

משלב לשלב הוא הלך וקיבל ביטחון וצבר עוד ועוד מעריצים. למרות כל שלל המחמאות שהרעיפו עליו הוא היה מופתע כשנבחר לנבחרת הסופית ולא האמין שיכלל בה " לא חשבתי שאני אכנס לנבחרת. התמודדו חברה טובים ומקצוענים."

ואיך הרגשת?

" הייתי באופוריה אבל ישר הורדתי רגליים לקרקע. היו לנו משימות ואם לא עומדים בהם מודחים ואני לא רוצה ללכת"

אתה חולם להגיע לגמר, או לנצח ?

"בטח. מי לא חולם?! אם אתה הגעת לתוכנית אתה לא רוצה להיות מודח אלא להצליח"

ראובן מספר כי אחד הדברים הקשים בתוכנית בה הוא לומד המון ומתמקצע זה הזמן למשימה. "נותנים לך משימה שאתה חייב לעמוד בה במסגרת זמן של שעתיים. אתה בלחץ, מסתכל על אנשים מצד אחד רוצה להמשיך ולהצליח ומצד שני להושיט יד ולעזור לאחרים. לומדים לעמוד בזמנים".

מה נתנה לך התוכנית?

"קודם כל חשיפה. זה נורא חשוב. אתה מתחיל להיות מוכר ולקבל פניות אנשים רואים אותך בתוכנית ורוצים להזמין עוגות. אתה גם לומד המון. כל פעם משהו חדש"

איך השופטים?

"טובים. מרגש ומלחיץ בו זמנית לעמוד מולם. מרגש כי אתה נכנס עם מנה שהכנת ורוצה שיאהבו אותה ומלחיץ הביקורת שלהם?

WhatsApp Image 2018 03 07 at 16.17.33

ועם המתמודדים האחרים?

"כולם תומכים בכולם. התחברתי לכולם בעיקר לעידן שחר ואושרי אוחיון"

אם לא תזכה יש מועמד אחר שאתה רוצה שיזכה?

"מובן שאני רוצה לזכות אבל במידה ולא אז אני מקווה שאחד משני החברים שלי עידן או אושרי יזכה"

וכשיש אירוע משפחתי הוא כמובן מגיע עם מגש. "מבקשים דווקא מלוחים כמו פריקסה, וגם פחזניות" הוא מספר על הפירגון שהוא זוכה מכולם, משפחה חברים ואנשים שעד התוכנית לא הכירו אותו. "אני רוצה להודות למשפחתי. כל התקופה הזו לא הייתי מצליח אם אשתי והילדים לא היו מחזקים אותי. אני אוהב אותם מאוד”.

ובעקבות התוכנית, האם אתה מתכוון להחליף מקצוע ולעבור לאפייה?

"זה החלום שלי. אבל יש מציאות של תשלומי שכר דירה, גנים וארנונה. מצד אחד מאוד רוצה וגם מקבל המון בקשות. וזה זמן טוב להעיז ומצד שני לא פשוט. אולי בשלב הראשון אני אתחיל מהבית לאפות לפי הזמנה ולהמשיך ללמוד כי גם אחרי התוכנית צריך ללמוד כל הזמן ולהתקדם".