ashdod10 logo

האבא השכיב את בתו לישון ויצא מזה ספר

את התהליך שמוכר היטב לכל הורה, להשכיב לישון את הילדים ולהקריא בדרך סיפור לפני שינה תרגם זאת שגיא ארבר מאשדוד לספר מדליק. את הספר "אבא נרדם אבא ישן" הקדיש לבתו קים ומבוסס על שיחה בין השניים ולכבוד יום המשפחה, הגיע שגיא לגן של קים והקריא לחבריה את הסיפור
ענת ביגר | חמישי, 22 פברואר 2018 15:44

טקס השכבת הילדים לישון בכל ערב עשוי להיות מעייף למרות זמן האיכות בין ההורים והילדים. במשפחת ארבר זה נגמר בספר שכתב האב לבתו הקטנה.

שגיא ארבר בן 53 מאשדוד הפתיע את בתו ביום הולדתה במתנה מקורית: ספר שכתב לה, "אבא נרדם אבא ישן", בהוצאה אישית ונכתב בהשראת שיחה בין השניים באחד הערבים בו השכיב שגיא את בתו קים, שהייתה אז בת פחות משלוש. "הסיפור נכתב בהמשך לאירוע שקרה באמת, דו-שיח ביני לבין בתי שהשכבתי אותה לישון, כמו בכל יום אחר" אומר שגיא האב.

באותה שיחה אמר שגיא לקים 'קימי אבא תיכף נרדם אם אני נרדם תעירי אותי' חולף רגע קט וקימי משמיעה קול תרנגול ואבישי אומר לה 'מה זה קימי התרנגול מעיר אותי תגיד לו שיהיה בשקט' וחוזר לישון. אחרי התרנגול 'הגיעו לביקור אורחים נוספים שהפריעו לאבא לישון וקים המתוקה בצחוק אומרת לחיות לשמור על השקט כי אבא ישן'.

שגיא מספר כי הוא נפעם כל כך מאותה שיחה והחליט לכתוב לה ספר המבוסס על השיחה ההיא. " זה היה בדצמבר 2016 והתחלתי לכתוב את הספר. זה היה ספר סודי שאף אחד לא ידע עליו וכעבור חצי שנה במאי 2017 ביום הולדתה יצא הספר"

שגיא, יליד ארגנטינה הגיע לאשדוד כילד וגר בה עד היום. הוא אדם צבעוני וסיפור חייו יכול לשמש כבסיס לספר, אבל הוא מצטנע ומבקש לומר כי "הסיפור האמיתי זה על קים והספר".

IMG 20180219 WA0005 resized

שגיא שירת בקבע 25 שנה והשתחרר בדרגת סגן אלוף, וכיום הוא נותן שירותי ביטחון למאגרי הגז הטבעי. הוא אב ל- 4 בנות. "הבנות הגדולות מהנישואים הראשונים והן כבר גדולות ויש לי שני נכדים" וקים, בת הזקונים. הוא מדגיש כי מעולם לא התעסק בכתיבה או שאף לכתוב ספר. הוא בעל תואר שני. תואר ראשון מטעם אוניברסיטת באר שבע במשאבי אנוש ומינהל עסקים ותואר שני במכללת קריית אונו במנהל עסקים ושיווק. אבל כשהבנות הגדולות היו קטנות הוא היה מספר להן סיפור לפני השינה. ״לבת שלי שכיום כבר גדולה נהגתי לספר סיפור שאני המצאתי על נושא שהיא ביקשה" הוא מספר ומוסיף שהוא כותב שירים "בינתיים לא עושה כלום עם השירים".

הוא מדבר בהרבה אהבה והתלהבות על בנותיו ומלא התפעלות מקים. "היא ילדה נבונה. אוהבת סיפורים וחיות. צופה ביו טיוב בסרטונים על כלבים וחתולים ובעקבות אחותה הגדולה שרכבה על סוסים גם קים אוהבת סוסים”.

הספר כתוב בגובה העיניים של הילדים ובשפה עשירה בלא הוצאת ספרים. הוא מצא איורים מתאימים והדפיס בבית דפוס ב'קונוס הפקות דפוס ופרסום'. ערכה הספר, מירב אסתר דרגן. התוצאה מרגשת ומיוחדת. את הספר הוא הדפיס במספר מצומצם של עותקים, שניתנו למשפחה, חברים טובים בעלי ילדים וכמובן לחברים בגן. לא ניתן לרכוש אותו בחנויות הספרים או להשאיל בספריה ציבורית.

תקשיבו לילדים שלכם

שגיא איך היו התגובות?

"מפרגנות. החל מקים שמאוד שמחה על הספר, המשפחה וגם ילדי הגן שמאוד נהנו מהסיפור והשמיע קולות חיות. היו שאמרו לי שאני צריך לכתוב עוד ספר”.

ותכתוב עוד ספר?

"הספר נכתב כמו שאמרתי בהמון אהבה אבל אני לא בונה על קריירה של סופר ולפחות כרגע לא מתכוון לכתוב עוד ספר. השאלה האמתית למה נכתב הספר הזה שהוא חוויה ייחודית וחד פעמית כנראה. אז הספר נכתב בנוסף למתנה לקים אני חושב שזו הזדמנות להעביר מסר לאנשים, להורים שאינם מקשיבים שמה שנעשה מסביב ובעיקר לילדים. צריך להקשיב לילדים ולחוכמה שיוצאת מהם. אצלנו זה הבשיל לספר והספר קירב ביננו והיה חוויה מיוחדת. בכך שנקשיב לילדים וניתן להם את האות שהם מיוחדים ומצליחים זה מעצים את הילד ואותנו" .