ashdod10 logo

עייש: "פחות מאליפות זה כישלון"

הפועל אדומים אשדוד מובילה את פסגת ליגה ב' דרום ב' עם 4 נקודות יתרון על היריבה העירונית מכבי עירוני אשדוד. בראש הצוות המקצועי עומד פיני עייש, קבלן עליות בליגות הנמוכות שרוצה להמשיך לרצף של 3 שנים של עליות בעיר אשדוד
אביחי דלאל | חמישי, 15 פברואר 2018 02:11

פיני עייש (58) מאמן מעל ל-20 שנה ומוכר כקבלן עליות בליגות הנמוכות. למעשה הוא אחד המאמנים הטובים בליגות הנמוכות, הוא אימן בעבר בהפועל מרמורק, סקציה נס ציונה, מכבי יבנה ובעוד מספר קבוצות. רק לפני כ-4 שנים נכלל בצוות המקצועי של הפועל אשקלון שם שימש כעוזר מאמן בליגה א'.

בעונת 2015/2016 עייש היה מחלוצי מהפכת הכדורגל שחלה בעיר אשדוד שחתם במכבי עירוני אשדוד איתה עלה לליגה ב' ולאחר מחלוקות וריבים עם סיום העונה ערק ליריבתה העירונית, הפועל אדומים אשדוד. עונתו הראשונה באדומים הייתה מצויינת שם רשם עוד הישג וזכה בגביע המחוזי, אליפות ליגה ג' מרכז ועלייה לליגה ב'. בעונה הנוכחית עייש מוליך עם חניכיו את טבלת ליגה ב' דרום ב'. לפני כשבועיים הפער צמח ל-4 נקודות ולמרות שנותרו עוד 11 משחקים לסיום העונה שבינהם מפגש דרבי סוער במחזור האחרון, לא נראה שמישהו יוכל לעצור את עייש וחניכיו מעלייה היסטורית לליגה א'.

בראיון עם אשדוד10 פיני עייש דיבר על הפער, סגל השחקנים הנוצץ שכולל את דוד רביבו והכנה למשחק קשה נגד הקבוצה עם ההתקפה הפורה ביותר בליגה.

486485353

פיני, מחזור 20 מקום ראשון פער אמנם קטן אבל די גדול מהסגנית, אפשר להגיד שמדובר בעליית ליגה?

"נעים ומפרגן לחשוב במושגים שאתה חושב , אבל צר לי לאכזב אותך בעניין , מפני שזה רק מחזור 19 ועדיין יש הרבה נקודות בקופה . מה גם שהיריבה העיקרית שלנו קבוצה מאוד טובה ומספיק מעידה אחת כדי שהכל יפתח שוב ."

ש. בכל זאת אתה מוכר כקבלן עליות והצהרת בעבר שעם הכלים הנתונים זה יהיה כישלון עם זה לא יקרה, מה ההתייחסות שלך לעניין?

"גילוי נאות , עוד לפני שידענו איזו קבוצה נצליח להעמיד , אמרתי שפחות מהתמודדות על אליפות זה יהיה כישלון . זה לא בא משחצנות , זה בא מתוך האמונה שהפועל אדומים זה מותג ומותג לא יכול להרשות לעצמו פחות מכך."

8643462ו4

זו אחת הפעמים הראשונות שאתה מאמן שחקנים בסדר גודל שכזה, איך זה מרגיש, איך שומרים עליהם מדי שבוע ועל האגו שלהם?

"זה לא מדוייק , אימנתי הרבה שנים בליגה א ובליגה ארצית והיו לי שחקנים מוכשרים .לשאלתך , אין ספק שעם סוללת שחקנים איכותיים שכזאת , זו משימה מאוד לא קלה להשאיר את האגו בבית . לשמחתי , יש לי את יאיר אזולאי , קפטן איכותי שזה עוד מאמן איכותי בתוך חדר ההלבשה ,תוסיף את הניסיון והאיכויות של גולן עמוס , רחמים צ'קול , דוד רביבו ויוסי שקל ביחד עם שחקנים מוכשרים נוספים ותבין שיש לנו ארגז כלים מאוד איכותי כדי לעמוד במטרות שהצבנו , בתקווה שאכן כך יהיה."

משחק לפני אחרון דוד רביבו שרק נחת באותו היום עלה בדקה ה60 ובישל את שער הניצחון שער שאולי הבטיח את העלייה, נדמה שיש תלות בשחקן הזה, אתה רואה בזה משהו חיובי?

"דוד רביבו שחקן שובר שיוויון גם בליגות הגבוהות , על אחת כמה וכמה בליגה הזו ואני שמח על הזכות שנפלה בחלקי לאמן אותו. מצד שני , צריך לזכור שדוד נעדר כחודש והקבוצה ידעה לקחת את הנקודות במשחקים קשים וזה בזכות כל השחקנים ."