ashdod10 logo

בטי עושה נעים לבני אדם

סיפור חייה המרתק של בטי נעים, בת 45, ממלא את דפי ספר שכתבה "הכל אפשרי בקלות ובפשטות", יחד עם עצות פרקטיות לחיים. לאחר כ-18 שנה בהוראה החלה ללמוד נטורופתיה ותטא הילינג והחלה לטפל באנשים. בשבוע שעבר השתתפה בתצוגת אופנה וחשה שלמה עם גופה
מיכל גלילי-תורג'מן | חמישי, 15 פברואר 2018 01:36

בטי נעים מאשדוד, אישה מקסימה בת 45, ראתה כל כך הרבה בחייה בשנים האחרונות ומה שראתה היא מעלה על הכתב. הספר הראשון שלה יצא לאחרונה "הכל אפשרי בקלות ובפשטות" והשני ייצא לאור תוך כחודש. השלישי מצוי בתהליך כתיבה מתקדם. בטי, אמא ל 4 ילדים, בעלת תואר שני בהיסטוריה וחינוך, נטורופתית מוסמכת. N.D, מורה ומטפלת בתטא הילינג.

בשבוע שעבר סגרה בטי מעגל משמעותי בחייה, כאשר עלתה על מסלול האופנה בתל אביב והשתתפה כאחת מ-25 נשים לא דוגמניות במקצוען, נשות עסקים, שיש להן סיפור חיים עוצמתי ומרתק, שצעדו על המסלול בתצוגת אופנה ייחודית שהפיק מוטי רייף עבור יבואנית הרכב B.M.W. זה קרה לבטי כ-30 שנה לאחר זכייתה כתלמידת תיכון בתואר סגנית שנייה של מיס בת-ים ומספר שנים לאחר שהתמודדה בהצלחה עם הפרעות אכילה מהן סבלה עד גיל 42.

521518452252

ספרי על שנות העשרה שלך..

"בעקבות הזכייה בתואר סגנית שנייה של מיס בת-ים התחלתי לפתח הפרעות האכילה, שבאו לידי ביטוי במשטר דיאטה קפדני וחמור. באותה תקופה אף עזבתי את בית הורי שהתגרשו, כחלק ממרד הנעורים, והתגוררתי מחוץ לבית".

הפרעות האכילה הסתיימו כשנישאת והרית?

"להיפך. לאחר ההיריון הראשון בגיל 24, התגברו הפרעות האכילה ובהריון סבלתי מרעלת הריון קשה. לאחר הלידה הוספתי למשקלי 30 ק"ג, והבדידות החברתית שחשתי בשל המעבר לבאר שבע יחד עם בעלי הגבירה עוד יותר את האכילה הרגשית. באותן שנים לא הבנתי שאני בעצם סובלת מאכילה רגשית, וחייתי בניגודיות גדולה: מצד אחד, מאבק מתמיד לרדת במשקל, ומצד שני צורך תמידי למלא את עצמי באוכל כדי לנחם את עצמי ולמלא את החלל שנוצר בי. בכל אחד משלושת ההריונות הבאים התגברה עוד יותר האכילה הרגשית והגעתי למשקל של 100 ק"ג. סבלתי מרעידות ופרכוסים, ירידת סוכר, הרבה כעס עצמי ועצבנות כלפי המשפחה. גיליתי, שאני מנסה למלא את מה שחסר לי בחיים באוכל, כאשר בפועל הצורך האמיתי שלי הוא דווקא באהבה, נתינה וחמלה. למעשה, ההזנה הרגשית תואמת להזנה הפיזית, אך מכיוון שאנו לא מודעים לכך אנו מפרשים כל רעב כרעב פיזי, ועד שהגוף שלנו לא יקבל את האוכל הנכון: פיזי או רגשי, הוא תמיד יישאר רעב".

מתי הבנת בעצם שאת זקוקה לשינוי?

"כשאת מבינה שאת סובלת ואת אומרת בקול רם שמשהו לא תקין. התחלתי לחפש מה לא תקין ומה לעשות. הבנתי שאכילה ובעיקר המתוק אינה תקינה. עדיין לא הבנתי מה לעשות, רק הצבעתי על הבעיה. התובנה היא נקודת המפנה. ואז אני מחליטה שאני עושה עם זה משהו כי אני בסכנה. אני ממש מזיקה לעצמי".

ומתי חל המפנה?

"בגיל 40 במסגרת שנת השבתון שלי החלטתי ללכת ללמוד לימודי נטורופתיה, כדי להעשיר את עולמי בכל הקשור לאורח חיים בריא, תזונה בריאה והעצמת הנפש, באותה תקופה החלטתי להתחיל לטפל באנשים הרגשתי שייעודי כמורה בבית ספר תיכון הסתיים ושעלי להמשיך בדרכי, ללמד אנשים, לעזור לאנשים לחיות חיים טובים יותר עבור עצמם והפעם במסגרות נוספות".

בשנת 2014 הלכה ללמוד תטא הילינג, שיטת ריפוי שעובדת על שינוי אמונות בתת מודע, שיטה שבאמצעותה ניתן ללמוד איך ליצור את המציאות שאנחנו רוצים עבור עצמנו, בתטא הילינג. "למדתי להבין מהם הפחדים שלי, האמונות החוסמות שלי ובעיקר מהם הרווחים שלי ממי שאני היום, למדתי איך להתעצם, לצמוח ולגדול.הבנתי שהדרך הנכונה לטפל ולעזור לאנשים היא שילוב בין גופ-נפש , אני מאמינה בנפש בריאה בגוף בריא ולכן גם אם האדם מגיע לטפל בהורדת סוכר או כולסטרול תמיד יש לנפש מה להגיד בעניין. התגרשתי מבעלי, הכרתי בן זוג חדש, והתחלתי למלא את חיי ביצירה, בכתיבת ספרים ובהתנדבויות רבות. סערת הרגשות הוחלפה באיזון ובשלוות נפש, שגרמו לי לקבל את הגוף שלי כפי שהוא ולהתייחס אליו כאל מקדש פרטי, שמה שישמור עליו הם: תזונה נכונה, מחשבות טובות והרבה אהבה".

את מחנכת את בנותייך שונה מבחינת אכילה?

"הבנות מאוד מודעות לאורח חיים בריא והסתרתי את זה בצורה מאוד טובה מכולם. תמיד ישנה הסכנה שיסתירו גם ממני אך למדתי ליצור שיח פתוח, לא ביקורתי, לא שיפוטי, כמו שטיפלתי בביקורתיות ובשיפוטיות שלי. בלי טיפול כזה אי אפשר לטפל באנשים. אני מקבלת את ילדיי כפי שהם, תמיד יודעים שיש להם את מי לשאול ועם מי להתייעץ. מאוד מודעת וערנית להתנהלות שלהם. מה שמנצח זה המקום של הפתיחות. אין בושה. מה שיש מדברים בלי להסתיר כמו שאני הסתרתי. אני הרי עד היום מטפלת בעצמי בתחום האכילה, רק שפעם זה היה ברמה יומית והיום פעם בשבועיים שלושה. את מטפלת ברגשות וכך יותר קל להפחית את מקום האוכל".

במשך 18 שנים עסקת גם בהוראה..

"נכון, לימדתי היסטוריה וחינכתי בבית ספר תיכון , ממשתי את ייעודי לעזור לבני נוער לראות ולהכיר את עצמם, לאהוב את מי שהם, הייתי בעיקר המורה שרואה את האדם שמאחורי התלמיד".

 הספר יצא בהוצאת ידיעות אחרונות ואסטרולוג. איך הגעת אליהם?

"שלחתי כתב יד ולמחרת קיבלתי תשובה והזמנה לפגישה. זה משהו שקשור באמונה. אם אדם מאמין שהוא מוציא לעולם משהו טוב העולם מאמין יחד איתו. הוא משלב את סיפור חיי, סיפורי קליניקה וגם מדריך למי שלא רוצה ללכת למטפל יכול לטפל בעצמו ב-13 משימות ספציפיות".

איך תסכמי את כל מה שעברת בחיים?

"הכל לטובה, הכל לטובתי והכל מדוייק. שאנשים יגידו זאת לעצמם כל יום. תסתכלו באופן חיובי על הקשיים ותצמחו מהם. הכל בראש בסופו של דבר. אני פונה לאנשים ומבקשת מהם לטפל בעצמם. לא נולדנו להיות חולים ולסבול. הפיתרון במרחק נגיעה".