ashdod10 logo

"אמיר דקר למוות את איתי, חזר לדירתו והתיישב בסלון"

חקירת המשטרה בתיק רצח איתי מור ז"ל הסתיימה. עדויות רבות, וממצאים בזירה שנאספו על ידי חוקרי הזיהוי הפלילי התגבשו לכתב אישום חמור שהוגש השבוע כנגד אמיר בסטיקר. "רציתי שימות" טען החשוד במהלך חקירותיו במשטרה
יוסי אסולין | חמישי, 15 פברואר 2018 01:09

כתב אישום על רצח הוגש נגד אמיר בסטיקר שדקר למוות ללא סיבה את שכנו איתי מור ז"ל. מחומר החקירה של מחלק התשאול במשטרה שארכה כשלושה שבועות מאז 17.1.18 עולה כי בשעת ערב, עת נדקר למוות איתי מור ז"ל (44.5) על ידי שכנו בסטיקר (25) בלי סיבה וללא שהיה בניהם סכסוך קודם.

כתב האישום שהוגש נגד בסטיקר כולל עדויות רבות, ממצאים פורנזיים אותם אספו בקפדנות יתרה חוקרי הזיהוי הפלילי יחד עם צוות המעבדה הניידת במז"פ דרום של משטרת ישראל, עשרות עמודי חקירתו של החשוד במעשה שקשר עצמו לחשדות המיוחסים לו ואף שיחזר את הרצח בזירת האירוע כשהוא מלווה בחוקריו ובקור רוח.

מחומרי חקירת האירוע הקשה עולה כי בסטיקר המואשם ברצח מור ז"ל חזר בתשובה לפני מספר שנים והתקרב לדת מאוד, תוך שהגיע פעמים רבות אל חצר רב ידוע מאוד בבני ברק, משם סולק לא אחת. בתחילת אותו שבוע בו רצח על פי כתב האישום שכנו, נסע בסטיקר אל חצר הרב וגם אז לא הוכנס אל המקום. הוא נותר לישון במשך יומיים בסמוך לחצר הרב ושב לאשדוד ביום שלישי לבית סבו שם נותר לישון. ביום רביעי, יום הרצח, חזר לבית הוריו ברחוב האשכול באשדוד בשעה 19 לערך ונעל עצמו בבית.

באותו הערב, קומה אחת מעל דירתו של בסטיקר המואשם ברצח, עסק איתי מור ז"ל במטלות הבית תוך שסייע לרעייתו והשכיב את ילדיו לישון. בשעה 9 בערב ירד המנוח איתי, לחצר הבניין על מנת לזרוק את הזבל וכששב לבניין התמהמה בקומה הראשונה, הקומה בה מתגורר בסטיקר, תוך שניסה לסדר את האור החדר המדרגות, מתוקף היותו בתפקיד בוועד הבניין.

468468553

בעת שאיתי עמד בסמוך לארון החשמל, ניגש בסטיקר שישב בסלון ביתו אל דלת הכניסה, הביט דרך העינית והבחין באיתי שכנו, שעמד בחדר המדרגות. בחקירתו במשטרה טוען בסטיקר כי חשב כי שכנו בא להורגו ועל כן החליט כי "הקם להורגך השכם להורגו". בסטיקר ניגש למטבח ונטל סכין משם ויצא את הדלת בחרישיות היישר לעבר המנוח שעמד, כאמור, ליד ארון החשמל והחל דוקר אותו מספר פעמים, 4-5, בפלג גופו העליון ובדקירה האחרונה אף נשברה להב הסכין מקת האחיזה. מיד לאחר מכן חזר בסטיקר אל דירתו, נעל עצמו שם והתיישב בסלון.

איתי החל זועק לעזרה ואשתו עמית מור, שהייתה בבית עם ארבעת ילדיהם ששמעה את זעקותיו יצאה לעברו והבחינה כי הוא מדמם רבות ומחזיק את אזור החזה ואומר לה – "למה הוא עשה לי את זה", תוך שמצביע לעבר דלת ביתו של בסטיקר ואז התמוטט. עמית זעקה לעזרה. שכנים רבים יצאו מדירותיהם על מנת לסייע כשכל הזמן הזה רצה רעייתו של המנוח בין בעלה שמתבוסס בדמו לבין דירתם בה שהו ארבעת ילדיהם.

כוחות משטרה רבים שהוזעקו למקום החלו מיד בתחקור ראשוני של המקרה ממנו עלה כי בסטיקר נמצא בתוך דירתו. הם דפקו בדלת הדירה ובסטיקר החשוד פתח אותה, דחף את השוטר והחל בניסיון להימלט במדרגות לכיוון הכניסה לבניין. שוטרים נוספים שעמדו באותו גרם מדרגות השתלטו עליו והוא נעצר והועבר לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.

במחלק התשאול הודה במהלך חקירתו במעשה ובהמשך אף הושב אל הזירה בה ביצע שחזור של הרצח. כבר בחקירתו הראשונה כשנשאל על ידי חוקריו מה ציפה שיקרה לשכנו המנוח בעת שדקר אותו, השיב החשוד – "רציתי שימות".