ashdod10 logo

ביצת קינדה

אשדוד נמצאת בתקופה טובה יחסית, כאשר עמיר תורג׳מן הצליח לייצב את השורות והקבוצה עם ארבעה משחקים ללא הפסד. גדי קינדה ממשיך להוביל את הקבוצה. במחזור הקרוב תפגוש הקבוצה את בני יהודה, שתילחם לנצח ולנסות לעלות לפלייאוף העליון
אלירן כהן | שישי, 09 פברואר 2018 03:38

חודש ינואר נגמר ואיתו גם נסגר חלון העברות, מ.ס אשדוד שהייתה אחת הקבוצות הפעילות בחלון ההעברות, כאשר צירפה 7 שחקנים חדשים צעירים לצד ותיקים, שמות מוכרים לצד שמות חדשים: איגור פיליפנקה, שחר פיבן, דור ג'אן, עמית ביטון, וובה בראון, ואור אינברום ששב הביתה לישורת האחרונה של העונה לעזור לעצמו להחזיר את הקריירה למסלול ולעזור לאשדוד לשרוד בליגה, אבל ההצלחה הגדולה ביותר בחלון העברות היא השארתו של גדי קינדה בקבוצה, ללא ספק השחקן הכי מוכשר והכי חשוב במערך של עמיר תורגמן.

המחזור ה-21 בליגת העל הפגיש את מ.ס אשדוד נגד בני יהודה ת"א באיצטדיון הי"א באשדוד, כאשר אשדוד עלתה למשחק היא כבר ידעה שנקודה או שלוש יעלו אותה מעל הקו האדום בפעם הראשונה העונה. אשדוד מגיעה בתקופה טובה יחסית כאשר סוף סוף עמיר תורג'מן הצליח לייצב את השורות והקבוצה הגיעה למשחק לאחר 4 משחקים ללא הפסד, אבל מצד שני לאחר שלא ניצחה העונה בכלל בביתה בליגה, היא שואבת עידוד מזה שאחד משלושת הניצחונות של אשדוד העונה הגיע מול בני יהודה 2-1 בסיבוב הראשון. מנגד בני יהודה הגיעה למשחק לאחר 2 תוצאות תיקו, ויודעת שניצחון באשדוד יבטיח לה כמעט בוודאות את המקום בפליאוף העליון.

יגאל פריד, שופט המשחק מוציא את המשחק לדרך לעיני קהל מועט מאוד כ-1200 צופים. המחצית הראשונה התנהלה בעיקר במרכז המגרש עם משחק מאוד פיזי וקשוח כיאה לשתי קבוצות שרוצות לנצח אבל יותר מפחדות להפסיד, כאשר מעל כולם בלט גדי קינדה המנוע של אשדוד שפשוט עושה ככל העולה על רוחו במגרש, רוב ההזדמנויות של הקבוצות הגיעו מבעיטות מרחוק ונתנו לשוערים הזדמנות למתוח קצת אברים וקצת שואו לקהל ולמצלמות במזג האוויר הקריר.

FB IMG 1517838370136

עד הדקה ה-41 כאשר חילוץ כדור של גדי קינדה ומהלך התקפי מצוין בשילוב דבל פס עם מאוריסיו, שהשאיר את גדי קינדה על סף הרחבה והוא שלח כדור מצוין לחיבורי הקורות של זובאס שוער האורחת 1-0 לאשדוד על סף הירידה להפסקה.

אירוע חריג קרה במהלך המחצית הראשונה, כאשר אלקה נכנס בפראות בשחקן בני יהודה, עבירה שבקלות יכלה לזכות אותו בכרטיס אדום, אבל השופט הסתפק רק בצהוב, מה שהרגיז מאוד את אוהדי בני יהודה, שהחלו מאותה דקה נהמו לעברו של אלקה ולאחר מכן גם לעברו של קינדה, השופט הרביעי רשם את זה בדוח השיפוט ופנה לבעלי בני יהודה ברק אברמוב בבקשה להפסיק את הנהימות או שהמשחק יופסק.

המחצית השנייה נפתחה ללא חילופים וללא נהמות, אבל לפתיחת המחצית השנייה רק קבוצה אחת הגיעה, בני יהודה פתחה בלחץ על אשדוד והצליחה להשיג את השיויון בדקה ה-47 כאשר פריצה באגף של מתן חוזז השאירה את צ'יבוטה לגמרי לבדו לגלגל לרשת. 1-1.

בהמשך המחצית אשדוד הצליחה לאזן את יחסי הכוחות במגרש, ובזכות יכולת טובה של שני השוערים שעצרו כמה מצבים קורצים, התוצאה נשמרה 1-1 עד לסיום ולחלוקת נקודות צודקת.

קדי קינדה היה המצטיין במגרש, פשוט רמה אחרת משאר השחקנים בשתי הקבוצות אבל היום לא הייתה לו עזרה עקב משחק חלש מאוד של אלקה שרוב המשחק נראה עצבני ולא מרוכז, את אלקה החליף אור איבנרום שרשם קאמבק מרגש מבחינתו ומבחינת האוהדים, לצערם הוא לא הצליח להועיל להבאת הניצחון, אבל בטוח שהוא עוד יתרום המון העונה לאשדוד במאבקה להישרדות.

עם הפנים למשחק הגביע

ביום חמישי יתקיים משחק גביע המדינה נגד הפועל רעננה, הזדמנות מצוינת לתת לשחקנים החדשים להתרגל לשיטת המשחק ולחבריהם החדשים. הזדמנות מצוינת לאשדוד לטעם קצת מתוק העונה ולהעלות לחצי גמר גביע המדינה, רק נזכיר שמדובר בשני משחקים.

מ.ס אשדוד: יואב ג'רפי, טום בן זקן (יצחק אספה, 77), איגור פליפנקה, ויקטור גנב, קרלו ברוצ'יץ', שחר פיבן, וובה בראון, גדי קינדה, דור ג’אן (בנצי מושל, 86), בלסינג אלקה (אור אינברום, 72) ומאוריסיו קורדיירו.

FB IMG 1517838458233

בני יהודה: אמיליוס זובאס, מאור קנדיל, עאיד חבשי, דן מורי, בן תורג’מן, סתיו פיניש, יובל אשכנזי, מאוויס צ’יבוטה, יונתן כהן (אליאל פרץ, 78), מתן חוזז (אלמוג בוזגלו, 74), נריוס ולאסקיס.

אמיר תור'גמן אמר בסיום "כיף להיות מעל הקו האדום בפעם הראשונה העונה. זה מגיע לשחקנים הם עובדים קשה בשביל זה, אבל הדרך ארוכה ויש עוד המון משחקים.