ashdod10 logo

יום אהבה שמח: הכירו בכיתה ד' ומאז לא נפרדו דרכם

ענת ושמואל מלטיאנו נפגשו לראשונה בכיתה ד' בבית הספר 'אילנות' האהבה ביניהם ניצתה ומאז כבר 45 שנים שהם ביחד, נשואים באושר עם 3 ילדים. את יום האהבה הם לא מציינים במיוחד וענת, גננת במקצועה מתפעלת דווקא מהילדים בגן ועל דעתם על 'יום האהבה' שיחול בשבוע הבא
ענת ביגר | שישי, 09 פברואר 2018 03:01

הם נפגשו לראשונה ביום הראשון ללימודים בכיתה ד' 3 בבית הספר 'אילנות' כשענת מלטיאנו, אז זיתון הגיעה לכיתה כתלמידה חדשה. "שמואל היה מציק לי מאוד ביסודי" מספרת ענת. "כשהיינו ביחד בתנועת 'הנוער העובד' החלה האהבה. הפעילויות מחנות הקיץ קירבו בינינו". בכיתה ט' הם הפכו לחברים והאהבה הייתה פרחה ונמשכה לאורך השנים. גם כשענת שירתה בחיל האוויר ושמואל כסרן במיל', שירת על הסט"ילים בחיל הים. אחרי 8 שנות חברות הם החליטו להתחתן. בשנת 1984 הם נישאו בבריכת 'וייסגל' ברחובות. השניים, כיום בני 56 עדיין נשואים ואוהבים. כשאני שואלת את ענת, אם ידעה כבר אז בבית הספר ששמואל יהיה בעלה היא עונה: "לא חושבת שחשבתי כל כך רחוק. בטח לא בשנים הראשונות, אבל שהזמן התארך הבנתי שזה זה".

ענת היא גננת במקצועה, שמואל עובד באלת"א באשדוד. השניים גרים כיום ב'תל מונד' והורים ל-3 בנים: מתן 31 רואה חשבון טרי, עמית בן 28 מהנדס מכונות ובן הזקונים אלמוג בן ה- 19 חייל. הם התגוררו באשדוד וכשהיו הורים ל- 2 הם יצאו לשליחות ארוכה בחו"ל. שמואל עבד באותם ימים במפעל ״אורבוטק״ ביבנה. "היינו שנה בטוקיו והיה מדהים, לאחר מכן שנה במדינת ניו יורק ו-6 שנים בבוסטון. אלמוג נולד בבוסטון" היא מספרת. כשחזרו לארץ, ענת רצתה לעבור למקום קטן הקרוב לטבע, היא מאז ומתמיד אהבה את הקרבה לטבע, ולכן עברו לתל מונד. "רציתי לגור במקום שפותחים את החלון אז הנוף הירוק נשקף ולא לפתוח חלון לתוך עשן ופיח. קנינו בית עם גינה ירוקה" היא מספרת.

אין כמו אהבה

למרות שבנו את ביתם מחוץ לאשדוד הם נותרו מחוברים לאשדוד בכל נימי נפשם. שמואל עובד באלת"א ומגיע יום יום לאשדוד. "הוא יוצא מוקדם יותר לפני הפקקים וחוזר מאוחר יותר" היא אומרת. גם המשפחה שלהם נותרה באשדוד. הוריה של ענת עברו לאחרונה מהבית בו התגוררו 40 שנה לבית ברובע י"א בקרבת אחותה של ענת ואימו של שמואל, שהיא כיום אלמנה, ונותרה באותו בית בו גדל שמואל, קרוב לבית הספר אילנות. "שמרנו על השורשים באשדוד אנחנו מבקרים את ההורים ואני נהנית מההתפתחות באשדוד".

ענת ושמואל לא מציינים את יום האהבה, שחל השבוע, ואין לה מסר לזוגות כיצד לשמר את האהבה, אבל כגננת בגן היא עוסקת עם ילדי הגן בפעילות לקראת יום המשפחה שיצוין השנה ב- 14.2.18 והיא מלאת התפעלות מתגובות ילדי הגן כששאלה אותם מהי משפחה.

624624624ט6724

 ומה הם ענו לך?

"ילדה אחת ענתה שמשפחה זה 'שאבא מרכיב אותי על הכתפיים' וילדה אחרת אמרה, 'משפחה זה שמחה. זו אהבה כשמחבקים אחד את השני'. התשובות של הילדים היו מרגשות".

ואולי זה בעצם המסר לבני הזוג והסוד שלהם לנישואים טובים, האהבה והמשפחתיות, שהם הדבר החשוב בעצם. "טוב להקים משפחה. צריך למצות כל רגע עם המשפחה כי הילדים גדלים ושינויי העדיפות מתחלפים. פעם היה אחרת היום זה מירוץ לעבודה ולשלם משכנתא וחוגים. זה מרוץ מטורף שלא שווה את זה. החשוב זה הרגעים שנוצרים עם הילדים ויהפכו לזיכרונות כשמזדקנים" אומרת ענת.

בחודש הבא מפגש מחזור

בחודש הבא יגיעו ענת ושמואל לאשדוד והפעם על מנת להיפגש עם החברים מהיסודי בבית הספר 'אילנות'. מלבד חבר כיתה אחד הם לא שמרו על קשר עם חבריהם לספסל הלימודים. "היינו 8 שנים בשליחות וכשחזרנו עברנו מאשדוד אז הקשרים עם החברים לא נשמרו", אומרת ענת, שכבר הספיקה לאחרונה להיפגש עם חברה אחת מהכיתה.

 עם מי נפגשת?

"נפגשתי עם אביבה רחבוק והיה מרגש. כאילו לא חלפו 40 שנה מאז נפרדנו. אני נרגשת לקראת המפגש ומצפה לפגוש את החברים מהכיתה. לא את כולם אני זוכרת אבל יהיה מרגש להיפגש ולהכיר. חברים מעלים תמונות וזה מרגש כי מדובר בזמנים שבקושי הייתה מצלמה ואם הבאת מצלמה לטיול היו נגמרים הפילים באמצע”.

כשהם נפגשו לאחרונה, בטקס הסיום שלהם, הם היו צעירים עם הרבה חלומות ותקוות. השנים חלפו, השעיר קצת האפיר ודרכיהם נפרדו. משה הוד ( חפותה) יוזם מפגש מחזור שיתקיים ב- 15.3.18 באשדוד. "כבר מזמן אני רוצה לארגן מפגש של כל החברים מהכיתה. נפגשתי באקראי עם חבר שהראה לי תמונת ילדות והחלטתי שזה הזמן לערוך פגישת מחזור" הוא מספר בהתרגשות.

הוד יצר קשר עם החברים והחל לארגן את המפגש. בקבוצת וואטאפ שפתח 'בית הספר אילנות אשדוד' מעלים הבוגרים חוויות. "אנשים שגרים באותה עיר לא נפגשו 40 שנה אחד עם השני. המפגש מרגש מאוד ומעניין לפגוש את החברים, לראות מה עבר עליהם כל השנים, להעלות חוויות ולחדש חברויות" אומר הוד. ואכן הקבוצה פעילה מאוד. החברים לספסל הלימודים שהחליפו תמונות של שחקני כדורגל וזמרים מחליפים היום תמונות של הילדים ואפילו הנכדים הראשונים, מעלים זיכרונות ומתרגשים לקראת המפגש".