ashdod10 logo

מבצע ההצלה של המורה האהוב: חסרים 130,000 דולר לניתוח דחוף

סיפור התגייסותם של תלמידי מקיף ה' למען המורה האהוב שמואל שוקרון, שזקוק בדחיפות להשתלת כליה ריגש השבוע מדינה שלמה. בתכנית בערוץ 10 נחשפו תלמידים ממועצת התלמידים שאביהם נפטר ומוכנים לעשות הכל כדי שילדיו של שוקרון לא יישארו יתומים וגם הרכזת יפעת בן גיגי חשפה ששכלה אח לפני עשרים שנה במהלך השתלת כבד
מיכל גלילי- תורג׳מן | שישי, 09 פברואר 2018 02:46
מבצע ההצלה של המורה האהוב:  חסרים 130,000 דולר לניתוח דחוף צילום: אסף מימון

שמוליק שוקרון (49) נשוי ואב לתאומות בנות 7 המלמד כבר 25 שנה את מקצועות התנ"ך וגיאוגרפיה, ומשמש כמחנך במקיף ה', חלה לפני 16 שנה במחלת כליות ועבר השתלת כליה, אולם בשנה האחרונה הידרדר מצבו והוא עובר טיפולי דיאליזה שלוש פעמים בשבוע וכן חלה בסכרת שפיתחה סיבוכים רפואיים נוספים. המוצא היחיד שלו הינו ניתוח דחוף להשתלת כליה בעלות של כ-250,000 דולר. השבוע שודרה בערוץ 10 תכניתו של אמנון לוי 'פנים אמיתיות', שתיעדה את התלמידים בהנחיית מורתם יפעת בן גיגי, יוצאים למסע איסוף תרומות והצלת חיים של המורה שוקרון. בלי לומר לו מילה הם קמו ועשו. שאלותיו של לוי גורמות לתלמידים לבכות ואז מתברר שהסיפור של שוקרון פתח פצעים נוספים.

אור שי נבו, ראש מועצת התלמידים, חשף בתוכנית את המניע שלו לסייע. הוא סיפר שאביו עבר שלוש השתלות ואז הלך לעולמו והותיר אותו כחודש לפני הבר מצווה יתום ועצוב: "אבא ביקש ממני לא לשקוע בזה יותר מידי" סיפר "כי בדיוק עליתי לתיכון". אביו היה בן 53 ז"ל ואור סיפר שהקנה לו ערכים של התנדבות ונתינה למען הזולת.

תלמידה נוספת שמיררה בבכי מול המצלמות, ניקול מריחה, סיפרה שאביה ז"ל נפטר מתאונת דרכים ומעלה זיכרונות, כשהמבצע הזה להצלת המורה שוקרון הוא גם למענו. "זה קשה" אמרה למצלמה בכאב, "גם לשמוליק יש ילדים קטנים ואני לא רוצה שהם ירגישו ככה". שמוליק שומע את המילים ועיניו מדברות במקומו. לשאלתו של אמנון לוי הוא משיב שלא סיפר עדיין מאומה לבנותיו בנות השבע "אבל הן מרגישות. כשאטוס, נגיד להן שאבא יוצא לטיול לחו"ל ויחזור בריא עם הרבה מתנות".

957745735

753356325632624

בין היוזמות המבורכות של תלמידי מקיף ה' ניתן למצוא הפצת שלטים ופלאיירים, שטיפת מכוניות ידנית לכל תושבי רובע ח' במחיר סמלי שנועד לתרומה, בזאר מכירות של חפצי נוי ומטעמים ועוד. על שטיפת המכוניות סיפר התלמיד ים אבדני: "זהו כבוד גדול עבורנו ואנחנו עושים זאת מכל הלב למען מורנו האהוב. חלקנו את היוזמה עם המורים שנרתמו אף הם בהתלהבות רבה, שטפנו כמה עשרות מכוניות והצלחנו לגייס 500 שקלים. המורים בבית הספר התלהבו מהיוזמה, וביקשו שנקיים יום שטיפה נוסף, כך שיש לנו כבר רשימת המתנה ארוכה".

בעיצומה של התוכנית התוודתה גם הרכזת יפעת בן גיגי, שיש לה נגיעה אישית לנושא."איבדתי את אחי לפני עשרים שנה במהלך השתלת כבד. זה גרם להרבה כאוס בתוך המשפחה. מבחינתי גיוס הכספים עם התלמידים זו השלמת מעגל ואני רק מקווה שיהיה לזה סוף טוב".

בתוכנית תועדו התלמידים מנסים לארגן ערב התרמה עם אמנים מפורסמים וכולם עונים להם בשלילה או לא עונים בכלל. לבסוף, סוף שידוע לנו מראש, הצליחו לרתום את הקומיקאית הדר לוי ואת האולטראס, והפיקו ערב מדהים שכל הכרטיסים אליו נמכרו מראש.

שוקרון עצמו עדיין נרגש מכל תשומת הלב אך מעדכן שהדרך ארוכה ורק מחצית מהסכום נאסף. "אני לא מפסיק לקבל תגובות חמות זה ממש מרגש, גם תלמידים וגם בוגרים, כולם מתקשרים ומעודדים ומזילים דמעה. הגענו כבר למחצית מהסכום ואני מודה לכולם, פשוט אין לי מילים".

רוצים לתרום לשמואל שוקרון?

כניסה לעמותת "קו לחיים" HYPERLINK "http://www.kavlachayim.co.il/shmueshukrun" \t "_blank" http://www.kavlachayim.co.il/shmueshukrun

משלוח המחאה לפקודת קו לחיים עבור שמואל שוקרון לרחוב גונן 15 פ"ת.

באשראי – כניסה לדף תשלום מאובטח.

העברה בנקאית – בנק הפועלים סניף 532 סניף חשבון 568109 ע"ש קו לחיים עבור שמואל שוקרון. לקבלת אישור תרומה יש להעביר את אישור ההעברה ולציין שם וכתובת למשלוח לפקס: 03-9215566

תרומה טלפונית – 03-9250505

וכמובן דרך כל פעולות ההתרמה של תלמידי מקיף ה'.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.