ashdod10 logo

ספורטאית, מוזיקאית, מתנדבת ותלמידה מצטיינת

לאה גלוזמן רק בת 15 ובעלת אנרגיה מטורפת ומספיקה לעשות הרבה ובהצלחה רבה. היא תלמידה מצטיינת במגמות ביוטכנולוגיה ופיזיקה (בממוצע 99!), מנגנת בפסנתר, מצטיינת בתחום הטיאקוונדו ומתנדבת. דוגמא טובה לנוער טוב
מיכל גלילי - תורג׳מן | שישי, 09 פברואר 2018 02:38

כשאני שואלת את לאה גלוזמן בת ה-15 אם יש לה יותר מעשרים וארבע שעות ביממה שלא כמו כולנו, היא פורצת בצחוק גדול. "אני בדיוק כמו כולם. ההבדל היחיד שאני דוחה סיפוקים ומסדרת לי את היממה לפי שעות" היא אומרת וצוחקת. "אם יש לי מבחן אני מנתקת טלפון לשעה ואז לומדת, כי זה הזמן המוקצב. לפעמים שישי ושבת אין מנוחה וזה קצת מבאס, אבל שווה את זה. כשמסדרים את הזמן, הכל נראה אחרת".

לאה גלוזמן, נערה מקסימה תושבת אשדוד, שהגיעה מבאר שבע. אביה מאוזבקיסטן ואמה מרוסיה. אביה עובד כמנהל של חברה ברוסיה לשם הוא טס פעם בחודשיים ואמה מטפלת משפחתית וזוגית. יש לה אחות קטנה בת 11 בכיתה ו'. בני המשפחה עברו לאשדוד כשלאה הייתה בכיתה ה' , אז החלה לשיר במקהלה בקונסרבטוריון העירוני. היא גם מנגנת בפסנתר ברחבי הארץ והעולם, ולוחמת טיאקוונדו עם אליפות ארצית. ילדה עם לו"ז צפוף ועסוק מאין כמוהו. ואם שאלתם על לימודים אז בנוסף לבגרות במגמת ביוטכנולוגיה בהרחבה עם פיזיקה הממוצע שלה עומד על ציון של 99 "גם אני הופתעתי" היא צוחקת.

7573462456234

איך התחלת לנגן בפסנתר?

"אני מנגנת מכיתה ד'. לא ממש רציתי אבל אמא ביקשה לנסות שיעור אחד והתאהבתי. השנה אבחן במבחני בגרות במקיף ז' בנגינת פסנתר חמש יחידות זה מוסיף בונוס”.

איך התחלת להילחם בטיאקוונדו?

"בכיתה ד' דוד שלי המליץ לאמא שלי שזה ספורט עם הרגליים, שזה החלק היותר חזק בגוף האשה ושאני צריכה גם ללמוד להגן על עצמי. שוב, התחלתי משיעור אחד ואז המשכתי עם זה".

במסגרת המחויבות האישית היא מאמנת ילדים וכך גם מתאמנת וגם מתנדבת. לאחרונה נערך טקס לציון 30 שנה למרכז הספורט 'עוצמה', בטקס חולקו מעל 500,000 שקלים מענקים ומלגות ולאה גלוזמן קיבלה מענק הצטיינות מיוחד. היא מסבירה שמדובר בארגון שתומך בספורטאים מצטיינים, כדי שימשיכו להגיע להישגים ארציים ועולמיים. ולאה לא מאכזבת. היא סיימה במקום שלישי באליפות ישראל לנוער והיד עוד נטויה.

8 7946643575786

בשגרה היא מתאמנת במועדון הטאיקוונדו "דרקון הזהב אומנויות לחימה". על המאמן האישי שלה דמיאן יש לה רק מילים טובות: "דמיאן המאמן הוא אדם טוב ומאמן טוב, כיף לעבוד איתו ולהתאמן איתו. הוא גורם לי לרצות לעבוד קשה ולהאמין בעצמי".

כשרואים כל מה שאת עושה ומצטיינת ובכל זאת טוענים שהנוער לא מחונך ולא מתורבת. מה את מרגישה?

"זה מרתיח אותי. אני מכירה מלא בני נוער שתורמים מעצמם המון. מתאמנים בתחומי ספורט וכל מיני תחומים יותר טובים ממני. זו אמירה חסרת ביסוס. אולי היום יש סמארטפונים ונראה שהדור עצלן אבל זה להיפך. הדור הזה עושה יותר, כי מחנכים אותנו לחדשנות ועשייה".

מה הלאה, בצבא? בעולם העתיד?

"לגבי צבא- אני לא יודעת אבל חושבת על זה הרבה. אולי אלך למודיעין זה מעניין. לגבי העתיד- אני לא ממש יודעת אבל נחשפתי לביוטכנולוגיה במסגרת המגמה וזה תחום שמאוד מעניין אותי, גם רפואה, אבל כל האפשרויות פתוחות ואני ממשיכה להשקיע בכל התחומים".

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.