ashdod10 logo

הם גדולים

מכבי אשדוד חזרה עם ניצחון גדול 65:74 על הפועל ירושלים האלופה. בסוף המשחק התרחשו קטטות בין מחנות האוהדים. סק הנרי השחקן המצטיין בשורות האשדודים הוסיף:"אנחנו קבוצה, אוהבים אחד את השני במגרש ומחוץ למגרש". ארמונד אולי החליף את מאיר קיקוז בתפקיד יו"ר הקבוצה
אביחי דלאל | שישי, 02 פברואר 2018 00:50
הם גדולים צילום: לירון מולדבן‫

הקבוצה מעיר הנמל תחת הדרכתו של בראד גרינברג השיגה בשני האחרון את הניצחון השביעי שלה ברציפות והפעם 74:65 על אלופת המדינה. האשדודים לא שיחקו טוב במחצית הראשונה וירדו בפיגור של 10 נקודות הפרש לאחר שלשה על הבאזר של ג'רום דייסון. ואילו במחצית השנייה הרבה אודות סק הנרי שקלע 22 נקודות קלע 20 מתוכן במחצית השנייה, גם נמרוד לוי וקמרון לונג עזרו בשינוי.

הקבוצה בימים אלה נמצאת עם שלושה שחקנים זרים בלבד לאחר שדיוויד לאורי מאבחן את הבעיות הבריאותיות שלו והמחליף הזמני טרנס ווטסון, שהגיע בעקבות פציעתו של ג'ראלד לי והמשיך עם פציעתו של דיוויד לאורי בחר לעזוב את אשדוד וזאת למרות שבקבוצה לוחצים עליו לחזור בימים אלה.

המשחק עורר הרבה מתח בקרב אוהדי הקבוצות, בתחילת המשחק "הדולפינים" הגוש המעודד של מכבי אשדוד התפצל לשני צידי המגרש וכמחצית האוהדים חזרו למקומם הקבוע, אוהדי הפועל ירושלים ניסו לקחת להם את הדגלים. במ_לך המשחק, שני המחנות החליפו ביניהם שירי נאצה ולבסוף התרחש אירוע אלים כשאוהדי אשדוד השליכו אבן לאוטובוס של אוהדי ירושלים וניפצו את אחת החלונות. האבטחה מנעה חיכוכים אלימים נוספים ולא ידוע על פצועים מאותו אירוע.

המאמן המנצח בראד גרינברג סיכם:"ההגנה היא בהחלט המפתח לניצחון. שמרנו ממש טוב במחצית השנייה ושלחנו אותם לזריקות קשות. במחצית הראשונה לקחנו הרבה זריקות ורובם לא נכנסו, ירושלים לקחו כדורים חוזרים בהתקפה ואנחנו לא הפסקנו להחמיץ, היינו צריכים להמשיך לשחק, לחזור למשחק דבר שקרה פעמיים במחצית הראשונה ולבסוף ההגנה ניצחה. "

MOLD4115

על עוד משחק טוב של נמרוד לוי אמר: "הוא משחק עם הרבה ביטחון שהשחקנים משרים בו. זה טוב לו, זה עוזר לו במשחק הלחץ. וזה די נחוץ לנו, זה עזר לנו לרצף הניצחונות. "

על רצף ניצחונות אמר: ”זה שילוב של מספר דברים. יש לשחקנים מחויבות אחד לשני. עובדים קשה כקבוצה, חולקים את הכדור בהתקפה ונלחמים על כל כדור בהגנה. אני לא רוצה להפוך את זה לקשה יותר ממה שזה. למסור, לשמור ולנצח. על העובדה שהוא שעומד על 100 אחוז נגד האקסיות הוסיף: ”זה פשוט ניצחון טוב על קבוצה טובה במשחק בית. זו אחת הקבוצות שאימנתי שם לפני כמה שנים, זה לא אומר כלום מלבד שזה עוד משחק בלוח הזמנים נגד קבוצה נהדרת, יש לנו עוד ניצחונות בדרך״‫.

כאמור, כוכב אשדוד סק הנרי היה זה שהצטיין והמשחק אמש הצטרף לרצף משחקים נהדרים שלו את הערב סיכם:" זה המשחק הכי קשה שהיה לי כאן. מחצית ראשונה שום דבר לא צלח לי, החמצתי 7 זריקות, היה לי חום גבוה יום לפני ולא ידעתי כמה כשיר אהיה למשחק. פשוט נלחמתי עד טיפת הדם האחרונה, השחקנים אמרו לי להמשיך לזרוק. בחלקים מסוימים של המשחק אמרנו לעצמו שאנחנו חייבים להמשיך להילחם. ובסוף, ניצחנו״‫. על לחימה וההקרבה אמר‫: “זו הסיבה שבגללה ניצחנו. שיחקנו טוב מבחינה הגנתית, ברב המשחקים שמרנו על כך שהיריבה תקלע פחות מ-80 נקודות וקלענו לדוגמה במשחק הקודם קלענו 18 שלשות, שיחקנו חזק וחיובי ברבע השלישי. אנחנו באמת אוהבים אחד את השני גם במגרש וגם מחוץ למגרש. זו קבוצה. וזה נשמע מוזר כי ישנן קבוצות שכל שחקן לגופו ופה אנחנו קבוצה של אנשים. "

על חצי הגמר נגד מכבי תל אביב: "אפשרי לעשות את זה. אנחנו הוכחנו שאנחנו מוכשרים. אם אנחנו נעבוד קשה ונשחק עם הגנה אגרסיבית, יש לנו הזדמנות לנצח. זה לא שהם לא הפסידו בליגה, אם נשאר מאוחדים ונשחק קבוצתי, אנחנו נעשה את זה. "

כמו כן, בקבוצה ובעיר נערכים במרץ למשחק חצי גמר גביע המדינה נגד מכבי תל אביב בעוד כשבועיים ובקבוצה קוראים לתושבי העיר לבוא ולתמוך בקבוצה שנמצאת במומנטום נהדר.

בנוסף לכך, לפני כשבועיים נאלץ היו״ר מאיר קיקוז לפרוש באופן מיידי מניהול המועדון בעקבות מינויו החדש במשרד הספורט והתרבות. את מקומו תפס סגנו, ארמונד אסולין שמונה ליו״ר לאחר הסכמה של כלל חברי העמותה בישיבת ההנהלה. זו הזדמנות מצוינת לאחל הצלחה לשניהם ובעיקר לקבוצה.