ashdod10 logo

"בלעדיך הכל יהיה שונה וחסר"

רצח בלתי נתפס ולא הגיוני: איתי מור ז"ל מסיים ארוחת ערב עם אשתו ו-4 ילדיו, יורד לשפוך זבל ולא חוזר לביתו לעולם. שכן מטורף עם סכין גדולה דוקר אותו למוות בחדר המדרגות בלי סיבה.איתי ז"ל הובא למנוחות כשאלפים מלווים את האיש שהכירו: כאהוב, כספורטאי, חביב, אהוד ונערץ. רעייתו בלוויה בבכי ספדה לו: "השארת לי ארבע מתנות יפות. אני מבטיחה שאדאג להם". אימו של החשוד ברצח: "אני לא מפסיקה לבכות על מה שעשה הבן שלי"
שגיא הרשקו | חמישי, 25 ינואר 2018 01:02

את שאירע בערב יום חמישי האחרון היה קשה לעכל. משפחת מור מרחוב האשכול התיישבה לאכול ארוחת ערב שגרתית. הם לא שיערו שמה שיקרה בתוך דקות יזעזע אותם. אבי המשפחה, איתי מור עוד הספיק לשמוע את בנו הקטן מבקש שיישאר אתו עד שיירדם, לפני שיצא לזרוק את שקית הזבל ולא חזר. הוא נרצח באכזריות מטורפת על ידי שכנו אמיר בסטיקר בדקירות סכין בחדר המדרגות. לאחר מכן נכנס בסטיקר לביתו הסמוך.

איתי זעק לעזרה את אשתו עמית, ששמעה אותו והגיעה אליו בריצה. איתי היה שותת דם והיא מיד הזעיקה אמבולנס, ולפני שאיבד את ההכרה אמר לחש לאשתו "למה הוא עשה לי את זה? מה עשיתי לו? למה?". הרוצח בקור רוח מקפיא הספיק לשטוף את ידיו מדמו ולצפות בקורבן שלו גוסס לאיטו.

למקום הגיעו ראשונים מתנדבי איחוד הצלה שהחלו להעניק לו סיוע. "הגענו לזירה והפצוע היה ללא הכרה לאחר שנדקר בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע עד להגעת ניידת טיפול נמרץ שהעבירו אותו במצב קשה ולא יציב לבית החולים", סיפרו אבי עמר נהג אמבולנס ודניאל בוקובזה חובש מתנדב ביחידת האופנועים של איחוד הצלה. "איתי היה בידיה של רעייתו שהחזיקה בו על הרצפה כשהוא שותת דם. זה היה מראה מזעזע".

414641684628

בבית החולים באשדוד לשם פונה הוא נפטר כעבור זמן קצר. תוך שעות ספורות מהישמע הבשורה, כל העיר הוכתה בהלם. איתי בן 44 במותו, היה דמות בולטת ברחבי העיר ומוכר על ידי רבים, כך גם אימו רחל מור מנהלת המרכז למחוננים ומורה במקצועה שחינכה דורות באשדוד. בצעירותו בלט איתי בחיי הלילה ובקהילת הגולשים בעיר אשדוד, שהיו עבורו משפחה שנייה. תלתליו, עיניו הכחולות וחיוכו שלא מש מפניו היו לסימן ההיכר של איתי שכונה בפי חבריו 'סבביתי' כי כזה הוא - איש של שלווה.

איתי יליד העיר אשדוד נולד למאיר ורחל, ואח לשני. לפני מספר שנים הוא פגש את עמית וחבריו מספרים שמהרגע הראשון שהיא נכנסה לחייו הם ידעו כי השניים יתחתנו. כ-15 שנה הוא עבד בנמל אשדוד כמנופאי בסקטור ציוד מכני. אשתו עמית, עובדת כמורה לאמנות בבית ספר 'גאולים' ואמה סילביה צימרמן, עובדת בחינוך המיוחד. איתי ועמית זוג מדהים הקימו בית לתפארת, ששם דגש על חינוך ואהבה והביאו לעולם 4 ילדים. להלוויה של איתי שנערכה ביום שישי בצהריים במזג אוויר סוער וגשום משכה אליה אלפי אנשים שבאו לחלוק לו כבוד אחרון.

אשתו עמית: ״אני מסתכלת על הילדים ורואה אותך דרך העיניים שלהם״

אימו רחל במסע הלווויה ספדה לבנה ולא השאירה עין יבשה. "איתי, ילד אהוב", ביכתה אמו. "תשאל עוד פעם אחת אמא, איפה את? הנה אני כאן, קרוב לידך, גם אבא. אנחנו רוצים להגיד לך תודה ילד יקר ומדהים שלנו. תודה שאתה שלנו, ילד יפה תואר ויפה נפש, אנחנו אוהבים אותך מאוד מאוד ומעריצים את מה שבנית סביבך עם אישה יפה, טובה ואוהבת ועם ילדים, הוי הילדים-הנכדים האלה. הארת את חיינו ואת העולם, בלעדיך הכל יהיה שונה וחסר. מורשת איתי תימשך לעד".

אשתו עמית ספדה לו בגרון חנוק מדמעות. "איתי, אני שוכבת במיטה ומנסה לכתוב לך והדף צר מלהכיל. בלתי נתפס שאתה לא איתנו. כל כך נוכח. זוהר (הילדה) שאלה מה נעשה עם כל הדברים שלך. היית בן אדם של חוויות. עולה בי תמונה של הטוסטוס שלך, לוקח את הבנות. רואה את הגלשן שלך. אמרת שהים הוא התרופה שלך. אני מסתכלת על כל דבר ורואה אותך. אני מסתכלת על הילדים ורואה אותך דרך העיניים שלהם. הילדים מנסים להיות חזקים. היום בבוקר נועם אמרה 'אבא בעבודה', והילדים ענו לה 'אבא לא בעבודה. אימא בוכה כי אבא לא יחזור' . השארת לי ארבע מתנות יפות. אני מבטיחה שאדאג לילדים".

6482842648465

אחותו היחידה שני ספדה גם היא לאחיה. "איתי היה אחד האנשים המקסימים עלי אדמות. אין אחד בעיר שלא הכיר ואהב אותו. הוא גלש בים, על סקטייבורד, הביא 4 ילדים מדהימים לעולם הזה. אי אפשר היה להתווכח איתו. הוא הילד הכי מדהים בעולם, כולו אור ואהבה הוא טהור. הוא לא הסתכסך עם אף אחד אף פעם. העיר הזאת איבדה את אחד מהבנים המדהימים שלה. זה אבל גדול".

אבי אבן חיים חבר בוועד עובדי הנמל, שעבד עם איתי והכיר אותו מילדות סיפר שכל התכונות שהיה במלאך היה בו. "איש משפחה, איש עבודה, מסור, מחייך תמיד. איתי היה עובד מיוחד, לא עוד אחד, הוא נכנס ללב של כולנו ועד עכשיו אנחנו לא מצליחים לעכל. משפחת הנמל תלווה את המשפחה לכל חייה, אנחנו לא נעזוב אותם לדקה אחת. הוא היה חלק מאיתנו והוא יהיה חסר לנו בנוף".

חברו שרון אוחנה סיפר בכאב על הספוט שאהב איתי. "הוא היה ספורטאי. אהב לרכב על סקייטבורד, אופניים ולגלוש. כל העיר מכירה אותו. בילדות היינו עובדים הרבה בברים, בתי קפה. בן אדם משכמו ומעלה, זו אבדה נוראית, שגרמה צער לכל העיר. בן אדם אכל ארוחת ערב, ירד לשפוך את הזבל ולא חזר הביתה. פסיכי אחד שלא ברור מה עבר לו בראש. איתי אף פעם לא החליף אתו מילה. הרבה אנשים חושבים שהיה איזה שהוא ויכוח על חנייה אבל איתי הוא מישהו שאי אפשר להתווכח איתו. אם היו לו חילוקי דעות הוא היה פותר אותם עם חיוך. פה אפילו לא היה ויכוח, הוא לא הכיר אותו בכלל. עדיף שהרוצח היה פותח את החלון וקופץ. אנחנו עדיין לא מעכלים שהוא לא נמצא. יש אנשים שהחיים שלהם סובבים סביב פשע ובוחרים בחיים האלה אבל איתי בחר בכיוון ההפוך. בחלומות הכי גרועים שלנו חשבנו שאם יקרה לו משהו זה תאונת גלישה ולא מרצח הזוי שכזה. זה לא נתפס".

החשוד ברצח: "היו לי קולות בראש לרצוח"

אמיר בסטיקר (24) התגורר בבניין בו גרה משפחת מור אצל הוריו. מספרים שהוא החל בתהליך של חזרה בתשובה לפני כ-4 שנים באופן עצמאי. בבית הוריו היה מתבודד בחדרו ולצפות בסרטונים של הרב אמנון יצחק אותם שיתף באופן תדיר בחשבון הפייסבוק שלו , בו שמונה חברים בודדים. בסטיקר לא יצא כמעט מביתו אפילו לצורך תפילה וככל שעבר הזמן הוא התנתק מהעולם שבחוץ.

בבית המשפט הוחלט לשלוח אותו להסתכלות בבית חולים פסיכיאטרי. בסטיקר עצמו סיפר בחקירה כי הוא 'שמע קולות בראשו' שהורו לו לרצוח את איתי מור. לפני מספר חודשים התבטא בסטיקר בנושא בדיון בפייסבוק ורשם: "אלוהים לא שולח בן אדם לרצוח, לאדם יש בחירה והקדוש ברוך הוא לא מונע ויש לפעמים שאדם מחליט לרצוח והקדוש ברוך הוא מונע אבל האדם תמיד שולח את עצמו. זה לא שבורא עולם מכניס בראש של האדם לרצוח, לאדם יש בחירה חופשית מה לעשות והקדוש ברוך הוא מחליט אם לאפשר או לא."

אמו של בסטיקר סיפרה כי היא רוצה לנחם את משפחת מור. "הבן שלי במצב נפשי רע. בשלושת הימים האחרונים הוא לא אכל ולא ישן. רק למד תורה ושמע הרצאות של הרב אמנון יצחק. הוא היה במצב רוח מאוד ירוד. אני רוצה לבוא לנחם אותם, להיות בהלוויה, אבל חוששת מהתגובות. אני מכירה את הילדים, כואב לי הלב ואני בוכה על ארבעת הילדים שיגדלו ללא אבא. לא הייתי בבית כשזה קרה. אני עדיין לא מצליחה להבין מה קרה לו. אני לא מעכלת, לא מפסיקה לבכות. לא יכולתי לצפות שהוא יעשה מעשה כזה מטורף".

עו"ד עופרה סיבוני שמייצגת את בסטיקר אמרה: "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי. לאור מצבו הנפשי ובדיקה פסיכיאטרית ראשונית שבוצעה מיד לאחר האירוע הטרגי, בית המשפט החליט בהסכמת הצדדים לשלוח את הצעיר לבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי כדי לבדוק את כשירותו ואחריותו לעמוד לדין".