ashdod10 logo

למה רינת בר פרשה מהכוכב הבא לאירוויזיון?

רינת בר, הזמרת האשדודית שסומנה מראשית התחרות "הכוכב הבא" החליטה לפרוש מהתכנית ולוותר על החלום שלה לייצג את ישראל באירוויזיון 2018 בפורטוגל. "זה לא היה בשבילי" היא אומרת בריאיון ומסבירה מה הניע אותה לפרוש. אבל משהו טוב יצא מזה: שיתוף פעולה מוסיקלי עם הזמר אסף אמדורסקי
שגיא הרשקו | חמישי, 18 ינואר 2018 16:06
למה רינת בר פרשה מהכוכב הבא לאירוויזיון? צילום: חלי פרידמן

הפרישה הדרמטית של הזמרת האשדודית רינת בר, הדהימה את השופטים ואת הקהל לאורך כל התחרות והייתה המועמדת המובילה לזכות בכרטיס לאירוויזיון בפורטוגל. אלא שאז היא הפתיעה והודיעה על פרישה לתדהמת השופטים והקהל.

השבוע היא הסבירה את הסיבות שהובילה אותה לפרוש. "זה היה יותר מדי בשבילי כל התחרותיות הזו" היא אומרת בראיון ל"השבוע באשדוד". "אני בן אדם ונשברתי, ואני לא אחת שנשברת בקלות. בכל הקריירה שלי מעולם לא בכיתי על במה. אולי בכיתי מהתרגשות, אבל אני לא זוכרת שבכיתי על הבמה והייתי על הבמות הכי גדולות בישראל".

בר אחרי אודישן מוצלח עברה בהצלחה את שלב המיונים. בשלב הדו קרב הראשון היא הפסידה למתמודדת ריקי. זאת למרות שכל צוות השופטים הצביע לה. את הפרק האחרון פתחה בר כאשר בחרה לבצע את השיר "חי חי", שהתקבל בתגובות מעורבות בקרב צוות השופטים. בשלב הדו קרב הבא החליטה בר לשיר את השיר 'תלם אוהבים' אותו כתבה והלחינה לרגב הוד, אך ראתה כיצד סטטיק ובן אל וקרן פלס החליטו לתת לה אדום, בעוד אסף אמדורסקי החליט לתת לה כחול והראל סקעת התלבט.

למרות שנראה היה כי סקעת יחליט להצביע כחול עבור המתמודדת, שסומנה גם בעיניו כזאת שאמורה לזכות או לפחות להגיע לגמר. "לפני התכנית, אחרי הדו קרב שבו הפסדתי ואני באמת אוהבת את כל המתמודדים, הבנתי שלהילחם אחד בשני זה לא היה בשבילי. נלחמתי בהרבה דברים בחיים שלי אבל הלב שלי לא היה מרוכז בלנצח אלא בלהנות מהדרך והרגשתי שאני כבר לא נהנית מלבוא ולנסות להוכיח. כל המעמד הזה הוא לא אני".

2V9A5185 copy

״זה לא היה הקול שלי״

הביצוע שלך לא היה מהסוג שהתרגלנו לראות?

"אני לא יודעת איך יצא לי קול. זה לא היה הקול שלי. לא מי שאני ומה שאני עושה בחיים שלי. עברו מחשבות עוד לפני התכנית אם לפרוש".

לפני כחודשיים סיפרה בר ל'השבוע באשדוד' כי היא לא הגיעה לתכנית בשביל החשיפה אלא בשביל להגשים חלום ילדות ולהגיע לאירוויזיון. "באמת ובתמים רציתי לייצג את המדינה. הרגשתי שאני יכולה לעשות את זה בגדול עם הגוון שלי הים תיכוני ולהביא משהו אותנטי ששייך למדינה שלנו" היא אומרת השבוע. "לא הבנתי כל כך מה הולך להיות ולא הייתי מוכנה לזה נפשית וככל שהשלבים התקדמו הבנתי זה לא המקום בשבילי. אנשים אמרו לי מה חשבת לעצמך כי גם באירוויזיון יש חצי גמר. ידעתי שאם אעמוד על הבמה, עם בחירת שיר נכון, אהיה במיטבי. זה לא דו קרב או לעמוד להדחה. התהליך הזה לא שיקף אותי ובאמת חבל לי. על החלום להופיע באירוויזיון די וויתרתי, אבל על החלום לשיר ולשמח אנשים אני מגשימה יום יום. קיבלתי מתנה מאוד גדולה מה' והיא לעשות מה שאני אוהבת".

2V9A4415 copy

אבל משהו טוב יצא מהפרישה שלה. אמדורסקי הציע לה לחבור אליו לשיתוף פעולה מוסיקלי מעניין. "אני ואסף בדרך לשיתוף פעולה. אני מאוד מעריכה את דעתו של אסף כי אני יודעת שהוא מאוד מעריך אותי בתור זמרת והבין שלמרות שלא היה לי יום טוב יש כאן משהו שאפשר לעבוד עליו. זה לא היה פשוט עבורי לקבל את המילים האלה ואת הקטילות, זה לא התאים לי".

חושבת שהשיתוף פעולה שלך עם אמדורסקי יצליח?

"אני חושבת שהשילוב בינינו יכול להיות מאוד מעניין. לקחת זמרת ים תיכונית ולעשות שילוב של רוק וזו המתנה הכי גדולה שקיבלתי מהתכנית, שאדם כל כך מוערך כמו אסף אמדורסקי, שהכי הפתיע אותי בעונה הזו ופרגן גם על הבמה וגם מאחורי הקלעים, שאפילו אדם כמוהו שלא חובב את הז'אנר מעריך אותי. אני מחכה כבר להתחיל".