ashdod10 logo

גיטרמן: "עברתי לינץ' ממש על ידי אינטרסנטיים ולא מדובר ברוסים שתומכים בי"

"עברתי ממש לינץ' וזה היה לא נעים. בסך הכל באתי לתמוך ולסייע. מדובר באנשים אינטרסנטים. הם לא רוסים באו מולי עם חולצות לבנות והם עשו לי לינץ' באתי להזדהות אני תושב אשדוד. לא באתי למשהו אחר. אני יכול לדבר עם ראש העיר וכן דיברתי בשבוע הבא אעלה לסדר יום לחוקק חוק עזר עירוני לפתוח עסקים בשבת". כך מגיב הערב ממלא מקום ראש העיר, בוריס גיטרמן שהותקף בשבת על ידי מפגינים בביג וסילקו אותו מהמקום לאחר שביקש לתמוך בהם  
מערכת אשדוד10 | ראשון, 14 ינואר 2018 19:20
גיטרמן: "עברתי לינץ' ממש על ידי אינטרסנטיים ולא מדובר ברוסים שתומכים בי" גיטרמן מוקף מפגינים זועמים צילום: מייק

"עברתי ממש לינץ' וזה היה לא נעים. ברחוב הרוסי לא יסלחו על זה. זה לא ייסלח. בסך הכל באתי לתמוך להזדהות  ולסייע. מדובר באנשים אינטרסנטים. הם לא רוסים באו מולי עם חולצות לבנות והם עשו לי לינץ' באתי להזדהות אני תושב אשדוד. לא באתי למשהו אחר. אני יכול לדבר עם ראש העיר וכן דיברתי בשבוע הבא אעלה לסדר יום לחוקק חוק עזר עירוני לפתוח עסקים בשבת". כך מגיב הערב ממלא מקום ראש העיר, בוריס גיטרמן שהותקף בשבת על ידי מפגינים בביג וסילקו אותו מהמקום לאחר שביקש לתמוך בהם. " צר לי שהגענו באשדוד למצב חמור כזה, שבירת הסטטוס קוו על ידי החרדים אשר חצו את הקווים האדומים עם הדרישות שלהם בעקבות הבחירות ההולכות ומתקרבות. נציגי החרדים החליטו לסחוט מהמועמדים כמה שיותר לקידום האינטרסים שלהם.

בתור סגן ראש העיר אעשה את מיטב המאמצים על מנת לרסן את מימוש הדרישות שלהם, בין היתר אני מעלה לסדר היום למועצת העיר קידומו של חוק עזר עירוני מעודכן אשר יסייע לשמור על הסטטוס קוו הקיים בעיר כיום, ויאפשר פתיחת מרכולים בשבת באיזורים המיועדים למסחר.
גיטרמן: אני שוקל להתמודד לראשות העיר, ואני בניגוד לאחרים לא מעוניין במו״מ עם החרדים".

המפגינים כועסים עליך שאתה אישרת לחרדים אלפי יחידות דיור?

"אז פעם אחד ולתמיד צריך להסביר כי לא מדובר בתוספת של דירות חדשות. מדובר בתוספת של שטחי דירות כפי שאנחנו עושים באיזורים אחרים במסגרת של תמ"א 38. ברובע ז' אין אפשרות לעשות תמ"א 38 . כל הרבעים האחרים מוסיפים יחידות דיור. מה רע עשינו?. בוועדה כולם הצביעו בעד חוץ מכצנלסון ושומר 4 חרדים ו4 חילונים הציבעו בעד. הכל פוליטויקה בגלל הבחירות הקרובות.

 

תגובתו של  מארגן המחאה גיא סער לטענותיו של גיטרמן:


אני גיא סער באופן אישי כשם שפניתי לשמעון כצנלסון שהגיע לתמוך במחאה, כך גם פניתי לאדון גיטרמן וביקשתי לדבר איתו אל מול התושבים, תגובתו לא השתמעה ל2 פנים והיא הייתה: לא!
כך גם תגובת העוזרת שלו כשניגשנו גם אליה.
וראוי לגנות אדם שבא לרכב על גל המחאה אך לא מעוניין לספוג אש מציבור הבוחרים שמרגיש שהוא נבגד.
אגיד זאת אחת ולתמיד, בסביבות השעה 15:00 היינו אני וחבריי אתמול בדרך לאכול ארוחת צהריים ועצר אותנו בחור שאני לא זוכר את שמו אך אשמח אם הוא יזדהה, בא ושאל אותי אם אני מעוניין להיפגש עם גיטרמן בלשכתו מאחר ולא נתנו לו לדבר ורק תקפו אותו.
זו גניבת דעת לשמה והוא מנסה לצאת מהחוסר יכולת שלו לעמוד מול תושבי אשדוד, ותשובתנו הייתה שאנחנו מוכנים להיפגש בתנאי שכל הציבור שומע ומגיב ולא ניפגש איתו לבד!!.
בנוגע לרובע ז, לפני מספר ימים התקיימה הפגנה מתחת לבניין העירייה שבה היו כ200 איש.
גרשוב ירד ודיבר איתנו והוא נשאל על הנושא ואמר בגלוי שזהו פלסטר ולא ניתוח ובכך ממשיך את הקו ההזוי של העירייה לתת פלסטר במקום טיפול שורשי בבעיות.
והוא הודה שזהו לא הפיתרון האידיאלי, למה אף אחד מהם לא מחפש פיתרון אמיתי....זה לא ברור."