ashdod10 logo

הורים לתלמיד שהותקף מינית: "מדוע משאירים את הילד שפגע בילדנו בבית הספר?"

חשד לביצוע תקיפה מינית של תלמיד מאשדוד על ידי חברו לכיתה במהלך שיעור שחייה בבריכה העירונית. אביו של הילד מספר ל"השבוע באשדוד" מה בדיוק קרה, על התלונה במשטרה ועל החשש לשלוח את הילד לבית הספר ללמוד באותה כיתה עם הילד הפוגע לכאורה. ההורים הגישו תלונה במשטרת אשדוד שחוקרת את המקרה באמצעות חוקר מיוחד לילדים
ענת ביגר | חמישי, 11 ינואר 2018 20:48

במשטרת אשדוד נחקרת תלונה על ביצוע מעשים מגונים בקטין על ידי חברו לכיתה. מהתלונה עולה כי בסוף נובמבר אשתקד התלמיד היה בשיעור שחייה עם חבריו לכיתה. אביו של התלמיד מספר לאשדוד10 כי בעוד אשתו ממתינה יחד עם הורים אחרים לילדיהם שיצאו משיעור השחייה, לקחת אותו הביתה, התעכב בנו. "אשתי נכנסה לחפש אחריו והיא הבחינה בו כשיצא משירותי הנכים יחד עם תלמיד נוסף. היא התקשרה אלי לעבודה וסיפרה לי שהילד שלנו הותקף מינית על ידי ילד אחר מהשיעור".

האב מספר כי הילד סיפר כי התלמיד הוביל אותו לשירותי הנכים של הגברים. "הוא סיפר בבכי לאמו ההמומה כי התלמיד ביצע בו תקיפה מינית. הוא סיפר כי לא מדובר במקרה חד פעמי וכי התלמיד השני התקיף אותו לכאורה מינית בבריכה מספר פעמים. אנחנו לא יודעים כמה פעמים זה קרה".

האב התקשר והודיע למחנכת של בנו על מה שקרה ובעצת חבר המשפחה, שהוא גם מטפל משפחתי וגם עו"ד, הגיע האב עם בנו לתחנת משטרת אשדוד שם הגיש תלונה. "בגלל שזה ילד מתחת לגיל 12 אז אסור למשטרה לתחקר אותו" סיפר האב והופנה עם הוריו לחקירה "במרכז הגנה לילדים ובני נוער נפגעי עבירה", שם סיפר הילד לחוקר המיוחד מה בדיוק קרה.

"החוקר אמר לנו" אומר האב, "כי בשל גיל הילדים אין פה אחריות פלילית ואין פה פוגע ונפגע כביכול ואין פה רישום ולא נרשם בשום מקום ואם התיק ייסגר זה נגנז". אחרי התשאול לקחו ההורים את הילד לבית הספר ונכנסו לשיחה עם המנהלת. "היא אמרה ששומרים עליו, ועושים תכניות מוגנות, כאילו שהילד שלי עשה משהו רע, שצריך לשמור עליו ולא על הילד השני, שבגלל החיסיון הכינו תכנית מוגנות לבני. בשבוע הראשון הילד הזה הספיק גם להרביץ לילד שלי".

לאחר חופשת חנוכה חזר הילד לכיתה. "הילד השני יושב שני ספסלים ממנו ובני נאלץ לפגוש אותו יום יום. נורא קשה לי המחשבה שאני צריך לשלוח אותו עם הילד השני ואני לא מבין איך קורה דבר כזה במדינה מתוקנת. הייתי משאיר את הילד בבית חצי שנה ולא איכפת לי מהלימודים או מהטיפול הנפשי. אני אקח אותו לטיפול".

האב טוען ואומר כי ועד ההורים בבית הספר לא יודע מכלום, ואף אחד לא מודע לסיפור. לטענתו, במשרד החינוך לא עושים כלום בעניין. "המטרה שלי זה להוציא את הילד הזה מבית הספר". ההורים מתלבטים אם להשאיר את בנם בבית או להחזיר אותו לכיתה. לדבריהם, הם חוששים לשלוח את הילדים האחרים שלהם לבית הספר.

משרד החינוך: ״אנשי המקצוע יחליטו כיצד להמשיך בטיפול״

מחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה כי ״עם היוודע המקרה פעל בית הספר בו לומדים התלמידים בהתאם להנחיות משרד החינוך, לרבות מתן מענה לכל אחד מהילדים, הבטחת מוגנותם ודיווח לגורמים הרלוונטיים. הנושא עודו בחקירת רשויות האכיפה ובתומה יתכנסו אנשי המקצוע ויחליטו כיצד להמשיך את הטיפול במקרה.

עיריית אשדוד: ״מוענק טיפול רגשי לשני הילדים״

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה כי ״מדובר באירוע שהתרחש בשעות אחר הצהרים, בחוג שחייה, ומרגע שנודע למנהלת בית הספר היא פועלת בהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל ומלווה על ידי צוות בין מקצועי מפיקוח משרד החינוך ומינהל החינוך.

האב הגיש תלונה במשטרה והיא מטופלת כמתבקש בחוק על ידי הגורמים הרלוונטיים.

אנו מנועים מלתת לאבא מידע בנדון לבד מהעובדה שתכנית המוגנות מוענקת לשני הילדים וטיפול רגשי ניתן על פי הנוהל.

לצערנו, האבא בוחר לפנות לתקשורת ולייצר דרישה להרחיק את הילד הפוגע מבית הספר, אך עם כל הכבוד, הכאב והרגישות, הטיפול המקצועי והמחויבות שלנו היא לשני הילדים – בתוך בית הספר!

משטרת אשדוד: ״מדובר בחשוד וקורבן שהנם קטינים״

ממשטרת אשדוד נמסר בתגובה כי ״מטבע הדברים אין בכוונתנו להתייחס לעניין זה מאחר ומדובר בחשוד וקורבן שהנם קטינים. הליכי החקירה במקרים אלו ניתנים לידיעת אך ורק מעורבים באמצעות האחראים עליהם, קרי הוריהם.״