ashdod10 logo

גיא סער ממובילי המחאה באשדוד נגד הכפייה הדתית: "קורא לאשדודים להגיע בשבת לביג"

ראיון ראשון עם מארגן המחאה ומקים הקבוצה " מחזירים את אשדוד לאשדודים" שמסעירה את הרשתות באשדוד על רקע הכפייה הדתית בעיר. גיא סער בן 30 טוען שאין לו כוונות פוליטיות אישיות "אני גם לא מאשים את החרדים שמקבלים את מה שהם מבקשים. הבעיה שלי עם ראש העיר והעירייה ששכחו שיש תושבים אחרים בעיר". ביום שבת הוא מוביל הפגנה בביג וקורא לאשדודים להגיע למתחם להנות ולבלות ומתנגד להפגין בתוך הרובע החרדי
מערכת אשדוד10 | שני, 08 ינואר 2018 10:43

גיא סער אשדודי פטריוטי בן 30 יזם נדל"ן שעובד מחוץ לעיר הוא אחד ממובילי המחאה נגד הכפייה החרדית באשדוד. מאז נחשף כי העירייה בלחץ החרדים החלה בחלוקת התראות וככל הנראה גם קנסות וכתבי אישום לעסקים שפועלים בשבת הוא אירגן קבוצה ברשת בשם "מחזירים את אשדוד לאשדודים". תוך זמן קצר הצטרפו מאות לקבוצה ולמחאה גדולה ברשת שמאיימת להבעיר את אשדוד במלחמת אחים ודת.

אבל סער מרגיע ואומר שלא זו הכוונה. כך למשל, בניגוד להצעות אחרות שקוראות להפגין בתוך רובע ז' החרדי במכוניות ולגרום להבערת השטח, הוא מציע להגיע בהמונים למתחם הביג בשבת הקרובה. "להגיע לבתי קפה לחנויות לשתות לאכול ולקנות. אני מתנגד להפגין בתוך הרובע החרדי"

ש. למה?

"כי החרדים לא אשמים. הם מקבלים את מה שהם מבקשים מתוך הכוח שיש להם בפוליטיקה. הבעיה שלי היא עם העירייה וראש העירייה, שנותנים להם ונכנעים להם. לסרי שכח שיש עוד תושבים שהוא צריך להתחשב בהם".

ש. תושבים שאולי לא הצביעו עבורו ולא הצביעו בכלל?

"זו אחת הבעיות, שהתושבים החילוניים לא הולכים להצביע. החרדים כן. הם מקבלים את מה שהם חושבים שמגיע להם ואין לי בעיה איתם. לכן לא צריך להפגין אצלם ולפגוע בהם. צריך להפגין נגד העירייה ולחזק את הביג ומתחמי הקניות, והכי חשוב בבחירות הקרובות כדאי שתושבים יגיעו להצביע כדי לא לבכות אחר כך חמש שנים"

ש. יש כזו קבוצה של הפגנה בשיירת מכונניות?

"נכון ואנחנו לא באותו כיוון מהטעם שציינתי"

ש. מה כן תעשו? איך אתם תעוררו דעת קהל?

"למשל הבוקר אנחנו נפציץ את הדף של שר האוצר משה כחלון בנושא הזה"

ש. משה כחלון? מה הוא קשור?

"כפי שידוע לכולם השר כחלון לפני פחות מחודש הגיע לעיר והביע את תמיכתו בראש העיר, יחיאל לסרי לראשות העיר"

ש. אז מה המטרה בלהפציץ את הדף של כחלון?

"המטרה להדביק בדף של השר כחלון את המחאה על מנת להפעיל לחץ ולהראות שהתושבים לא שותקים יותר. כחלון עומד לתמוך בחוק המרכולים, בחלק מהערים (כמו אשדוד ברשות יחיאל לסרי) כבר הוצאו צווי סגירה לחניות ( עיר שרק 20% חרידים). וכחלון בעצם תומך בראש עיר שמתעלם מתושבי עירו ובני בתו. כחלון אדם שמתיימר להיות הפה של הציבור ופה בחר לתת יד לחוק שמתעלם לחלוטין ושובר סטטוס קוו ויוצר שנאת חינם".

ש. מה לגבי שאר הקבוצות אתם מאוחדים או כל אחד לעצמו?

"מחר יש לנו פגישה עם ראשי הקבוצות ועם מובילי מאבקים שונים באשדוד. ננסה לאחד את כל הקבוצות".

מהעירייה נמסר:

לאור הפניות לבג״ץ בנושא השבת וחוק המרכולים המתגבש, הנחה היועץ המשפטי של העירייה, להיערך לקראת התאמה ויישום מלא של חוק העזר העירוני הקיים באשדוד מאז שנת 1976
בהתאם לכך, ביקש ראש העיר יחיאל לסרי, לפעול ברגישות הנדרשת בכדי להחזיר ולשמר את הסטאטוס - קוו שהיה קיים בעיר, כדי לשמור על עיר פלורליסטית ומכילה של כל המגזרים החיים בעיר.