ashdod10 logo

הסינדרלה האשדודית: "הסיפור של סינדרלה מתחבר לסיפור האישי שלי שאני עברתי"

אחרי שפרצה לחיינו בסערה, רומי אברג'יל, הטרנסג'נדרית הצעירה בישראל, עשתה בשבוע שעבר את קמפיין הדוגמנות הראשון שלה בפרוייקט הסילבסטר של בית הספר לאיפור של מלכת היופי לשעבר רווית אסף. בריאיון מיוחד אומרת אברג'יל: "זה משהו שחלמתי עליו מגיל קטן”
שגיא הרשקו | חמישי, 04 ינואר 2018 01:56

רומי אברג'יל מאשדוד, הטרנסג'נדרית הצעירה ביותר בישראל אי פעם, נולדה בשם יניר והבינה כבר בגיל צעיר מאוד שהיא נולדה לגוף הלא נכון. בגיל 6 אימא שלה אילנית כבר מצאה אותה משחקת בבובות ולא פעם שמעה אותה מודיעה בגלוי על חלומה לעשות שינוי. מאז התוודעה אברג'יל לתהליך לשינוי מין דרך דודתה. היא הקדישה את כל כוחה להתחלת התהליך. היא עזבה את בית הספר הדתי וביקשה מאמה שמעתה יקראו לה רומי, על שם רומי גמר מהתוכנית ״המירוץ למיליון״.

בזכות העקשנות והדבקות במטרה יצרה אברג'יל תקדים בארץ הקודש: בגיל 13, באופן חוקי, היא החלה ליטול הורמונים על אף שבארץ מאשרים להתחיל את הטיפול רק בגיל 16. הצוות הרפואי השתכנע כי היא מודעת היטב להליך ולרצונה ואישרו לה את הטיפול. אברג'יל בת ה-16 פרצה לחיינו בעקבות כתבה בתוכנית ״צינור לילה״ בערוץ 10, שם חשפה את סיפור חייה הקשה ואת התקווה שלה לשנות את חייה מקצה לקצה. מאז חייה אכן קיבלו תפנית חיובית. אברג'יל הפכה לאושיית אינסטגרם באמצעותו החלה לפרסם דברים נוספים, השתתפה בתכנית ״הבנים והבנות״ בערוץ הילדים, התראיינה לאחרונה לגיא פינס והשבוע פורסמה עליה כתבה במגזין העולמי ״קנדי״.

WhatsApp Image 2017 12 31 at 14.55.131

לאחרונה בחרה אברג'יל לנסות את מזלה ולהיעזר בתורמים לצורך ביצוע את ההליך. היא הקימה את פרויקט ״הדסטארט״, שעד עתה לא הצליח להתרומם כפי שציפתה. למרות זאת יש משהו חיובי בסיפור: היא נבחרה להוביל את הפקת הסילבסטר הנוצצת של רשת בתי הספר לאיפור של רווית אסף, לשעבר מלכת היופי של ישראל.

רווית אסף, שהתוודעה לפרויקט דרך הרשתות החברתיות ודרך הסוכנת של אברג'יל, החלה באותו זמן לתכנן ביחד עם הצוות שלה את ההפקה המדוברת. אסף רצתה מישהי שהיא לא רק פנים יפות, אלא אחת שגם מסוגלת להשפיע. באותו הרגע היא החליטה להרים את הכפפה ולתת לאברג'יל את המושכות לקמפיין ראשון בהובלתה.

22265848418

המלכה (במיל׳) רווית אסף: ״״מי שיעבוד איתה ירוויח״

אברג'יל אמנם הפכה לאושיית רשת וחשבון האינסטגרם שלה תפח לכמעט 60 אלף עוקבים, אך כאשר ניסתה את כוחה בדוגמנות, לא התייחסו לנתונים שלה אלא התעלמו ממנה. אסף מציינת ”שרומי אמרה שהחלום שלה הוא להיות דוגמנית ושמאוד כואב לה שלא מלהקים אותה לפרסומות או להפקות בשל הרקע שלה. מבחינתי זו הייתה הרמה להנחתה והחלטתי שאני מלהקת את רומי. היא קודם כל יפה והסיפור שלה כל כך מרגש והכי מתאים לסינדרלה. מישהי שיצאה מהמקום הלא טוב שלה ונמצאת היום במקום אחר לגמרי. היא מאושרת ושמחה ויודעת בדיוק מה היא רוצה. בתעשיית הגייז יש משהו מאוד מוחצן אבל רומי עדינה ורגישה ולא מגיעה ממקום מוחצן. היא מאוד שלמה עם עצמה והיא מקבלת את עצמה. היא לא חיה חיים כפולים. היא מאוד אמיצה והיא עושה את זה בשביל לפתוח פתח לאחרים. היא עוברת יפה מסך ועובדת מעולה מול המצלמה. מי שיעבוד איתה ירוויח ואני בטוחה שעוד נעבוד יחד בעתיד".

3533356356

ואברג'יל מסכמת: "מאז שהייתי קטנה, חלמתי להגיע להצטלם לדבר כזה. הקונספט הוא בסגנון נסיכותי, מעין סינדרלה, משהו שחלמתי עליו מגיל קטן ותמיד אהבתי. הסיפור של סינדרלה מתחבר לסיפור האישי שלי. הצמיחה שלי מלמטה למעלה. היה מאוד כייף".

מה זה טרנסג'נדרית?

המונח מתייחס לאדם שנולד מבחינה ביולוגית במין מסוים אך מבחינת זהות והתנהגות מאמץ את המין השני. טרנסג'נדרית היא מי שנולדה כזכר אך מבחינת זהותה חשה כאישה ומאמצת זהות נשית. מרבית בני האדם חשים זהות למין בו נולדו, כ- 3% חשים תחושה של חוסר התאמה בין המין אליו נולדו למין אליו הם מרגישים שייכות. טרנסג'נדרית תתלבש ותתנהג כאישה. חלקן עוברות ניתוח לשינוי המין.

(צילום: גלעד קאבלרו, איפור: רוית אסף, שיער: מאי לי, עיבוד תמונות: אילן אמויאל, סטיילינג: רנה גליקסמן ולימקה)