ashdod10 logo

הנחיתה של אבי אמסלם בלשכת ממלא מקום ראש העיר אשדוד

אבי אמסלם ימונה לתפקיד ממלא מקום ראש עיר במקומו של עמרם כנפו. וזה אחרי מלחמת עולם שהתחוללה בש"ס ולא בטוח שהסתיימה
יוסי אסולין | חמישי, 28 דצמבר 2017 14:51

בימים הסוערים של יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, שהסתבך בתחילת שנות ה 90 בפרשות השוחד וישב בכלא, היה איש אחד שלא מש ממנו והיה הכי נאמן לו. גם בכניסה לכלא הוא גונן עליו בגופו וליווה אותו בכאב לשערי כלא מעשיהו. פגשתי אותו אז אחרי שדרעי נכנס ועם עיניים דומעות אמר: "אני מרגיש עכשיו כמו יתום". אבי אמסלם היה הנהג של דרעי והעוזר הכי נאמן וראש הלשכה שלו. היה האיש הכי קרוב אליו והיה המוציא והמביא בלשכת דרעי עד היום. אמסלם הוא חבר מועצת העיר וביום רביעי הוא יכנס ללשכת ממלא מקום ראש העיר אשדוד במקומו של עמרם כנפו, הממלא מקום המושעה של ראש העיר. כנפו מושעה בשל פרשות השוחד שבהן הוא מואשם ובימים אלה מתנהל משפטו.

ימים אלה סוערים עבור דרעי ואמסלם אלא שהפעם במינון נמוך יותר. דרעי מוביל כעת במלוא העוצמה את אמסלם לכיסא ממלא מקום ראש עיריית אשדוד כשבדרך סערה גדולה והתנגדות חריפה מאוד מצדו של כנפו שמסרב בעצמו להתפטר מהתפקיד ולאפשר לאמסלם להיכנס לתפקידו בצורה חלקה.

כנפו מושעה מתפקידו מזה 8 חודשים. התיקים שעליהם היה אחראי הועברו למשמרת אצל לסרי. הלן גלבר, חברת המועצה ומי שחשפה את מעשי השחיתות והביאה לחקירות משטרה ולמעצרם של כנפו ואחרים בפרשות השוחד, טענה כבר אז כי המעשה לא חוקי וכי דינו של כנפו כדין מפוטר וכי אין דבר כזה השעייה לסגנים אלא רק לראשי רשויות. אבל כנפו לא פינה את מקומו ונאחז בחוות דעת משפטית של היועץ המשפטי לעירייה רוני עמיר שאומרת שהוא חייב להתפטר כדי להביא למינוי חדש. איש לא דרש זאת ממנו למעט גלבר שפנתה לרשויות האכיפה. גם ש"ס ודרעי לא לחצו על כנפו ללכת הביתה. אמסלם מצידו שראה עצמו מחליף אותו בתפקיד לא עשה רעש וחיכה בסבלנות שיקרה משהו עד השבוע.

34565434

בש"ס הבינו שחייבים לאייש את התפקיד והגיע הזמן לעשות זאת. בעוד שנה הבחירות לרשויות ואולי גם לכנסת וצריך כח מאחד ובעלי תפקידים שיזרימו את העסק של ש"ס באשדוד, שמצבה חלש מאוד בעיר. בחודש האחרון החל דרעי לטפל מקרוב בהחלפה באשדוד ולמנות את נאמנו אמסלם. כנפו עמד על הרגליים האחוריות והודיע לדרעי ולכל מי שפנה אליו כי הוא לא מתפטר ויצא נגד מינויו של אמסלם. ביום שני השבוע בישיבת סיעת ש"ס הכריע דרעי בסוגיה והודיע נחרצות כי החליט למנות את אמסלם לתפקיד ומבחינתו יוכל כנפו להמשיך להיות יו"ר התנועה של ש"ס באשדוד.

כנפו השתולל והודיע ״אני לא מתפטר״ ותקף בחריפות את דרעי ואמסלם. בש"ס הבינו כי הוא משחרר קיטור והעדיפו לא להתעמת איתו. אחרי הכןל כנפו שירת את ש"ס ואת דרעי במשך למעלה מ 20 שנים. כנפו שימש כמנכ"ל ״אל המעיין״ ולאחר מכן בתפקיד סגן ראש עיר באשדוד מטעם ש"ס ויו"ר התנועה בעיר ונשאר נאמדן לדרעי כל הזמן.

ההסתבכות הפלילית שלו היא הסיבה שעצרה את הקריירה שלו לפי שעה. הוא משוכנע, אגב, שייצא זכאי וטען כי מדיחים אותו בצורה לא הוגנת. כנפו לא מבין או שהוא מתעלם מזה שבפוליטיקה אין הוגנות.

תפוח האדמה הלוהט הזה הושלך לפתח לשכתו של ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי. בש"ס ביקשו ממנו להביא למועצה את ההצעה ביום רביעי בשבוע הבא בישיבת מועצת העיר. ללסרי מערכת יחסים טובה מאוד עם כנפו. המשימה לא קלה. במהלך שתי קדנציות הם עבדו יפה ביחד ועכשיו הוא צריך לבצע את המלאכה הקשה. אבל את ההצעה לפטר או להדיח את כנפו הוא דחה בשתי ידיים. הוא כן יביא ביום רביעי הבא את המינוי של אמסלם. לא תהיה הדחה וגם לא פיטורים של כנפו.

אם כנפו היה מתפטר והיה בעצמו מביא את ההצעה היה הדבר הרבה יותר קל לכל הצדדים. גם הפרידה ממנו בישיבת המועצה הייתה חגיגית יותר. כנפו מצפה מלסרי שלא ישתף פעולה, שלא ידיח אותו אלא יגבה אותו בסיפור הזה, אומר כי "לסרי צריך להחזיר את הסוגיה לדרעי כדי שהוא ישבור את הראש ויפתור את הבעיה". ״למה אתה מתנגד לאמסלם?״ אני שואל את כנפו. "כי הוא לא מתאים ולא ראוי. הוא לא יכול לעמוד בראש התנועה של ש"ס באשדוד". ״ולמה אתה צריך להחליט מי טוב ומי לא? יש לכם הנהגה. האם זה על בסיס אישי?״ "אישי וציבורי! הוא לא מתאים. נקודה". ״ואם יובא המינוי של אמסלם בשבוע הבא, מה תעשה?״ "יש לי לא מעט הפתעות".

מלשכתו של לסרי לא נמסרה תגובה.