ashdod10 logo

הזמר המצליח מאשדוד שיצא מהארון: ״בבית הספר התעללו בי והציקו לי כי אני שר ורוקד״

הצמד צחי מוסא ועודד סבג שמוכרים היטב לקהל כחלק מלהקת 'בויבנד' המצליחה עשו אודישן מוצלח וקיבלו הרבה אהבה של הקהל והשופטים בתוכנית "הכוכב הבא לאירוזיון". רגע לפני שמוסא (30) אשדודי מבטן ולידה עולה על הבמה הוא מתיישב לריאיון מקיף וחושפני לאשדוד10 ומספר על ההתעללות שחווה בבית הספר בגלל שהוא שר ורוקד ועל ההצלחה בשנים האחרונות ועל היציאה מהארון. ולמה הוא כועס על עיריית אשדוד?
שגיא הרשקו | חמישי, 21 דצמבר 2017 19:07
הזמר המצליח מאשדוד שיצא מהארון: ״בבית הספר התעללו בי והציקו לי כי אני שר ורוקד״ צילום: תום זואילי

עוד שהיה ילד, צחי מוסא ידע שהייעוד שלו בחיים הוא לעמוד על במה. מוסא, הילד השני מתוך משפחה בת חמש נפשות, החל לרקוד כבר בגיל 8 בלהקת 'אביבים' של אבי לוי ובהמשך שעלה לחטיבת הביניים במקיף ח' הצטרף ללהקת 'מרקם' אצל יעקב בן שבת. בין לבין הוא הצטרף ללהקת בית הספר ולקח את ההזדמנות בשתי ידיים. בהמשך הוא השתתף בפסטיגל 'גיבורי על', שנערך בשנת 2004 ולאחר מכן התגייס ללהקת חיל האוויר. כילד מוסא עבר ילדות לא קלה וכאחד שהעדיף לרקוד ולשיר על פני משחקי הכדור בהפסקות הוא סבל מהתעללות חוזרת ונשנה מילדים שלא היו מסוגלים להבין את זה.

"ילדים זה עם מאוד לא נחמד. התעללות בילדות זה משהו שמאוד היה קרוב אליי. חוויתי התעללות בילדות. מהיסודי עד כיתה י"ב, ילדים קיללו אותי והציקו לי בגלל שאני שר ורוקד, זה משהו שהילדים בכיתה אף פעם לא קיבלו וכתוצאה מזה חוויתי התעללות פיזית ומילולית עד סוף הלימודים" מספר מוסא. "היום אני גבר גבוה אבל הייתי ילד נמוך ושמן, ממש לא הייתי הברבור שאני היום. היום יש לי ביטחון מאוד גבוה כי כל מה שעברתי חישל אותי ואני נמצא היום במקום שאני אוהב את עצמי ומקבל את עצמי ולא אכפת לי מה אנשים יגידו. בסופו של דבר אני חי בשביל עצמי כדי שאני לא אגיע לגיל מאוחר וארגיש חרטה". בניגוד למוזיקה ולריקוד, מוסא לא הבין שהוא הומו כבר במהלך הילדות. "התחלתי לחשוב על זה רק אחרי שסיימתי את הצבא. במהלך הצבא הייתי במערכת יחסים עם בחורה והיה לי מאוד טוב אבל הבנתי שזה לא מי שאני".

IMG 0674 01

מתי הבנת שזה לא מי שאתה?

"רק לאחר המעבר לתל אביב, משהו בי נפתח. מצאתי מעגל חברים קרוב שהיה לי נח לדבר איתם על זה ורק אחרי זה סיפרתי לחברה הכי טובה ואז למשפחה".

איך המשפחה קיבלו את זה?

"הייתי בחופשה באילת ואחותי הגדולה, שירן, הייתה בחו"ל. חוץ ממני גם אחותי מחוץ לארון והיא חיה עם אישה ושני ילדים. היא התכתבה עם אמא שלי ואמרה לה שהיא רוצה לדבר איתה. אמא שלי הסתקרנה ולחצה והיא שלחה לה הודעה 'זה לא נורא שהבן והבת שלך כאלה, העיקר שאנחנו בריאים'. לא דיברתי עם אחותי שבוע ובמשך חודשיים לא הגעתי לביקורים בבית, כי פחדתי להסתכל להם בפנים. אחותי עשתה לה שיחות נפש ורק אחרי שאמא שלי הבינה את המשמעות היא סיפרה לאבא שלי שגם לא היה כל כך פשוט".

ואיך היחסים היום?

"ברגע שהם הבינו והפנימו שזו דרך החיים שלי הכל המשיך וממשיך כרגיל. היום הקשר שלי עם ההורים הוא מושלם".

שלושתכם החלטתם לצאת מהארון יחדיו בכתבה לגיא פינס והפכתם ללהקת הבנים הראשונה שעושה זאת בצורה כה מתוקשרת.

"רצינו לסגור מעגל. היו הרבה שאלות באוויר לגבי הזהות המינית שלנו שהגיעו מהמעריצים והמעריצות. אני אשקר אם אומר שזה לא היה לעורר עניין, זה הפתיע כמה אנשים וחלק לא הופתעו. אתה מרגיש שחרור, כי כבר מפסיקים לשאול אותך ומצד שני אתה מפסיק לתת דין וחשבון לאנשים. אני אף פעם לא ייחסתי לזה חשיבות, אמנם זה מי שאני אבל לא חשבתי שאצטרך לעשות מזה אישיו כזה גדול".

איך הסביבה קיבלה את זה?

"שיצאתי מהארון קיבלתי הרבה חום ואהבה, גם מילדים שהיו מציקים לי בבית הספר. אני חושב שזה בא ביחד, אם הייתי איש מכירות והייתי יוצא מהארון, לא הרבה אנשים היו מתייחסים לזה. עם 'התהילה' לאנשים קל להתקרב אלייך, כי אתה פתאום 'שווה משהו'".

לפני כחמש שניים חברו מספר אנשי מקצוע כדי לנסות להפיח רוח חיים מחודשת בלהקות הבנים שהיו נפוצות בניינטיז, הם החלו לחפש מועמדים פוטנציאלים בכל דרך. הם ערכו סיורים בפאבים, ערבי קריוקי והאזינו לקולות החדשים שהפציעו ממקלט הרדיו, אך ללא הצלחה. כך חלפו הימים ואחרי חצי שנה הם כמעט התייאשו. רגע לפני שהם הרימו ידיים, רגליהם הובילו אותם למסעדת המלצרים המזמרים 'פאנץ' ליין' ברחוב הארבעה בתל אביב, שם עבד מוסא באותה תקופה. באותו היום מוסא לא עבד אך הגיע לביקור ואף עלה לשיר לנגד עיניהם הנוצצות של המלהקים, שסוף סוף מצאו את שחיפשו. מוסא המליץ מיד על חברו סבג והצלע השלישית שהתגלה ביוטיוב התחלפה מהר באקסלרוד שפנה לקריירה עצמאית. "משהו שהחיידק קיים בו לא יעזוב לרגע והנה אני ועודד חיים את זה יום יום שעה שעה. בשביל להתקדם בתעשייה הזאת, צריך להמשיך ליצור ולהתקדם, לא משנה מה אומרים לך. אם אתה מאמין בעצמך אף אחד לא יכול לקחת לך את זה". בהמשך הקריירה של מוסא החלה לפרוח ותוך כדי שהוא שורף כל במה אפשרית הוא הפך ל'מולטי טאלנט' כשבין היתר הוא החל לדגמן, לשחק וכיום הוא גם מעצב שיער. בתוך הרזומה העשיר של מוסא תוכלו לדעת שהוא שיחק במחזמר אלאדין אותו הפיק וביים אמיר פיי גוטמן ז"ל, הדמות המרכזית בהיי פייב ושיחקו בו יוצאי כוכבי נולד השופטים לעתיד: הראל סקעת ושירי מימון.

6244262462

אמיר ז"ל היה מעורב ב'בויבנד'?

"כמובן. הם היו הראשונים בארץ שהביאו את המושג הזה של 'להקת בנים', אז מטבע הדברים הוא התקשר לייעץ ולהחמיא. כשמשהו שהיה בתוך להקה כזאת, ה-להקה, בא ונותן לך עצות ממקור ראשון, זה מקבל משמעות. זה סיפור עצוב, הזוי שאני מדבר עליו בלשון עבר".

איך דווקא הראל סקעת שעבד איתך ומכיר את הכישרון שלך החליט לשים אדום?

"לפני האודישן שואלים אותך 'מאיזה שופט אתה הכי פוחד ועניתי 'אסף אמדורסקי', הראל בכלל לא היה לי על הלשון. לא בגלל שהופענו ביחד, זה בגלל שבתקופת ההופעות השמעתי לו קאבר שלי לשיר 'אל העולם שלך' של רותם כהן, הוא לקח את האוזניות נכנס לחדר ויצא עם דמעות בעיניים. שהוא יצא הוא אמר לי: 'זה פעם ראשונה מזה הרבה זמן שמשהו הצליח לגרום לי לבכות משיר'. שמשהו שמאוד אוהב אותך, נותן לך אדום. אולי באמת השילוב של הקולות שלנו לא נשמע לו טוב אבל קצת מוזר ששלושה שופטים עפים עליך ופתאום אחד אומר 'זה לא עובד לי, אתם לא צריכים להיות ביחד'".

למה באמת לא בחרתם לנסות קריירת סולו?

"קריירת סולו תמיד אפשר לעשות. לחבור לצמד, אולי לא תהיה הזדמנות. מה שקורה ביני לבין עודד מבחינה מקצועית ואישית לא חוויתי עם אף אחד. בכל חיי הייתי בלהקות, הרכבים, עשיתי דברים ופרוייקטים עם אנשים, החיבור עם עודד זה לא משהו מובן מאליו. זה כאילו פגשתי את אחי התאום".

למה אדם עם רזומה כמו שלך צריך ללכת לתכנית ריאליטי?

"מבחינתי זה לא ריאליטי, זה קדם אירווזיון. אין פלטפורמה שנותנת את האופציה הזאת. מה לעשות שריאליטי הלך וקנה את הפורמט. אני רוצה לייצג את ישראל באירווזיון אז אני הולך עליה. זה לא כמו ללכת לאקס פקטור. זה שאיפת הפסגות של כל אמן בישראל. לייצג את ישראל בעולם ולהביא לה כבוד, זו הפסגה".

אוהב את העיר

איך הקשר שלך עם העיר אשדוד?

"אני מגיע בכל שבוע לבקר את ההורים באשדוד אבל אני קצת כועס על העיר. אני ידוע בתור אחד בעיר שהופיע על כל במה אפשרית בעיר אשדוד. היום ש'הצלחתי' או התקדמתי, איך שתקראו לזה, אני לא צריך להצליח להגיע למצב שאני מתחנן להופיע. אני לא צריך להשאיר הודעות לראש העיר בשביל להופיע בעיר שלי. הופעתי בכל מקום והתנדבתי ועצוב לי שיש כל כך הרבה פסטיבלים ובמות שאפשר לפרגן לאמנים ילידי העיר, שהם גאווה אשדודית וחבל שלא עושים את זה. שדיברתי עם אנשים בעירייה קיבלתי תשובות 'אתה לא מספיק מוכר' 'אתה לא מעניין', לא רואה סיבה לתת לכם במה'. יום יבוא וכולם יתחננו שאני אבוא להופיע בה והעיר היחידה שאני לא אופיע בה היא אשדוד".

לסיום, אתה עוסק בכל כך הרבה תחומים, מה אתה רוצה לעשות שעוד לא עשית?

"נגעתי בכל כך הרבה תחומים. עדיין לא מצאתי משהו שאני רוצה לעשות ולא עשיתי אותו. מה שאני כן יודע זה שמעל הכל אני רוצה להיות זמר".

למרות פירוק הלהקה הקהל עדיין מעריץ

להקת "בויבנד" הייתה מועמדת במשך 3 שנים להרכב השנה של ערוץ הילדים, שרה את שירי הנושא של התכניות 'הצלצול האמיתי', 'הבנים והבנות', ביצעו את מופע הפתיחה של 'גאליס' בנוקיה ולאחרונה השתתפו בתכנית הריאליטי 'המאמנים' שמשודרת בהוט בידור ישראלי. השניים הגיעו ללא שחף אקסלרוד, שהחליט לפרוש משירה לעת עתה ופנה לעיר התיירות של ישראל, אילת, כדי לנסות את כוחו בתקלוט. חרף ההצלחה, הלהקה התפרקה לפני שנה אבל מוסא וסבג בחרו לדחות לעת עתה את המחשבות על קריירת סולו ולנצל את הכימיה הטובה ביניהם. באופן רשמי בויבנד הפכה ל'צחי ועודד' שמתחזקים חשבון אינסטגרם משותף, שם הם שומרים על קשר חם עם הקהל הנאמן שמלווה אותם כבר שנים.