ashdod10 logo

חלם של 'יום הנגישות' באשדוד: הילדה הנכה לא יכלה לעלות לבמה בגלל חוסר נגישות

תלמידה על כיסא גלגלים שאמורה הייתה להשתתף באירוע שאירגנה מחלקת הרווחה של עיריית אשדוד לכבוד "יום הנגישות" בבית יד לבנים לא הצליחה לעלות לבמה שהייתה למרבה ההפתעה.. לא נגישה. בעזרת מתנדבים שסחבו אותה על כסא הגלגלים הממונע במדרגות היא הצליחה לאחר מאמץ רב לעלות לבמה.  "חשבתי שזה יום שאמור לתת לי להרגיש שווה בין שווים אבל קרה ההיפך הרגשתי שונה" אמרה הודיה
ענת ביגר | רביעי, 15 נובמבר 2017 11:19

חלם כזה מזמן לא ניראה באשדוד בחסות העירייה. מסגרת יום הנגישות קיימה עירייה יום מרכז עובדים ובו התפארו עד כמה העירייה עושה רבות למען הנגישות בעיר. האירוע היה בבית יד לבנים אתמול בבוקר. במסגרת האירוע הופיע הרכב מוסיקלי מיוחד "לגעת בלב" של ילדים בעלי צרכים מיוחדים. ההופעה מטעם המרכז למשפחות והרווחה נועדה לעורר את המודעות לצרכים המיוחדים והנגישות. התלמידים ערכו חזרות בחודשיים האחרונים התרגשו מאוד לקראת ההופעה. אבל, לפני האירוע התברר כי בית יד לבנים לא נגיש ואחת התלמידות המשתתפות המרותקת לכסא גלגלים ממונע לא יכולה לעלות לבמה.

ODAYA

מספרת אמא של הילדה, רוויטל שיקלי "לאשדוד 10": "נתקלנו במדרגות בקדמת הבמה במדרגות מסביב ניסינו להביא משאית עם רמפה כדי להרים את הילדה  אך לצערנו המשאית השתפשפה בגג כי כל הגישה מסביב ליד לבנים נמוכה.הודיה כבר לא רצתה להופיע ירד לה החשק הרי מה כל כך בעיה לשים רמפה ניידת?,לבסוף היינו צריכים לחפש גברים עם כוח להרים אותה כמו שק תפו"א ואת הכיסא ממונע שכבד מאוד. כשהסתיימה ההופעה שהייתה מרגשת, כל החברים ירדו לחגוג והודיה נשארה מאחורי הקלעים מחכה לטוב ליבם של אנשים שיורידו בחזרה.בהחלט  לא נעים בלשון המעטה. עניין של 10 דקות הפך לסיפור של 3 שעות עד שהילדה עלתה".

הודיה עצמה אמרה על החוויה הקשה שעברה "אמרתי להם חודשיים לפני שאני יודעת שאין נגישות לבמה ושיבדקו ולא עשו את זה. חשבתי שזה יום שאמור לתת לי להרגיש שווה בין שווים אבל קרה ההיפך הרגשתי שונה".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "תקלה נקודתית"

"שבוע החשיפה שמתקיים השבוע באשדוד הוא תעודת הוקרה לכל העוסקים במלאכה וזוכה לשבחים והערכה של משרדי הממשלה, עמותות וארגונים ובעלי מקצוע העוסקים בעולמם של אנשים עם מוגבלויות. במהלך השבוע התקיימו עשרות פעולות בעשרות מוסדות (חינוך, מתנ"סים, מגרשי ספורט ואולמות תרבות) ובמרחב הציבורי ואלפי איש נטלו בו חלק פעיל או כצופים.על המערך המורכב והגדול הזה עובדים זמן רב ועושים כל מאמץ כדי להצדיק את המוניטין שיצא למיזם הן כרעיון חינוכי-ערכי וחברתי והן בארגון ובביצוע.

אפשר שבמכלול האירועים הנ"ל תהיה תקלה נקודתית ולצערנו היה נדמה כי הנגשת המקום בבית יד לבנים היתה מתאימה גם לנכה על כסא ממונע (שהוא כבד במיוחד). לשמחתנו, על אף התקלה, זכתה התלמידה להשתתף במופע הפתיחה, כחלק ממקהלת בית הספר, ולרגש את ההמונים שמלאו את האולם וכבדו את המקהלה בעמידה ובמחיאות כפיים סוערות. ברור שלקחים נלמדים בכל עת על מנת להפיק אירועים ברמה הגבוהה ביותר"

 

הסיפור המלא מחר בגיליון השבוע באשדוד