ashdod10 logo

מבוכה בעכו

מ.ס אשדוד ספגה בשבת האחרונה הפסד מביך להפועל עכו החלשה. גבי קניקובסקי מעכו כבש בדקה ה-30 את שער הניצחון. המשחק הראשון בקדנציה של עמיר תורג'מן בו הקבוצה לא כובשת. לאחר הפגרה, האשדודים יארחו את הפועל רעננה למשחק תחתית לוהט
אביחי דלאל | חמישי, 09 נובמבר 2017 03:02

מ.ס אשדוד הפסידה בשבת האחרונה 1-0 להפועל עכו החלשה, האשדודים הצפינו לעכו וראו את גבי קניקובסקי כובש את שער הניצחון בדקה ה-30 ומוריד את האשדודים אל מתחת לקו האדום. בסיום המשחק אמר המאמן עמיר תורג׳מן: אני מאוכזב אבל רואה הרבה דברים מעודדים והגענו למצבים. אני לא חושב ששיחקנו רע אבל לא שיחקנו טוב, יש לנו הרבה עבודה ליצור מצבים. עכו ניצחה אותנו בדבר אחד אגרסיביות, עכו רצתה טיפה יותר, ראיתי המשכיות ברצון ובחוזק המנטאלי לרצות להשוות ולנצח את המשחק. לא היינו חכמים או מדוייקים בחלק הקדמי ולכן לא הצלחנו להשוות אלה משחקים שצריכים לנצח בכוח או במוח במשחקים כאלה אין כישרון, אני אחרי השחקנים שלי תמיד אחרי ניצחנות והפסדים הודתי להם בסיום על מה שעשו היום הפסדנו אבל ננצח בעתיד ונעשה תוצאות שנרצה ויהיו תוצאות טובות בעתיד”.

תורג'מן שינה את המדיניות

עמיר תורג'מן חולל שינוי במ.ס אשדוד, למרות התוצאה המביכה בעכו אפשר לראות דפוסי התנהגות שונים שממקצעים את המועדון. עמיר תורג'מן במאזן של תיקו, ניצחון וצמד הפסדים שזה בעצם ארבע נקודות מתוך חמש של אשדוד בעשרה מחזורים. תורג'מן פעל נגד התקשורת באשדוד כאשר הכניס חוק שבו שחקן שידליף לעיתונות דברים מתוך חדר ההלבשה, יגרום לכל שחקן בקבוצה לספוג קנס של 250 שקל, ובמקביל הוא סוגר את האימונים המסכמים לתקשורת. השינוי שעמיר תורג'מן נראה לעין, ונדמה כי השחקנים שינו את עצמם מבחינה מנטלית. תורג'מן דואג לעשות אסיפות שחקנים במשחקים ובאימונים ולעיתים גם משתתף עם השחקנים בתרגילים מסויימים של האימון. מלבד אסיפות שחקנים תורג'מן קיים אסיפה עם אוהדי הקבוצה, ענה לשאלות שלהם ושמע את שעל ליבם. הוא מאמין שתקשורת בין אישית והקרבה לקהל האשדודי והחיבור עם השחקנים ישנה את המנטליות שלהם ולמרות שהקבוצה הפסידה פעמיים ברצינות, רואים את השינוי בדרך. אם כבר נגענו בדרך, זו המילה שתורג'מן אמר הכי הרבה פעמים מאז שחזר לעיר נעוריו, המאמן החדש של האשדודים דאג לספר בכל הזדמנות "הדרך עוד ארוכה, נצטרך לעבוד קשה צעד אחר צעד".

86735737357835

תורג'מן גם מחדיר ביטחון עצמי לשחקנים הוא מאמין בלב שלם "מ.ס אשדוד לא נמצאת במקום הראוי לה" וכך אמר תורג'מן לפני המשחק נגד עכו והוסיף "כל שחקן יצטרך להגיע מחוייב לכל אימון, ההזדמנות שווה לכל השחקנים וכולם יילחמו על מקומם בהרכב". תורג'מן כבר הוכיח את האמירה, במשחק נגד הפועל אשקלון גדי קינדה היה השחקן הטוב על המגרש וכשאיחר לאימון המסכם של משחק לאחר מכן בחצי דקה, תורג'מן דאג לחנך אותו ולהוציא אותו מההרכב הפותח. במשחק נגד עכו אלקה שהיה אחד משחקני ההרכב באופן קבוע הודח וכשנשאל על כך ענה תורג'מן: "מבחינתי הם יודעים שאם הם לא ירוצו אחרי המגנים, לא יעבדו ולא ישקיעו אז הם לא ישחקו, אם אלקה יעבוד בשלוש השבועות הקרובים הוא ישחק. אני מאמין שכולם עובדים, לא מספיק לי כישרון, צריך לעבוד ולהשקיע, רק ככה נצליח". אין ספק שלמרות שהתוצאות לא מעודדות יש שיפור בצד האשדודי והגישה למשחק היא חיובית, הרבה אודות להחתמה של המאמן החדש.

ההתקפה הגרועה בליגה

זה מהיר מדי בכדי לצאת בהצהרות אבל נכון למחזור העשירי, מ.ס אשדוד היא קבוצת ההתקפה הגרועה בליגה. יחד עם הפועל רעננה, האשדודים כבשו העונה שישה שערים העונה (שמונה אם מוסיפים את משחקי גביע הטוטו), מאוריסיו קורדיירו המוביל בכובשים עם צמד שערים, בלסינג אלקה, גדי קינדה, ויקטור גנב ודן ביטון הם יתר הכובשים עם שער בודד אחד. האשדודים אמנם פתחו את העונה בצורה לא אידיאלית בקבוצה עברו שלושה מאמנים ומתחילת העונה לאשדודים לא היה סגל מלא עם פציעות והשעיות, אבל אם נשווה לעונה החולפת נראה שגם אשתקד האשדודים סיימו את העונה עם ההתקפה הגרועה בליגה יחד עם הפועל רעננה, שתי הקבוצות כבשו 22 שערים ב-33 משחקים, דין דוד ואור אינברום היו הכובשים הבולטים בשורות האשדודים. בקיץ, האשדודים ניסו לחזק את ההתקפה כשהחתימו את אדילסון בהייה, מאוריסיו קורדיירו ובלסינג אלקה לעומת זאת שוחררו שחקנים מרכזיים באשדוד כמו אור אינברום מלך שערי הקבוצה שניסה את מזלו מעבר לים כמו כן, דין דוד ודן ביטון לא מרבים לשחק כמו בעונה שחלפה וחן עזריאל סובל מפציעות מפתיחת העונה. המצב לא טוב כשהשחקנים שהגיעו כמחליפים לא נותנים את התפוקה למרות תקופת כושר נהדרת של גדי קינדה ומאוריסיו קורדיירו.