ashdod10 logo

המהפך של לוחם ה-MMA

לוחם ה-MMA האשדודי דוד אביסרור יעשה את הבלתי יאמן וילחם עם הלוחמים הטובים בעולם באירוע הבלאטור שמגיע לארץ בימים אלה. אביסרור השיל 18 קילוגרמים ממשקל גופו לקראת התחרות היוקרתית שתיערך בהיכל יד אליהו
אביחי דלאל | חמישי, 09 נובמבר 2017 02:57

הסיפור של לוחם ה-MMA האשדודי דוד אביסרור (22) מאוד מיוחד. בגיל 14 הוא החל להתאמן באומנויות לחימה בשביל להשיל ממשקל גופו ובחמישי הקרוב יעמוד במרכז הבמה הגדולה של ה-MMA שיעלה להתחרות באירוע הבלאטור, הליגה השנייה בעולם (שנייה רק לליגת ה-UFC האמריקאית, הליגה הטובה בעולם) שמגיעה בימים אלה לארץ הקודש עם מיטב הלוחמים מכל רחבי העולם, גם הישראלים חיים גוזלי ונועד להט שכיכב בעבר ב-UFC. בין היתר, אליפות העולם של הבלאטור תוכרע באירוע הזה.

אביסרור סיפר כי סבל מהשמנת יתר והחל לפתוח בדיאטה, אביסרור התעניין מאוד בהגנה עצמית ואומנויות הלחימה מאוד קרצו לו "באימון הראשון שלי, רציתי רק לחתוך את המשקל" סיפר אביסרור והוסיף "התחלתי להיכנס לזה, להתאהב בזה, לא חשבתי שאני אצא להתחרות, להדריך, לאמן ולבנות קריירה מזה. ואז יצאתי לתחרויות והבאתי הישגים, הייתי מספר פעמים סגן אלוף ישראל, סגן אלוף ירושלים, טסתי לרומניה בליגה הרומנית, שום דבר לא גרם לי להתרגש כמו עכשיו, זה הקרב הכי גדול ומשמעותי שיהיו לי בקריירה."

לפני כחודשיים, אביסרור קיבל את הבשורה המדהימה, הוא נבחר לייצג את ישראל בליגת הבלאטור שמגיע בימים אלה לארץ וביום חמישי הבא יתחרה דוד אביסרור נגד אלכס טורפימוב הישראלי שהגיע מרקע באגרוף תאילנדי, אביסרור סיפר על החוויה הגדולה:"נבחרנו מספר ישראלים לייצג באירוע הזה את המדינה, מכל הדרכים וההישגים, ניתנה לי ההזדמנות להוכיח את עצמי באחת הזירות הגדולות בעולם, חשוב לי לייצג את המדינה, העם היהודי ואשדוד". אביסרור סיפר שלקרב הוא ייכנס עם כיפה וציצית "זה תג הזיהוי שלנו כיהודים בעולם, אני רוצה לקדש את השם, אני מייצג את העם שלי ואת המדינה שלי."

0579875684

אביסרור בימים אלה לקח פגרה מהעבודה וצעד אחורה מאימון MMA, התלמידים שלו נותנים לו את הגב ואת התמיכה לפנות את זמני האימון שלהם בכדי שמאמנם יצליח, אביסרור עצמו רוצה להעביר ערך מוסף לחניכים שלו דרך ההכנה שלו לקרב, הוא נדרש להשיל ממשקלו 15 קילוגרמים והוא הצליח לרדת 18 בזמן לא ייאמן של חודשיים. אביסרור אמר: "עברתי חודש וחצי לא קלים בכלל, חתכתי 18 ק"ג, אף פעם לא התכוננתי לדבר כזה מאתגר, הכנות קשות ואימונים קשים, לדעת להחלים מפציעות, לחזור להתאמן ולהתאושש, עזבתי את העבודה, אני במכון מ-12 בצהריים עד 11 בלילה, קם בבוקר לאימונים וריצות, מאמן בין לבין, אני מתאמן בכל רחבי הארץ באר שבע, חיפה ולא נחתי בשביל להיות הכי מוכן לקרב, שקלתי לטוס לחו"ל וספגתי שתי פציעות שפחדתי שיחמירו. האירוע משודר ב-149 מדינות בעולם, יסוקר בכל ערוצי הספורט בארץ וישודר באגו טוטאל, יש פרסום ובאז מסיבי, זה הזמן שלי להראות את עצמי ולהוכיח שאני ברמה הגבוהה ביותר."

אביסרור מצא ספונסר "הראשונים תשתיות חשמל" שממנים את אביסרור בזמן שהוא עובד קשה ומתאמן על הקרב ובימים אלה לא עובד "הספונסרים לא מתקצבים לנו מכשירים או מסייעים באימונים, הם נותנים לי אוויר לנשימה וראש נקי להתעסק נטו ב- ".MMA

לסיכום אמר: "זה הגשמת חלום, הרבה לוחמים בעולם מתפללים להזדמנות שבה יופיעו בליגה הזו, הרבה היו מוכנים לעבוד בארץ ובחו"ל, הרגשה נפלאה ומלחיצה, ככל שהקרב מתקרב אני נלחץ, זה מאוד מאתגר ואני אוהב אתגרים, אם קצת רצון השמיים הם הגבול, אני באמת רוצה את זה."

האירוע יתקיים ביום חמישי הבא (16/11/17) בשעה 18:00 בהיכל "מנורה מבטחים" (יד אליהו) שבתל אביב, מכירת כרטיסים מוקדמת מתבצעת באתר איוונטים החל מ-100 שקל לכרטיס.