ashdod10 logo

שליטה אבסולוטית בליגה

הפועל אדומים ומכבי עירוני אשדוד השיגו עוד ניצחון בליגה ב' דרום ב', השליטה האשדודית בליגה היא אבסולוטית. בית"ר והפועל אשדוד מזגזגות בליגה ג' מרכז. בשתי הטבלאות, הדרבי יהיה זה שיקבע
אביחי דלאל | חמישי, 02 נובמבר 2017 21:03

מכבי עירוני אשדוד והפועל אדומים אשדוד ניצחו שוב השבוע. הצהובים אירחו בשישי האחרון את צעירי רהט וניצחו בהרכב שני ויתרון מספרי (שחקן האורחים הורחק לאחר תיקול חזק על פז בלאי) 3-0 משערים של יוסי פליקר, שהב פאשאי וברוך דגו. הפועל אדומים אשדוד התארחה ברייסר אצל מ.ס באר שבע מהחלק העליון של הטבלה וניצחה 1-0 משער של לישי ביטון.

כשמדובר על ליגה ב' דרום ב' נדמה שלאשדודיות יש שליטה אבסולוטית, כבר אחרי שבעה מחזורים ניצבות צמד האשדודיות בפסגת הטבלה עם שישה ניצחונות ושוויון בודד. בצד הצהוב, פתחו את העונה בצורה רעה כשהשמיטו יתרון 2-0 לשוויון 2-2, מאז הקבוצה לא מפסיקה לנצח, היא במאזן שערים של 19-0 בשישה משחקים משמע מעל לשלושה שערים במשחק ושמירה על שער נקי. בצד השני, הפועל אדומים אשדוד מצליחה לחלץ נקודות קשות ומראה הרבה אופי בכל משחק ומשחק, גם שקשה, פיני עייש וחניכיו יודעים לחלץ נקודות, עד כה יש למועדון את ההגנה השנייה בטיבה בליגה, ספגה עד כה שלושה שערים, אבל בצד ההתקפי היא רצת פחות פורה כשהיא עם 11 שערי ליגה בלבד.

יש לציין כי על פי משחקים שאמורים להיות קשים ביחס לליגה, עירוני אשדוד שיחקה משחק אחד כזה נגד בית"ר גבעת זאב בחוץ שם הצליחה לחלץ נקודה ולעלות לפסגת הליגה ואילו האדומים שיחקו נגד היורדת מליגה א' מ.ס שיכון המזרח, הפועל ירוחם בחוץ, קריית מלאכי ועירוני שדרות. למרות זאת, מאזן השערים מעיד על משהו חיובי בצד הצהוב שגם במשחקים יותר קלים על הנייר, הקבוצה הגיעה דורסנית.

מי שעוקב אחרי ליגה ב' דרום ב', יוכל לצפות בליגה הפכפכה, צמוד ומפתיעה, חוץ משתי תוצאות שכמעט באופן קבוע ידועות מראש, הקבוצות האשדודיות צפויות לנצח. ככל שהמחזורים מתקדמים נדמה כי רק הדרבי האשדודי שייערך במחזור האחרון הוא זה שיכריע את זהות העולה, בתום המשחקים ביום שישי האחרון, פיני עייש מאמן הפועל אדומים אשדוד התייחס לנושא ואמר: "כמו שזה נראה עכשיו, מי שישב והגריל את לוח המשחקים ידע בדיוק מה שהוא עושה, זה משאיר את הניקוז של כל המתח בסוף, נראה לי שהמשחק הזה הוא מה שיכריע את גורל העלייה, מה שבטוח, אוהדי שתי הקבוצות יהנו מהמשחק הזה. זה דבר שלא נראה הרבה זמן באשדוד". גם מאור זוהר, קשר מכבי עירוני אשדוד, סיפר על ההרגשה שלו: "זה נראה על פניו שיהיה ראש חץ בסוף, אנחנו מסתכלים על עצמנו, עובדים ממשחק למשחק".

יש גם בית"ר והפועל אשדוד בליגה ג'

גם בליגה ג' הסיפור די דומה, רק שהפעם הצד הוא שלילי, אמנם זה די מהיר להספיד את הקבוצות ששיחקו בשישי את המחזור הרביעי. הפועל אשדוד שחגגה בשבוע שעבר את זכייתה בגביע המדינה למחוז ג' מרכז יצאה לבת ים שם שיחקה נגד הפועל אבירי בת ים, האשדודים כבר פיגרו בשלושה שערים אחרי 22 דקות, חי שמואלוב, הנסיך הצעיר של הקבוצה שהגיע הקיץ ממ.ס ראשל"צ כבש שלושער בדרך לתיקו 3-3. בית"ר אשדוד אירחה את מכבי בני אבו גוש, האשדודים איזנו פעמיים, למרות שהאורחים נותרו עם עשרה שחקנים בדקה ה-83, האשדודים ספגו שער עמוק בתוספת הזמן, בדרך להפסד שני ברציפות, 3-2 לאבו גוש, לזכות האשדודים כבשו אושר בן שטרית בפנדל וסאן צרפתי.

35732347354542

הפועל אשדוד פתחה את העונה בקול תרועה, הם החתימו שחקנים שעברו דבר או שניים בליגות הנמוכות, שחקנים צעירים עם כישרון ושחקנים ותיקים מהליגות הבכירות. אלא שאז החל גל שחרורים, צמד המאמנים מיקי פרץ ואדם שושן עזבו את המועדון, דוד רביבו ועידן ציון קיבלו הצעות כספיות מכובדות שלהם לא יכלו לסרב והקבוצה שדווקא בשבועיים האחרונים נראית טוב לא מצליחה לייצב את עצמה ולהשיג עליונות.

בצד של בית"ר אשדוד, מקים הקבוצה יוסי כנפו רוצה את השליטה המלאה, הוא עושה הכל בקבוצה זה מתחיל בנסיעות, כביסות ולבסוף זה גם מגיע להתערבות מקצועית. אבי סמילה, מנהל הקבוצה שפרש מתפקידו בתחילת העונה וחזר בו מהחלטתו, הודיע שוב על פרישה מהתפקיד וסיפר:" אחרי שנה וקצת כנראה נכשלתי כמנהל קבוצת בית"ר אשדוד, מאחל להם המון הצלחה בהמשך, זה לא קשור להפסד, כבר לפני המשחק עזבתי". בסיבוב הראשון של גביע המדינה, ספגה בית"ר אשדוד הפסד טכני לאחר שהגישו את הביטוח של השחקנים באיחור. בשבוע שעבר, הקבוצה חסרה שבעה שחקני הרכב שהשתתפו באירועי הספורטיאדה לאחר שלא הוגשה בקשת דחיית משחק. נדמה שהברדק החל להגיע גם לשם.

35789443777

אמנם כאן אין שליטה אבסולוטית של האשדודיות, אבל הדרבי ינסה להציג את העליונות העירונית בליגה, בית"ר או הפועל, בסופו של דבר נשאלת השאלה, האם זה הכרחי שבעיר אשדוד יהיו חמש קבוצות כדורגל שמתוכם לשתי קבוצות אין כלל אוהדים ונדמה שגם יכולת להתקדם לליגות יותר בכירות.