ashdod10 logo

תולה את הנעליים עם בטן מלאה

דניאל טולמסוב אמנם לא שיחק בליגות הבכירות, אבל נכנס לתודעה עם הקמת הקבוצות החדשות בעונת 15/16. טולמסוב היה גורם משמעותי בעלייה של עירוני אשדוד לליגה ב'. השבוע טולמסוב פרש ממשחק פעיל וזיעזע את חובבי הליגות הנמוכות באשדוד
אביחי דלאל | חמישי, 02 נובמבר 2017 21:02

דניאל טולמסוב (29) גדל והתחנך במחלקת הנוער של מ.ס אשדוד כשהגיע לגילאי הבוגרים וראה כי לא מצא את מקומו בליגות הבכירות, לקח את הקריירה שלו כשחקן כדורגל כתחביב ושיחק בליגות הנמוכות.

טולמסוב נכנס לתודעה האשדודית בעונת 15/16 עם הקמת שלושת הקבוצות האשדודיות (מכבי עירוני אשדוד, הפועל אדומים אשדוד והפועל בני אשדוד), חתם טולמסוב במכבי עירוני אשדוד והיה לאחד מכוכבי הקבוצה לצד חברו משכבר הימים, אריאל טרבלסי איתו עלה ליגה במדי הפועל רמת ישראל. טולמסוב כבש 19 שערים וסייע לקבוצתו לעלות לליגה ב' בסוף העונה ועל הדרך לזכות בגביע המדינה מחוז ג' דרום. עונה לאחר מכן, המשיך טולמסוב בעירוני אשדוד שם מיעט לקבל דקות ולקח הפוגה מהקבוצה עד לסיום העונה ומקביל אימן את קבוצת נערים ג' של המועדון, אחת הקבוצות היותר מרשימות במחלקת הנוער של המועדון הצהוב.

685353234634

בתחילת העונה, הוצע לטולמסוב להיות עוזר המאמן של שרון מרציאנו במכבי עירוני אשדוד והוא סרב לאחר פערים כספיים, הוא ניהל משא ומתן מתקדם עם הפועל אדומים אשדוד ובעקבות לחץ אוהדי הקבוצה, המו"מ נפל. לבסוף, חתם בהפועל בני אשדוד ובמקביל מאמן קבוצת ילדים ממחלקת הנוער של מ.ס אשדוד. בהפועל בני אשדוד, התקשה לשחזר את היכולת הטובה מהעונות הקודמות, למרות שרק בשבוע שעבר זכה בגביע המדינה למחוז ג' מרכז ובשני הודיעה בפוסט תוקפני בפייסבוק כי פרש ממשחק פעיל בליגות הנמוכות.

בפוסט רשם טולמסוב: "אחרי שמונה שנים, שתי עליות ליגה, שני גביעים מחוזיים, 78 שערים ומעל 150 בישולים, שערים בדקות 90 שתרמו להישארות ליגה ועוד המון חוויות טובות של קהלים מדהימים, חגיגות, שערים בלתי נשכחים, אין ספור חברים ואנשים חדשים שהכרתי בדרך, מאמנים טובים, מאמנים שכונתיים, ראיתי הכל. הגעתי למסקנה לפרוש ולא לשחק יותר כדורגל״, אמר טולמסוב והוסיף "לא בגלל אותם חוויות שהזכרתי, אלא בגלל אותם ראשי קבוצות שמנצלים את הרצון העז של השחקן לשחק כדורגל. בגלל אותם בעלי קבוצות שמבטיחים הבטחות ולא מקיימים בגלל אותם בעלי קבוצות שמשקרים במצח נחושה בגלל הידיעה שאף אחד לא יעשה להם כלום. בגלל אותם בעלי קבוצה שחושבים שקנו אותנו בשקל וחצי שהם משלמים בקושי למשך חודש או חודשיים. מקווה שיום אחד יעשו ככה לילדים שלהם בשביל שיבינו על בשרם מה הם עושים. אני עובר בהמון גאווה לתחום האימון, המון הצלחה בהמשך הדרך לכל הילדים שרוצים להצליח, אני מאחל להם לא להיות פראיירים."

בשיחה עם "השבוע באשדוד" נשאל טולמסוב מה הסיבה לפרישה והוא ענה: "לא קרה כלום, נמאס לי פשוט, הלך החשק למשחק, אני נהנה מכדורגל, המסביב הורס את האווירה". כשנשאל מי הם אותם "בעלי קבוצות נוכלים" ענה הקשר: "אין צורך למקד, אתה יכול לשאול את כל השחקנים שמשחקים בליגות הנמוכות, ב-95% מהמקרים מבטיחים לך דבר אחד ולא מקיימים, זה לא דבר חדש". טולמסוב נשאל על ההתנהלות של הקבוצות האשדודיות וענה:" זה קיים בכל הארץ, בכל הליגות הנמוכות, בעלי הקבוצות מבטיחים ולא מקיימים, כי אין לזה אכיפה, האשדודיות נכנסו למרוץ עם ההקמה שלהן. הקבוצה לא שונה מאף קבוצה, ירד לי החשק לגמרי למרות שחשבתי שהוא חזר לי, עדיף שאתעסק באימון. לא רואה סיבה להמשיך, אני אוהב לשחק כדורגל מאוד, לימדו אותי שאם אני עושה משהו בלי חשק, עדיף שאני לא אעשה."

זה לא טריוויאלי לראיין שחקן כדורגל מהליגות הנמוכות שמודיע על פרישה, דניאל טולמסוב הפך לקונצנזוס בתודעה האשדודית מאז שחתם במכבי עירוני אשדוד ושם כיכב בעונת ההקמה, שנשאל על כך ענה: ״זה כיף לשחק באשדוד, עשיתי מה שעשיתי ב-3 שנים האלה (עליית ליגה ושני גביעים מחוזיים), עשיתי מה שעשיתי, עוברים שלב. באימון אני מחליט, אני בן אדם ישר ולא רמאי, אני מחליט מקצועית, אני חושב שמיציתי בתור שחקן, אני עובר לאימון, ככל שאתחיל מוקדם יותר אני אתקדם מהר יותר, אני רוצה להגיע לפרו, ללכת עד הסוף. אני לא פגוע מהקבוצות בעיר, הכדורגל מאחורי, אני רוצה להצמיח ילדים לשלוח אותם לנבחרות ושיראו אותם בטלוויזיה, אני מקווה לעשות עבודה טובה ולהתקדם, מקווה שבמ.ס אשדוד יראו את הדרך שלי וידעו לקדם אותי במידה ואהיה טוב".