ashdod10 logo

חנה גור חושפת: "בגיל 6 הוטרדתי מינית על ידי גבר שטיפל בי אחרי שעות הלימודים"

פוסט מצמרר של הזמרת חנה גור פורסם השבוע, בעקבות הפרויקט העולמי במסגרתו חושפות נשים הטרדה מינית שחוו.  גור חושפת איך הוטרדה מינית כשהייתה בת 6 על ידי נער מאשדוד ששמר עליה וגם על ידי רופא צבאי בטירונות. "צריך למגר את התופעה" היא אומרת
ענת ביגר | חמישי, 19 אוקטובר 2017 12:19
חנה גור חושפת: "בגיל 6 הוטרדתי מינית על ידי גבר שטיפל בי אחרי שעות הלימודים" צילום: אופיר קפון

בעקבות חשיפת ההטרדות המיניות בהוליווד והקמפיין העולמי שהחל לרוץ ברשתות החברתיות, נחשפות נשים ומספרות על הטרדות מיניות שחוו, מקרי אונס שעברו. כמיליון נשים ברחבי העולם כבר שיתפו את סיפורן. בין הנשים האמיצות שהחליטו לשבור שתיקה ולהילחם בתופעה גם הזמרת האשדודית, חנה גור. פוסט מצמרר ומרגש שהעלתה היא חושפת כי גם היא חוותה הטרדה מינית בהיותה בגיל 6 . "גם אני הוטרדתי מינית. בגיל 6 הוטרדתי מינית על ידי הנער שטיפל בנו אחרי שעות הלימודים", היא כותבת. "כשאומרים הלוואי ויכולנו לשכוח דבר מה.... אז הלוואי! אמי אומרת שזה היה לזמן קצר.. לי זה הרגיש נצח. היא שאלה ודאגה לי אני השבתי שכן, הוא נגע בי. זו טראומה שאין לה קצה. בטירונות התקררתי. כל מסדר חנה משתעלת בלי סוף, במרפאה הרופא שבדק אותי החליט שעל מנת לבדוק את גרוני הוא צריך להצמיד את איבר מינו לברכי. קרו עוד מספר מקרים אך כולם כמעט זהים ואין לי רצון להרחיב יותר מכך כי כל זיכרון מציף את התחושה. למרות שאני בעצמי כבר אישה בוגרת, שיודעת שלא יקרה שוב מצב שאתן לגבר בכלל לכפות עצמו עליי עדיין, תחושת הגועל מהזיכרון עצמו בלתי ניתנת להסבר במילים.

"לא, זה לא לגיטימי. לא, זה לא צריך לקרות כל כך הרבה פעמים בחיים של אישה אחת. לא, זו לא אשמתי ובטח לא אשמתך אחות יקרה. ולא, אני לא מתביישת ולעולם לא אתבייש במעשה שפל של איש אחר שהחליט לנצל את תמימותי. הרעיון הוא להעלות את המודעות, למגר סופית את התופעה, ולהראות לעולם דרך המדיה החברתית שזה קורה יותר מדי פעמים ליותר מדי נשים".

בשיחה איתה לאחר פרסום הפוסט משחזרת גור את הפגיעה: “הוריי התגרשו כשהיינו קטנים. אימא שלי נאלצה לצאת לעבוד ולפרנס אותנו ושכרה נער בגיל תיכון שישמור עלינו. הייתי בת 6 קטנה מידי להוציא את אחי מהגן ולשמור עליו ולכן אימא שכרה מי שישמור ויגן עלינו. כשזה קרה כמה פעמים אני קפאתי במקומי. הרגשתי מחוללת שמנצלים את תמימותי. קפאתי ולא אמרתי לו. גם כשהוא שאל אם אני מסכימה ורוצה. אימי תחקרה אותי והכחשתי. שיקרתי לה במצח נחושה. אבל בסוף שיתפתח את אימא שלי במעשים. הוא גם נהג כלפינו באלימות מילולית".

גור מספרת שהנער שהטריד אותה מינית, כעבור שנים, יצא מהארון והפך לאישה ועזב את אשדוד.

פגשת אותו מאז?

" כן, במקרה לפני שנה. הייתי במקום עם חברים כשהוא נכנס ואני התעלמתי ממנו ולא הסכמתי להביט בו. הוא הגיע כאישה ואני עזבתי את המקום. לאחר אותו מקרה הוא ניסה לפנות אליי בפייסבוק ואני לא הגבתי. מבחינתי אין לו זכות לחיות. יש דברים שאין להם מחילה" .

 מה מטרת החשיפה שלך?

"כדי למגר את התופעה. חשוב לי להדגיש שאף אישה לא אשמה, שכן היא לא בחרה להיות מוטרדת. זו אשמת האדם שבחר לפגוע ואשמתו בלבד. יותר מידי גברים שמרשים לעצמם לשלוח יד ולומר משפט לא ראוי. היום אני לא אתן לאף אחד לגעת בי בניגוד לרצוני או לפנות אלי במשפט לא ראוי".