ashdod10 logo

התחזית השחורה על הסכם הגג שאושר: כאוס תחבורתי צפיפות נוראה ופגיעה קשה באיכות החיים

ישיבת מועצת העיר האחרונה הייתה סוערת, במהלכה אושר הסכם הגג השנוי במחלוקת לו התנגדו לא מעט חברי מועצה. חברי המועצה ד"ר אלי לחמני, הלן גלבר היו מהמתנגדים החריפים, אליהם הצטרף גם חבר המועצה, שמעון סניה כצנלסון שתקף אף הוא בחריפות את ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי וטען כי מדובר בהסכם בחירות ולא בהסכם גג. ההסכם כצפוי אושר "בקולות חברי המועצה המריונטות" כדברי חבר המועצה, ד"ר אלי לחמני
ענת ביגר | שלישי, 03 אוקטובר 2017 08:17

גלבר טענה כי מדובר בתכנית גרנדיוזית ופנתה ללסרי וטענה כי "אין לך מנדט להכפיל את העיר. תשאל את התושבים. זו לא העיר שלך. מדובר בשינו דרמתי באופייה של אשדוד. אפילו בהליך השיתוף התושבים התריעו על החשש מכאוס תחבורתי, על צפיפות על הצורך בפארקים ירוקים. הצגתם תכנית כוללנית, עיר איכותית עם 350 אלף יחידות והיום אנו עומדים על פוטנציאל קרוב ל480 יחידות דיור”.

גלבר טענה כי מבחינת התחבורה זה יהיה כאוס בעיר: "כבר היום העיר פקוקה. בוקר וערב. הכפלת העיר שמתפרשת על כל העיר תהיה בכייה. יהיה כאוס תחבורתי. לצערי, אין התחייבות של משרד התחבורה והוא לא לוקח שום אחריות. אני טוענת שעד שלא יהיה לנו התחייבות ממשרד התחבורה – אנחנו לא יכולים לאשר את הסכם הגג"

IMG 0303

גלבר: "צריך התחדשות עירונית ולא ג'קי בן זקן"

בנושא התעסוקה אמרה גלבר: "כיום מעל 50% יוצאים מהעיר. ההסכם אינו מתנה את הצלחת שיווק התעסוקה תהיה קריסה ופגיעה באיזון כלכלי –לא ניתן להסתמך על ארנונה. זו פגיעה באיכות חיי התושבים. ההסכם פוגע במוסדות ציבור, מתנסים, בתי ספר, גני ילדים, קרקע ירוקה – איכות חיי התושבים, פגיעה בקניין והכל באמתלה של זוגות צעירים. איפה היית 9 שנים מר לסרי"

גלבר ממשיכה ותוקפת: "לסרי, יש לך הבטחות ללא בסיס. מה המדיניות? האם סגול או רובע ב'? למי תינתן העדיפות להתחדשות כמו שהבטחת בבחירות או ליזמים הפרטיים שבמקרה חלק מהם חברים שלך?. אתם עובדים על אנשים בעיניים. יש לקבוע מדיניות להתחדשות העירונית קודם ולא סגול וג'קי בן זקן החבר שלך".

לחמני: "חברי המועצה הם מריונטות"

הסכם הגג אושר בקולות הקואליציה כמובן, ומה שנותר כעת הוא לצפות שהתחזיות הפסימיות לא יתממשו בהסכם של כך הרבה מתנגדים לו. חבר המועצה ד"ר אלי לחמני אמר בתום הדיון :"כצפוי או כמו שיו"ר המועצה ,עו"ד גבי כנפו אמר בישיבה: 'הרי ברור לכם שהחלטה תעבור'. לצערי הרב, הישיבה הייתה למראית עין ולא הייתה הטמעה לתוכן הדברים . חברי המועצה הצביעו כפי שהונחו להצביע . לצערי, חברי המועצה הינם מריונטות בקואליציה ותו לא.

מה שמקומם הכי הרבה זה שלמרות שראש העיר והמומחים מסכימים לכך שהעיר ברמת התשתיות ורמת השירות לתושב לא תוכל להחיל יותר מ 350,000 תושבים וכול תוספת מעל כך תפגע קשות באיכות חיינו בעיר, עדיין מאשרים תוספות יחידות דיור של למעלה מ 60,000 יחדות. אני שב ומתריע שהוועדה לא תוכל לאשר עוד. ומה יקרה עם בעלי הקרקעות והמדינה שתוותר עם קרקעות ריקות מבלי יכולת לבנות עליהן? האם קרקעות אלו יישארו ריקות? ברור שלא. גם כששאלתי את היועץ המשפטי שיתייחס לנושא, תשובתו הייתה עמומה. הוא ציין במפורש שהקרקעות לא תוותרנה ריקות. אם כך, כולם יודעים, לרבות ראש העיר לסרי, שבעוד מספר שנים כשנגיע לקיבולת המכסימלית ימשיכו לבנות . מי ירוויח?- בעלי הקרקעות והקבלנים. מי יפסיד? שוב אנחנו התושבים שנפגע באיכות חיינו. זה כי איכות החיים העתידית שלנו לא מעניינו של ראש העיר הנוכחי".