ashdod10 logo

למרות מגבלות רפואיות: התגייסה לצה"ל וסיימה קורס קצינים בהצלחה

סגן דניאל נורני בת 21 המשרתת כיום כקצינת אג"ם בחטיבת אפרים ביהודה ושומרון, נלחמה על שירות משמעותי בצבא. למרות ניתוח גב שעברה בגיל 14 והצבא לא רצה לגייס אותה, היא פתחה במאבק עיקש ונחוש. כיום, היא אחרי קורס קצינים אותו עברה בהצלחה וקצינה בגזרה הכי חמה
ענת ביגר | שלישי, 03 אוקטובר 2017 08:11

אם הייתה רוצה סגן דניאל נורני יכלה שלא להתגייס לצבא או לשרת באיזה להקה צבאית כזמרת, שהוא חלום חייה. אבל היא לא ויתרה על שירות משמעותי ולמרות ניתוח גב שעברה בגיל מוקדם, היא נלחמה שלא תשוחרר מצה"ל, תשרת בשירות קרבי וגולת הכותרת: לעבור קורס קצינים. קבלו את סגן דניאל נורני בת 21 מגן יבנה שעשתה את הבלתי יאומן.

סגן דניאל גדלה בגן יבנה, ולמדה בתיכון ובמקביל החלה לפתח את אהבתה הגדולה והחלום להיות זמרת. כמו כן, היא הייתה בלהקה ייצוגית של התיכונים בגן יבנה. אבל היא עזבה את החלום לשיר, לפחות באופן זמני, למען שירות משמעותי. וזה לא היה פשוט כי בגיל 14 עברה ניתוח בגב ותחילה צה"ל רצה לשחרר אותה משירות בשל בעיות בריאות. סגן דניאל קיבלה את האהבה לצה"ל בבית. אביה שירת בנחל ואמה הייתה פקידה בלשכת ראש ביטחון שדה בחיל מודיעין, היא נלחמה על הגיוס והצליחה להעלות את הפרופיל הרפואי ל- 45 שמאפשר גיוס. "הייתה לי מגבלה גופנית, לא נכות, אחרי שעברתי ניתוח בגיל 14 ולא היה ברור אם אתגייס אבל לא ויתרתי" .

בחודש פברואר 2015 היום המאושר בחייה היא עלתה על מדים ושובצה לשרת סמב"צית בחטיבה 300 של חיל ההנדסה, שם התאהבה בתפקיד והצליחה. "בהתחלה לא כיוונתי לתפקידים יותר מדי קרביים, אבל בסופו של דבר קיבלתי להיות סמב"צית ושם התחילו כל הבעיות שלי בצבא כמו ששירתתי בבסיס קרוב לגבול לבנון בתור סדירניקית משהו שכביכול היווה בעיה בהתחלה ובסופו של דבר הסתדר".

נלחמה לצאת לקורס קצינים

סגן דניאל שאפה גבוה, וביקשה לצאת לקורס קצינים. הצבא התנגד אבל היא שוב נלחמה וניצחה. היא עברה בהצלחה קורס קצינים ושובצה בחטיבת אפרים ביהודה ושומרון, האיזור הכי חם, למרות הפרופיל הנמוך שלה. תחילה שירתה קצינת חמ"ל בחטיבה וכיום משרתת כעוזרת קצין אגם בחטיבה. "בסופו של דבר יש סטנדרטים לקורס קצינים וכמעט בכל שלב במיונים מצאתי את עצמי בוועדה או בשיחה עם המפקד הבכיר לראות איך אני ממשיכה הלאה ואיכשהו מצאתי את עצמי מסיימת את הקורס הזה עם הרבה מאמץ כמובן בהתאם למגבלות שלי עם הרבה נחישות שלי ושל המפקדים שלי" היא אומרת.

על התפקיד אותו היא מבצעת בהצלחה ועוד בחטיבת אפרים הנמצאת בגזרה חמה היא אומרת בהתלהבות. "אני העוזרת של קצין אג"ם מבצעים. כעקרון מגיעים אלי גדודים לתעסוקה מבצעית, יש את כל עניין המילואים וזה עיקר העבודה שלי".

איך הגיבה המשפחה שלך?

"אם הייתי לוקחת אותם 3 שנים אחורה, הם לא היו מאמינים שאני בתפקיד הזה כי זה לא אני באופן כללי אני פחות בקטע המצטיין אני יותר בחינוך וכאלה והלכתי לקיצון, אבל גאים בעיקר על התהליך שעשיתי למרות הכל".

לאלה שמתגייסים ויש איתם גם בעיה, איזה מסר היית מעבירה להם?

"שכדאי לגמרי להילחם מהסיבה הפשוטה שבצבא מוצאים פתרונות, ודבר שני אני לפחות דוגמא לכך שהצלחתי להגיע לקורס קצינים, למרות כל המגבלות וכן מוצאים תוכנית מסויימת, וכן משתדלים והם עושים לא מעט לא להרוס את הבן אדם עד גבול היכולת שלו, אבל אם מצליחים וזה בסדר אז כדאי לעוף על זה. עד שהגעתי לצבא לא הבנתי באמת את המשמעות לשרת. אני חושבת שהצבא זה הגוף היחידי שמסתכל עליכם שווים בין שווים, כולם פה בשביל מטרה אחת וכל תפקיד בצבא הוא חשוב”.

סגן דניאל אמורה להשתחרר מהשירות בעוד 4 חודשים ולמרות שהיא אוהבת את השירות וחשה שהיא תורמת לצבא בתפקיד מאתגר, היא מתעתדת לחדש את הקריירה שלה בשירה וכבר הספיקה להיות ביום פתוח בבית הספר למוסיקה "רימון”.