ashdod10 logo

אשדוד חוזרת לאופניים

רשות הספורט העירונית משיקה בסוכות את תחרות האופניים ׳טור דה אשדוד׳,שיכללו מסלולים תחרותיים ועממיים לכל המשפחה. המירוץ יתקיים בשישי הבא, 10.10.17
אביחי דלאל | שלישי, 03 אוקטובר 2017 07:52

ה׳טור דה אשדוד׳ אמנם לא דומה למירוץ היוקרתי ״טור דה פראנס״, שמתקיים פעם בשנה בכל רכבי אירופה ונמשך כמה חודשים, שכן לא יהיו אופני כביש אלא אופני הרים, ולמרות שיש מקצה תחרותי, ברשות הספורט העירונית כמו תמיד מעודדים פעילות לכל המשפחה ובכל גיל בנו והתאימו מסלולי רכיבה עממיים, שפונים, לכל המשפחה.

הרעיון של ׳טור דה אשדוד׳ נולד ונהגה על ידי יורם אסרף מנכ"ל רשות הספורט שעם כניסתו לתפקיד הכריז על 4 פעילויות מרכזיות חדשות שבכוונתו לקדם: מרוץ הלילה מחוף לחוף, מרכז המצוינות בג׳ודו, המרכז לספורט ימי ו׳הטור דה אשדוד׳. שלושת הראשונים יצאו כבר לדרך בהצלחה רבה והמשימה האחרונה תתקיים ממש בקרוב, יום שישי הבא ב- 10 באוקטובר.

מלבד המרוץ עצמו מתוכנן בשפך נחל לכיש מתחם הפנינג חוויתי שיכלול: תצוגה של חנות האופניים "מייק בייק", דוכנים של חברות ביגוד ומוצרים משלימים לרוכבי אופניים בכלל וספורט בפרט, מתחם ספינינג בהובלת הסטודיו של סרג'יו שיעביר שיעור ספיניג במקום ועוד אטרקציות נוספות.

באירוע עצמו יושכרו זוגות אופניים בסכום סמלי של 30 שקלים וזאת כדי לאפשר את חווית המרוץ גם למי שאין ברשותו אופניים, ניתן יהיה לשכור אופניים מ-07:00 ועד 12.00 בצהריים, המחיר יכלול קסדה וחולצת משתתפים.
ב׳טור דה אשדוד׳ יהיו מספר מקצים, חלקם תחרותיים וחלקם עממיים, המקצה התחרותי יעמוד על 21 ק"מ ויתחיל בשפך נחל לכיש לכיוון מזרח, עד לצומת עד הלום וחזרה. שני המסלולים "עממיים" יעמדו על 5 ק"מ (מתאים לכל גיל) ו-11 ק"מ – שביל עפר לאופני שטח. כל מי שחושב שיצליח לצלוח את 21 הק"מ מוזמן להירשם באתר "תאוצה".

מי יזכה באופנים בשווי של 2999 שקלים?

כמו שאין חגיגה בלי עוגה ברשות הספורט העירונית אין תחרות ללא פרסים, שני זוגות אופניים יוגרלו בשווי של 2,999 שקלים, ורק הנרשמים מראש יוכל לקחת חלק בהגרלה. כמו כן, ורק מי שיהיה נוכח במקום בזמן ההגרלה יוכל לקחת את הפרס. בנוסף יחולקו מגוון רחב מאוד של פרסים, שיינתנו בחסות חנות האופניים "מייק בייק".
את האירוע מפיק נמרוד הנגבי, מאתר ״תאוצה״. הנגבי היה מתחרה מקצועי עם מעל ל- 16 שעות אימון בשבוע. הוא התחרה מגיל 15 עד גיל 44 באופן מקצועי, בעיקר בענף האופניים. כיום, הוא מפיק את כל תחרויות איגוד האופניים המקצועיות: הרים וכביש.

לקראת האירוע ממליץ הנגבי, בעיקר לכאלו שלא רכבו הרבה זמן או למתחילים - להתחיל כבר עכשיו להרגיל את הגוף לישיבה. לשים דגש על גובה הכיסא והתאמתו לישבן ולגב, גובה הכידון, כדי שהצוואר לא ייתפס ולאט לאט להוסיף אלמנטים של דיווש נכון, טכניקת רכיבה, הילוכים ועוד. טיפ נוסף שמחדד הנגבי הוא לבוש קליל ונוח כדי שהחוויה תהיה מהנה ולא מסורבלת. טייץ/ מכנס נוח שלא יגביל את עבודת הרגליים.

בעיר אשדוד יש גרעין של רוכבי אופניים מקצועיים. דווקא מכיוון שמדובר בתקופת פגרה מבחינת ענף האופניים המקצועני בארץ, יש צפי שיגיעו רוכבים גם מחוץ לאשדוד.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט אומר כי ״ה- Tour D’Ashdod שיתקיים בחול המועד סוכות הוא הצלע הרביעית של ארבעת המותגים החדשים של רשות הספורט. מדובר בהפנינג חווייתי שהותאם עם המון מחשבה לכלל תושבי אשדוד, לכל גיל, אם יש ברשותו אופניים וגם אם לא. זהו אירוע שכל כולו כייף המשלב פעילות ספורטיבית שמתאימה לכל אחד לפי צרכיו.

כמו במרוץ הלילה מחוף לחוף שקיימנו לראשונה ולמדנו הרבה, כך גם ה- Tour D’Ashdod הוא פה כדי להישאר ולהשתבח עם השנים וכולי תקווה שתדעו להפיק ממנו את המיטב.