ashdod10 logo

ביה"ס "יבנה החדש" מתרחב: "לכל ילד מגיע להרגיש שהוא יכול להצליח"

בית הספר הממלכתי-דתי "יבנה" התרחב השנה לאור הביקוש ובנוסף למוסד ברובע א’, ישנו גם מוסד חדש ברובע י"ב המציע את אותם תנאים חלומיים. המנהל ובעל החזון החינוכי הינו מר יונתן גרבלי, פסיכולוג שהיה בעל קליניקה מצליחה בשוויץ ומהרגע שעלה ארצה הבין את הצורך המיידי והדחוף בשינוי פני מערכת החינוך ונטל לידיו את השליחות החשובה. "חינוך זה לא קל" הוא אומר "אך החשוב ביותר הוא לקלוט את המסלול אל לב התלמידים וזה האתגר שלנו". על מנת לאפשר התנסות והתרשמות, המנהל מר יונתן גרבלי מזמין את ילדיכם ללמוד בבית הספר שלושה ימים לפני תחילת השנה ולהיווכח שגם לכם מגיע הטוב ביותר
מערכת האתר | חמישי, 24 אוגוסט 2017 18:43

בחירת בית ספר מתאים לילדינו הינו ללא ספק החשוב ביותר בטוויית דרכו החינוכית. אנחנו ההורים משקיעים לא מעט, אך מה אם בית הספר לא יהיה תואם את ערכינו ולא יעניק לילד חום ואהבה כנדרש לו?

בשורה חדשה הגיעה לתושבי אשדוד לפני שנה, כאשר הוקם בית הספר הממלכתי-דתי "יבנה" ברובע א' ולאור ההצלחה, השנה ייפתח בית ספר נוסף של הרשת ברובע י"ב.

מנהל בית הספר ובעל החזון הינו יונתן גרבלי, 42, פסיכולוג קליני, אשר עלה ארצה בשנת 2003 ומאז מתגורר בירושלים. סוגיית חוסר השביעות מתחום החינוך, הוא אומר, מאז ומתמיד עלתה על שולחנו והייתה בו שאיפה כמוסה לחולל שינוי. כאח בכור בין עשרה ילדים ואב לחמישה בנים בעצמו, הכיר מקרוב את המערכת. ההזדמנות הגיעה כאשר פנה אליו הרב אבשלום כהן, בנו של הרב הגאון שמעון כהן זצ"ל, ראש מוסדות "תהילה לדוד". הרב הציע לו להתחיל בפרויקט חדש שאין כמותו בעיר ובקושי בארץ. מר גרבלי התלבט מאוד, שכן בקליניקה התפרנס ברווח וגם היה קרוב יותר למשפחתו. לבסוף שמע בעצת אביו, שהמליץ לו לנסות לשפר את תחום החינוך כפי שחלם ולבדוק כיצד ניתן לשלב את העבודה התובענית עם המשפחה ולהגשים את החזון. מר גרבלי הסכים ומאז הכל היסטוריה ובית הספר הפך לשם דבר. את דבר השליחות המקננת בו הוא מצהיר לכל הורה שמגיע להתעניין, ולו רק כדי שיבינו שוויתר על תנאי השכר הגבוהים בקליניקה ועל הקרבה למשפחתו רק עבור חינוך ילדיהם.

מהו המוטו של בית הספר?

"שלושה דברים חשובים- העזרה לקהילה האשדודית, העזרה לקהילה הצרפתית באשדוד, שאין להם כלל מענה ופיתרון, והחשוב ביותר- שדרך ארץ קדמה לתורה. אנחנו עומדים לכך שכל תלמיד יפנים את הערכים ואת דרך החינוך שלנו ומי שלא מתאים- לא יישאר. למעשה כאן אנו מחזירים עטרה ליושנה, מחזירים את הסמכות ההורית והמורית. דואגים שיהיה שיתוף פעולה מלא בהקניית הדרך החינוכית בין הבית ובין בית הספר. כולנו למען הילד."

6808658468

מה שונה בגישה הפדגוגית שלך?

"אנחנו מדגישים את מידת הסובלנות. אלינו מגיעים תלמידים דתיים, מסורתיים, חילוניים, בכל הצבעים ובכל השפות. כל אפליה פסולה מבחינתנו ומלמדים את הילדים לקבל את כולם. כמובן, הגישה הפרטנית לפיה בכל כיתה לא יהיו יותר מעשרים ילדים והשנה ישנם רק עשרה כי בית הספר הוא צומח ולכן כל תלמיד מקבל את מלוא תשומת הלב הראויה לו. בתור מטפל הגישה שלי היא שילד שטוב לו מבחינה פיזית, חברתית, סביבתית, אין שום סיבה שהלמידה לו תצליח לו. לכן מספר אנשי הצוות שלנו גדול מאוד, איש צוות על כל שני תלמידים, ויש גם יועצת דידקטית ויועצת פדגוגית, מורת שילוב, מורה מקדמת וכן מורים פרטיים לתיגבור כל תלמיד בכל יום. הנקודה השלישית והחשובה מאוד בחינוך שלנו היא עצמאות אינטלקטואלית. בתור מי שהתגורר בשבע מדינות ורכש בהן השכלה למדתי שבישראל תופעת העדריות היא הבולטת ביותר. כולם קונים ג'יפ וכולם עורכים אירועים גם אם אין להם מה לאכול. הילד לא לומד לחשוב עצמאית אלא כמו כולם. את זה אנחנו משנים. הילד מקבל כלים ולומד לקחת החלטות לבדו. "

מה השתנה מאז השנה שעברה?

"השנה אנחנו כבר בפיקוח מלא של משרד החינוך והוספנו חוגי העשרה רבים. בית הספר פועל במתכונת יום לימודים ארוך, עד השעה חמש, כולל ארוחה חמה, הכנת שיעורי בית וחוגי העשרה בכל התחומים שילדים אוהבים, כגון כדורגל, מחול, כדורסל, מחשבים, נגרות, בישול ולכן לימודי אולפן בעברית ולימודי השפה הצרפתית למעוניינים. כל זאת במחיר 400 שקלים בלבד לחודש, כולל הסעות, חוגים ואוכל. מבחינה ביטחונית אני יכול להרגיע שאני אישית בודק את תעודות היושר של המורים וכן בפתח ניצב תמיד שומר חמוש".

שמתי לב שהשירותים מבריקים. גם זו משימה ייחודית שלקחת על עצמך?

"בהחלט. אנו יודעים שבבתי הספר השונים השירותים אינם במצב משביע רצון מבחינת הניקיון ולכן הילדים מתאפקים. הדבר גורם לבעיות אישיות ולימודיות, ולחוסר קשב בכיתה, כי משהו מפריע לילד. אצלנו השירותים מבריקים, תמיד יש נייר, סבון וריחניים, והתלמידים שמים לב לזה ונכנסים ללימודים ברוגע פיזי ונפשי".

השארת מאחור קליניקה מצליחה ומשפחה בירושלים. מה מושך אותך לאשדוד?

"הלב. זה לא בית ספר, זהו בית חינוך. החינוך בארץ חייב להשתנות ויש לי הזכות להיות חלק מכך. לתת לכל ילד הרגשה שהוא חשוב, שהוא מסוגל, שהוא יכול. אני אוהב את הילדים ולא פעם הסעתי ילד שפספס את ההסעה או לקחתי אותו למכולת לקנות לחמניה ששכח בבוקר. אני נותן את הלב והתלמידים מחזירים לי אהבה ענקית. "

בואו לנסות ולהתרשם: 3 ימי לימודים חינם!

מר גרבלי מציע להורים המתלבטים לאן לרשום את ילדיהם, שלושה ימי התנסות חינם. מיום שלישי ועד יום חמישי, בהם יתקבלו הילדים בסבר פנים יפות ויתנסו בכל גישות הלימוד.

מר גרבלי מזמין את כולם להגיע ומזהיר בחיוך: "מניסיון, אני יודע שהתלמידים נכנסים ומתאהבים ולא מוכנים ללמוד בשום בית ספר אחר".

טל' להרשמה: 054-6421282

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.