ashdod10 logo

תופעה חמורה של מעשי שוד: אשדוד נשדדת ללא הפסקה

גל של מעשי שוד עובר באחרונה על אשדוד: בנקים, סניפי דואר ומקרי שוד של אזרחים חלקם קשישים. רק בימים האחרונים נשדדו באלימות שני קשישים. רק בשבוע שעבר פרסמנו את נתוני הלמ"ס על כך שאשדודים חשים ביטחון ללכת ברחובות אשדוד בשנת 2016. המשטרה: "אנו עושים רבות להגברת תחושת הביטחון של תושבי העיר"
ענת ביגר | חמישי, 17 אוגוסט 2017 17:49

נהיה מפחיד ללכת ברחובות אשדוד, ולא רק בשעות החשכה. גל מקרי שוד פוקד את העיר בתקופה האחרונה וגורם לחשש בלב תושבי העיר. זה התחיל בגל מקרי שוד בסניף הדואר ובבנקים ובשבועיים האחרונים הגיע גם לתקיפת ושדידת תושבים ברחוב, לרבות קשישים חסרי ישע. די להסתכל על כותרות הפליליות בשבועות האחרונים כדי לחוש אי ביטחון: נערים נעצרו בחשד לניסיון שוד של אישה ברחוב, ניסיון שוד בחנות תכשיטים באשדוד, שוד בבנק אגוד, קשיש נשדד ברחוב ועוד. כשרק בשבוע שעבר פרסמנו את נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסיקה כי בשנת 2016 דיווחו תושבי אשדוד על תחושת ביטחון אישי גבוה באשדוד. בסקר לשנת 2017 זה כנראה יהיה שונה.

זה החל בגל מקרי שוד בבנקים ובסניפי דואר. המשותף למקרים הוא כי השודדים נעזרו בפתק כדי לשדוד. אותם שודדים מנצלים את העובדה כי בבנקים ובסניפים הדואר יש הנחיה לא להתנגד בכלל לשודד, גם אם הוא מגיע לשדוד באמצעות פתק. כך נשדדו סניף ״דיסקונט״ ברחוב שבי ציון ברובע ב' , כשצעיר הגיש לקופאית פתק בו נכתב כי מדובר בשוד ושתיתן לו את הכסף. הקופאית החלה לצעוק בקולי קולות והשודד המנומס והמבוהל נמלט. ערנות של אדם שהיה במקום הבחין בחשוד והחל לדלוק בעקבותיו, אך השודד הצליח לברוח. חקירה מהירה של המשטרה, הובילה עוד באותו יום למעצר חשוד בניסיון השוד. החשוד בן 55.

08057856747

75752

באותו שבוע והפעם בבנק ״איגוד״ בסניף שדרות ירושלים נכנס שודד לבנק כשבידיו פתק אותו הגיש לפקידה. לאחר שקיבל כסף נמלט מהמקום. כוחות משטרה הגיעו למקום והחלו בסריקה למציאת השודד.

גם בסניף הדואר ברוגוזין במרכז א' הגיע שודד עם פתק אותו הגיש לקופאית באמצעותו שדד סכום כסף ונמלט במהירות מהמקום. פעילות מהירה של חוקרי המשטרה הביאה את הבלשים אל מקום מגוריו של החשוד במעשה שעות ספורות לאחר מכן.

שודדים נגד קשישים

אחרי ששדדו בנק החלו שודדי אשדוד לשדוד גם קשישים. במקום לטרוח ולהיכנס לבנק, הם פשוט שודדים אותם לאחר שאלו מוציאים הכסף מהבנק. בתחילת החודש נשדד קשיש בגיל 85 כשצעד ברחוב לאחר שמשך סכום כסף בסניף הבנק ברחוב שבי ציון והיה בדרכו חזרה לביתו. שודד אלמוני תקף את הקשיש ההמום, שדד אותו ונמלט מהמקום. הקשיש נזקק לטיפול רפואי. בלשי משטרת אשדוד שהוזעקו למקום עצרו למחרת חשוד בשוד.

ביום שני השבוע, שוב נשדד קשיש. המקרה אירע ברחוב הטיילת באשדוד. הקשיש, הותקף על ידי 3 צעירים. על פי עדותו הראשונית השלושה הכו אותו באמצעות מקל ואז נטלו מרשותו סכום כסף של אלפי שקלים. הוא לא נזקק לטיפול רפואי .

המשטרה: "פועלים להגביר את הביטחון באשדוד"

דובר לכיש פקד שמעון כהן מסר בתגובה: “משטרת ישראל עושה רבות להגברת תחושת הביטחון של תושבי העיר, החל מהגברת סיורי השוטרים, בלשים ויחידת השיטור העירוני. כמו כן, אנו פועלים במספר רב של נושאים שנועדו להגביר את אותה תחושת ביטחון גם בעבירות אלימות, עבירות רכוש והתפרצות ובכל הקשור למאבק בתופעת השב"חים המסכנת גם כן את תושבי העיר. עבירות השוד שאירעו מרביתן ככולן פוענחו, קרי - נעצרו חשודים תוך זמן קצר נחקרו ואף הוגשו נגדם כתבי אישום. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל האמצעים על מנת להגן על הציבור ולהגביר את ביטחונו כל העת”.