ashdod10 logo

הדרבי חוזר, העונה מתחילה

האדומים פתחו עונה והציגו את הרכישות החדשות שלהם באופן רשמי. עירוני אשדוד הציגה את סגל הקבוצה לעונה החדשה והפתיעו עם צמד שחקנים חדשים. לקראת פתיחה העונה אספנו כמה תגובות מהמאמנים, השחקנים המרכזיים והאוהדים בשתי קבוצות האוהדים, שייאבקו לקראת העונה הקרובה על עלייה לליגה א'
אביחי דלאל | שישי, 11 אוגוסט 2017 19:58

עירוני אשדוד והפועל אדומים אשדוד פתחו את העונה באופן רשמי. ביום רביעי שעבר, הפועל אדומים אשדוד הציגה את סגל השחקנים, הרכש הנוצץ והקהל הציג אווירה נפלאה. יום למחרת גם בצד הצהוב פתחו בהפנינג המסורתי של אימון הפתיחה. בצמד האימונים אספנו תגובות משתי הקבוצות על כמה נושאים מרכזיים.

למה דווקא פה?

שתי הקבוצות החתימו שחקנים ברמה גבוהה ביחס לליגה. להפועל אדומים הצטרפו אריאל טרבלסי מלך השערים ב-2 העונות האחרונות. זיטו אוגבונה שחקן הפועל תל אביב לשעבר שסיפק עונות גדולות בישראל, יאיר אזולאי שיאייש את עמדת הבלם לצידו של גולן עמוס והמגן רחמים צ'קול ששיחק במ.ס אשדוד ומכבי תל אביב. מנגד, ברוך דגו חתם בקבוצת נעוריו, עירוני אשדוד. לצד שחקנים מרכזיים שנשארו בקבוצה בדמותם של ערן מלכין, גל אנגלשטיין והקפטן החדש, רועי סבג.

אוגבונה אמר ל״השבוע באשדוד״: ״אני מתרגש לחזור לשחק כדורגל, אולי להחיות את הקריירה שלי בישראל שוב. לפעמים אתה למעלה ולפעמים אתה צריך לחזור למטה ולהתחיל מהבסיס. ההנהלה ראתה אותי במכון כושר בקשתות והם שאלו אותי אם אני רוצה להגיע להפועל אדומים אשדוד, התלהבתי כי ראיתי את המשפחתיות ורציתי לחזור להתחלה המחודשת שלי במקום משפחתי".

דגו

צ'קול סיפר על ההגעה לקבוצה: "היו לי הרבה הצעות. מאחר ולא רציתי נסיעות לצפון שוב, הגעתי למקום חם שרואים שבונים משהו לעתיד עם קהל טוב ואני אשמח להישאר פה. התחלנו עם דיבורים על אימון מחלקת נוער ואז הגישו הצעה על משחק בקבוצת בוגרים, נהניתי בחיוב כי הגעתי למקום הנכון והנוח, אני עם שני ילדים ואני רוצה לשחק קרוב לבית".

אזולאי, שהפך לשחקן הראשון ששיחק בהפועל אשדוד המיתולוגית וגם בהפועל אדומים המתחדשת שמזוהה עם אותה קבוצה אמר "ברגע שהפועל אדומים עלו ליגה הם הזמינו אותי למשחק עלייה, הם רצו שאחזור, ברגע שהעסקה התבשלה לתנאים שטובים לשני הצדדים המהלך יצא לפועל, לא יכלתי להגיד לא, אני מגיל 7 גדלתי להפועל אשדוד וזה היה הכי טבעי".

בצד הצהוב, ברוך דגו סיפר למה בחר בקבוצת נעוריו "לא חשבתי ולא חלמתי שזה מה שיהיה, הכדורגל הוא מקצוע שאתה יכול לחשוב על משהו אחד ויקרה משהו אחר. הגעתי לעירוני אשדוד, הבית שלי, מקום שגדלתי בו".

עומדים על הקווים

שרון מרציאנו ופיני עייש ממשיכים בקבוצות אותם הם אימנו בעונה החולפת והם סיפרו על הרגשות שלהם לקראת העונה החדשה. מרציאנו אמר לקראת העונה החדשה: "אנחנו רוצים לרצות את הקהל בראש ובראשונה, שהקהל ירגיש שאנחנו נותנים את כל כולנו לטובת הסמל, הקבוצה, האגודה וזה מה שיביא את הנצחונות בסופו של דבר".

בצד האדום, עייש סיפר: "זה מרגש, אני תמיד נרגש באימון ראשון, אני נרגש במיוחד הפעם כי עשינו עונה טובה ובקיץ היו המון רחשים וסימני שאלה לשמחתי ואני רוצה להודות להנהלה ולאבשלום בן סימון שבניגוד לכל הציפיות ובהתאם לתוכניות הצלחנו להעמיד קבוצה מאוד ראויה, הצלחנו לשמר את רוב הסגל הקיים וחיזקנו עם ארבעה שחקנים מצויינים".

קול עולה מן היציע

אחד הגורמים היותר משמעותיים להצלחה של שתי הקבוצות הוא הקהל. ביחס לליגות הנמוכות הקהל באשדוד הוא עוצמתי ומרגש, לא מעט אנשים חזרו לקבוצות עליהם גדלו ומלווים את הקבוצות ביציעים השונים כמעט בכל שישי בצהריים.

מיקי ביתן, אוהד הפועל אדומים אשדוד אמר: "עושה רושם טוב שהבסיס העיקרי נשאר ועוד ארבעה שחקנים שיהוו נתח משמעותי למטרות שלנו, אני מאמין שהעונה הזו תהיה מוצלחת, כמו בעונה שעברה, נכון שזו ליגה ב' וזו ליגה קשה יותר, אנחנו מקווים להצליח ולהשאיר אבק לליגה".

אודי שפיגל, אוהד עירוני אשדוד אמר: "הציפיות לא השתנו מהעונה הקודמת, מצפים לעלות לליגה א' ועם הסגל הקיים אפשר לעשות את זה".

אזולאי

הדרבי חוזר לעיר

הדרבי האשדודי שיפגיש את עירוני אשדוד עם הפועל אדומים אשדוד חוזר לעיר לאחר שנתיים, בעונה הראשונה של הקבוצות המתחדשות עירוני אשדוד ניצחה שלושה פעמים את הפועל אדומים אשדוד.

בצד הצהוב, שפיגל אוהד הקבוצה אמר "רק ניצחונות, נתעסק בשחקנים שלנו ופחות ביריבים". המאמן מרציאנו הוסיף "אני לא חושב שבדרבי אנחנו מרוויחים יותר מ-3 נקודות, אנחנו מאוד נרצה לנצח זה יהיה מאוד אמוציונאלי, אבל זה עדיין משחק על 3 נקודות". אחד מכוכבי הקבוצה ערן מלכין סיפר "שמעתי כל כך הרבה על הדרבי שאני מרגיש שהייתי שם פעם, אני מחכה לזה מאוד, משהו שעדיין לא חוויתי ואני מת לחוות". אנגלשטיין השוער אמר "למרות הערך המוסף של הדרבי, זה בסך הכל עוד משחק. נבוא מוכנים כמו לכל משחק העונה ונבוא לנצח". כוכב הצהובים דגו שישחק נגד חבריו מתקופתו במ.ס אשדוד והפועל אשקלון (רחמים צ'קול ויאיר אזולאי) אמר "חברים טובים שלי, יאיר שעשיתי איתו 3 שנים מדהימות ורחמים, אני שמח שהם הגיעו למקום שרצו להיות בו, אני שמח שהגעתי למקום שאני רציתי להיות בו, אבל דרבי יהיה דרבי כמו שצריך להיות, יהיה משחק חם, כיף אני בטוח שנהנה במשחק הזה". גם בצד האדום מחכים לדרבי. מאמן הקבוצה, פיני עייש אמר "יהיה דרבי מאוד מאוד איכותי, אמוציונאלי, אני מקווה שהמאזן שלי בדרבי, ימשיך להיות כמו שהוא, אני היום אדום כולי ומן הסתם אני אבוא לנצח, מרגש, כולם מחכים למשחקים מהסוג הזה". גם מיקי ביתן, אוהד הקבוצה התרגש לקראת המשחק: "יחסית לעונה הראשונה בדרבי הראשון, הציפיות היו בשמיים, והתוצאות היו כפי שהיו, אני מאמין שהנבואה ניתנה לשוטים, מאמין שיהיה בסדר".

ליגה ב' מתמקצעת

ליגה ב' היא הליגה הרביעית בחשיבות בישראל ועדיין מוגדרת כליגה חובבנית. מאז הקמת הקבוצות האשדודיות ליגה ב' דרום ב' (גם ליגה ג') מאוד מתמקצעת ושחקנים מהליגות הבכירות מגיעים לשחק ויוצרים תחרות בליגה.

אוהדי שתי הקבוצות אמרו: "נכון שהליגה מתמקצעת, נכון שמגיעים שחקנים טובים, אנחנו לא מאמינים בכוכבים, כוכבים יש רק בשמיים, הם תורמים ועוזרים לעניין, אבל לעלות ליגה נעלה רק בעבודה קשה".

מאמני הקבוצות די מרוצים מהגעת הכוכבים, בעירוני מרציאנו סיפר על המודל שנבנה: "בחרנו להחתים שחקנים ותיקים, איכותיים וטובים שנתנו את הטון בליגה ולידם לשלב שחקני נוער, שיהוו את הבסיס ויהוו חלק חשוב מבניית הקבוצה". עייש לעומת זו סיפר כי "כבר לפני שנתיים אמרתי שאשדוד זו עיר של כדורגל, יש כל כך הרבה שחקנים טובים באשדוד, האשדודיות הרימו את הרמה של הליגות הנמוכות, שחקנים עם רזומה גילו שזה לא נורא לרדת לליגה הזו, ליגה איכותית ולכן הם ירדו ובאופן טבעי הרימו את הרמה עוד יותר".

הקהל הצהוב

קהל אדום

מלכין אמר על התופעה: "שחקן כמו ברוך דגו, עוד לא היה בליגות האלה, מה שהביא את ברוך לכאן זה הקהל המדהים הזה, גם אני שהגעתי גם אני מליגות בכירות זה כיף מרגש, זה רק הקהל, גם לחוות שחקנים כאלה זה מלמד וכיף, גם לשחקנים הצעירים, הפערים בין הליגות מצטמצמים." דגו הוסיף "אעשה הכל שיגיעו עוד שחקנים טובים לעירוני, שחקנים פתאום נפתחו ובאמת רוצים לבוא לפה, אני בטוח שנבנה פה תהליך שלא ייקח יום יומיים, זה יהיה מרגש."

טרבלסי אמר "ליגה מאוד תחרותית ומאוד קשה, אנחנו מתעסקים בקבוצה שלנו, שחקנים מהליגות הגבוהות, אני לא מתעסק בתחרויות על מקום בהרכב עם שחקנים מנוסים וטובים, בסופו של דבר באתי לעבוד". וורקאט גדיף שעבר קיץ מעניין במבחנים בהפועל אשקלון והפועל רמת גן אמר "הליגות הנמוכות נהיו מתוקשרות, רואים קהל ורוצים לחוות את זה עוד פעם, שחקנים מבוגרים בדרך כלל שמחים להגיע ולחוות את הקהל."