ashdod10 logo

סיפור אהבה ערבי אשדודי "אם הקדוש ברוך לא היה רוצה שזה יקרה זה לא היה קורה"

ריאיון מיוחד עם הזמרת נסרין קדרי שתתחתן בקרוב עם בן זוגה היהודי אביעזר בן מוחא
מערכת האתר | חמישי, 10 אוגוסט 2017 18:15

כבר 11 שנים עברו מהיום בו הזמרת נסרין קדרי הכירה את אביעזר בן מוחא והחלה לנהל איתו מערכת יחסים, אך השניים ידעו לא מעט תהפוכות בקשר בשל מוצאם. כעת, זמן קצר לאחר שהתארסו, נסרין ואביעזר מדברים בראיון ששודר בתכנית "אנשים" על גזענות ובעיקר על אהבה

שבועות ספורים אחרי שקיבלה הצעת נישואין מבן הזוג שלה, הזמרת נסרין קדרי (30) ובן זוגה אביעזר בן מוחא התראיינו לתוכנית "אנשים" בכתבה מרתקת, שם השניים מדברים על הקשיים סביב ההחלטה המשותפת להתחתן.

למרות האהבה הענקית בין נסרין לאביעזר, הקשר שלהם היה חשוף ללא מעט בעיות, בעיקר כי נסרין היא ערביה מוסלמית ואביעזר הוא בחור יהודי. לאחרונה קיבלה נסרין הצעת נישואים מרגשת ומשמחת מאביעזר במהלך חופשה בבולגריה, אך מיד לאחר מכן נתקלו בלא מעט תגובות קשות.

"אני אישה ישראלית שנולדה פה, מוסלמית ערביה", מבהירה קדרי. "זה לא מורכב, אנחנו עושים את זה מורכב".

נסרין בתערוכה באשדוד

ואיפה גילית שזה מורכב?

"כשהכרתי את אביעזר. אתמול אצל אמא שלי בבית חולים, דודות שלי פתאום לא אומרות לי שלום, לא מתייחסות אליי בגלל מי שאני היום - בגלל החתונה, בגלל המצב. אבל בסדר, הכל טוב".

נסרין סיפרה לא פעם בראיונות על תהליך הגיור שהחלה לפני מספר שנים אך מעולם לא סיימה. את התהליך היא עשתה עבור אביעזר, ולמרות שהיא הגיעה לשיא התהליך לפני כארבע שנים היא החליטה שזה פחות מתאים עבורה.

"מי לא פנה אלינו? כאילו יצאתי מהארון, מה יש לך?", משתפת קדרי. "גם אצלי פנו, ערבים מדברים - למה? איך? נהיית יהודיה?".

"כשאני לא הייתי איתה והיא לא הייתה איתי ושנינו שמנו את הראש בלילה על הכרית ולשנינו לא היה טוב, את מי זה עניין?", הוסיף אביעזר, בן זוגה של נסרין.

"אני איש מסורתי, באתי מבית דתי, אני לא חושב שיש איזשהו חטא בלאהוב אדם. אנחנו בינינו לא מתעסקים בדברים האלו, אני מדבר מניסיון של 11 שנים שבאמת ניסיתי וחיינו בסתר והתחבאנו וניסינו כן להיות ביחד ולא להיות ביחד, אבל זה לא עבד", הוסיף אביעזר. "אם הקדוש ברוך הוא לא היה רוצה שזה יקרה, זה פשוט לא היה קורה. הוא פשוט היה מרחיק אותנו אחד מהשני, אבל לא הצלחנו".

גאווה אשדודית: מורן טובול המעצבת של נסרין קרדי

מורן טובול, מעצבת שמלות כלה, ערב ושיער, נמצאת בימים עמוסים, בהם היא מעצבת לנסרין קרדי שמלות להופעות קרובות. "זו השנה הכי טובה שהייתה בחיים שלי".

הכירו את מורן טובול, מעצבת שמלות כלה, ערב ושיער מאשדוד, שאוטוטו יוצאת לה קולקצית כלות חדשה. מורן, שהפכה לגאווה אשדודית מקומית, נשואה לאורן טובול ואימא לשתיים, היא המעצבת והמאפרת של נסרין קרדי, זמרת ערבייה-ישראלית שזכתה בעונה השנייה של תוכנית הטלוויזיה "אייל גולן קורא לך".

מורן טובול, נולדה וגדלה באשדוד, והתעסקה בעיצוב מאז ומתמיד. "תמיד התעסקתי בעיצוב, בסלוני כלות. הייתי סביב זה. כיוונתי הכי גבוה וניסיתי ללמוד מכל העולמות. אף פעם לא עשיתי את זה מהר מדי, עברתי עוד שלב ועוד שלב, כבר עשר שנים שאני מתעסקת בתחום, ועכשיו אני בדרך לשיא."

טובול, מעצבת לידוענים נוספים, ומלווה בנוסף לנסרין קרדי את הזמר איתי לוי, זמר מוזיקה ים תיכונית. נשאלה למה החליטה לעצב , ענתה כי בעלה דחף אותה לתחום. "בעלי הוא זה שדוחף אותי המון. אני בן אדם מאד פחדן, ובעלי תמיד היה מאחורי ואמר לי אל תפחדי, אני פה."

מורן טובול ונסרין

טובול הכירה את קרדי בפעם הראשונה בהופעה בבית הנשיא. "הכרתי את נסרין דרך חברה טובה , חן אילוז, ב"ליאם הפקות", שראתה פה תמונה שם תמונה של העיצובים שלי, ויום אחד נסרין התקשרה, הייתה לה הופעה בבית הנשיא, היא התקשרה בבוקר ואמרה לי 'תקשיבי דחוף, אני חייבת אותך, רק את, צריכה שתלבישי אותי, תאפרי אותי.' איפרתי אותה והלבשתי אותה טיק טק, היא הופיעה בבית הנשיא הופעה מדהימה, החמיאו לה בטירוף."

חתונתה של נסרין גררה לא מעט תגובות בשל מוצאה והחלטה של בעלה להינשא לה, טובול הגיבה כי זו בחירתם האישית. "זה לא ענייני, זה שלהם. הם זוג מהמם, והם בני אדם קודם כל. "

דבר נוסף, חן אילוז היא בת זוגו של בני פרץ הבעלים של ליאם הפקות.