ashdod10 logo

ננטשו בדרך חזרה מאילת: "הנהג נסע והשאיר אותנו בצומת כשכל הציוד באוטובוס"

את הסיוט הזה בדרך חזרה מאילת לא ישכחו ארבע בנות מאשדוד, שיצאו לחופשה באילת וננטשו בדרך חזרה על ידי נהג ׳אגד׳ בצומת חצבה. בראיון לאשדוד10 הן מספרות על הפחדים והחששות, היחס המזלזל של הנהג כלפיהן. אגד: "מתחקיר שביצענו הנהג פעל כפי שנדרש ממנו והאחריות לאיחור, חלה על הבנות"
שגיא הרשקו | חמישי, 03 אוגוסט 2017 04:19

שירה קוקיאשוילי, נועה בן זקרי, גילי צורף, שיראל בן שטרית שיצאו לחופשה אילת לא ישכחו אותה הרבה זמן. בעיקר את הסיוט שעברו כאשר אוטובוס ׳אגד׳ שהחזיר אותם מאילת נטש אותן בעצירה הראשונה של האוטובוס בצומת חצבה, כשעליו, הציוד, הכסף ומכשירי הטלפון שלהן. "היינו חייבות לשירותים לא קנינו אוכל ולא שתייה, הלכנו לשירותים שזה דבר אלמנטרי. אני חושבת שהוא ניסה לחנך אותנו ולנקום בנו על זה שלא הגענו. תחושת הזלזול שאנחנו וההורים שלנו קיבלו ממנו, האטימות, הוא יכל לעצור כי הוא היה במתחם".

המקרה אירע ביום חמישי שעבר. ארבע הבנות מאשדוד שסיימו את שנת הלימודים, חסכו כסף וירדו לנפוש באילת ביום ראשון שעבר למלון 'רויאל ביץ''. ביום חמישי, לאחר סיום החופשה הם עלו לאוטובוס ׳אגד׳ קו 391 שיצא מהתחנה המרכזית באילת לכיוון אשדוד בשעה 15:00. נהג האוטובוס ביצע עצירת התרעננות בצומת חצבה למשך רבע שעה בדיוק. הבנות ירדו כדי ללכת לשירותים. מספרת קוקיאשוילי: "שיראל נשארה באוטובוס, הגענו לשירותים וחיכינו לתור שלנו, אחרי 13 דקות התקשרה אלינו שיראל ואמרה לנו 'תבואו מהר הוא מתחיל לנסוע', באותו רגע התחלנו לרוץ במהירות לשם, גילי עיקמה את הרגל במהלך הריצה וכמעט התעלפה מהיסטריה ראינו אותו במתחם ואמרנו לשיראל שתצעק לו לעצור, הוא אפילו ראה אותנו במראות אבל הוא התעלם ממנה ומאיתנו. היו שם אנשים נוספים שגם צעקו לו אבל שום דבר לא עזר והוא יצא מהמתחם", היא מספרת בקול רועד. "שיראל התחילה לצעוק לו והוא אמר לה, 'תפסיקי לצעוק לפני שגם אותך אני אבעט מהאוטובוס הזה כמו את חברות שלך'", אומרת קוקיאשווילי.

הבנות מספרות כי "באוטובוס הייתה אישה שטענה שהיא נוסעת איתו במשך שלוש שנים וזאת לא הפעם הראשונה שלו. בעקבות הפרסום קיבלנו הודעה מאנשים שסיפרו שקרה לו אותו מקרה בדיוק עם הבן שלו, שהתקשר אליו ואמר לו שיעצור כי הוא מאחורה, רק שאז הוא עצר".

הבנות שנותרו בחצבה פגשו שני שוטרי תנועה שהציעו לבנות 200 שקלים כדי שיחזרו הביתה. הן סירבו, וחיכו לאוטובוס שייקח אותן הביתה. "בחור דתי פנה והציע להם לנסוע איתם באוטובוס לבאר שבע. הגענו לאוטובוס וביקשנו מהנהג מוני שטינברג שייקח אותנו, הוא אמר לנו בוודאי תעלו ואפילו לא לקח מאיתנו תשלום, אני שמחה שלפחות נהג אגד אחד היה הגון".

הן הגיעו לאשדוד דרך באר שבע ברכבת. "מה שבטוח שזו הפעם האחרונה שניקח אוטובוס, בפעם הבאה ניקח טיסה, יהיה לנו קשה מאוד לנסוע מעכשיו אוטובוסים".

הנהג לטשטש פנים

אגד: " האחריות לאיחור היא של הבנות"

מאגד נמסר בתגובה: “בוצע תחקיר ראשוני ועל פי עדותו מתברר, כי בהגיעו לחצבה הודיע כנהוג על הפסקה בת 15 דקות להתרעננות. בחלוף הזמן, לאחר 16 דקות החל בנסיעה איטית ליציאה מהמתחם. בשלב זה הסבו נוסעות באוטובוס את תשומת לבו לעובדה שחברותיהן נותרו במתחם. הנהג ביקש מהן בו במקום להודיע להן לעלות על אוטובוס לאשקלון, שהיה עדיין במתחם חצבה, וכי הם יפגשו בנקודת ההתרעננות הבאה, בבית קמה. עוד הנחה אותן הנהג, כי אם מסיבה כלשהי לא יעלו על הקו לאשקלון הן יכולות לעלות ללא תשלום לקו 390, שהיה אמור להגיע לחצבה זמן קצר אח״כ, ולנסוע עמו עד לצומת לאשדוד. יובהר, כי חל איסור חמור על הנהג, בהתאם לרישיון הקו, להסתובב ולשוב לאסוף נוסעים שאיחרו, ובנסיבות של כביש הערבה זו אף יכולה להיות עבירת תנועה חמורה ומסכנת חיים. יודגש עוד, כי מדובר בנהג ותיק ואדיב, שאין בתיקו היסטוריה של תלונות מסוג זה ועדותו התקבלה באמון. על פי התחקיר האחריות לאיחור היא בבירור של אותן הבנות והנהג פעל כנדרש בנסיבות המקרה, תוך שנתן מענה סביר לבנות שנותרו מאחור, באמצעות חברותיהן.

אנו מבקשים להוסיף כי אגד מסיע בחודשי הקיץ עשרות אלפי בני נוער לאילת ובחזרה. ראוי להדגיש, כי מרביתם של הנערים והנערות מתנהגים בנסיעה ללא דופי אבל יש בינהם, למרבה הצער, מקרים לא מעטים של התנהגות פרועה ושלוחת רסן, מזלזלת ופוגענית, המחייבת את הנהגים לאיפוק רב לצד נחישות בביצוע עבודתם, במקצועיות ובאחריות כלפי כלל הנוסעים. על פי התרשמותנו כך היה גם במקרה זה".

אנו מצפים שבמהלך השבוע הקרוב יושלם התחקיר המלא של הארוע. עם זאת ולמרות אחריותן של הנערות לארוע אנו מביעים צער על אי הנעימות שנגרמה לנוסעות בנסיעה זו. אנו מצידנו נפיק לקחים מהאירוע ונעשה מאמצים נוספים לוודא שהנוסעים מודעים לחלוטין למסגרת הזמן העומדת לרשותם בהפסקות הנסיעה.