ashdod10 logo

מחאת הורי ביה"ס ׳אורות׳: "לא ניתן לעשות לנו מחטף נוסף"

בית הספר הממלכתי-דתי ״אורות״ ברובע י"ב פועל כעשור. אשתקד, הופתעו ההורים למצוא קרוונים בשטח בית הספר לאחר שחלק בית הספר הופקע לטובת אולפנא לבנות אמי"ת. ההורים פנו לגורמי החינוך וניסו להגיע להפרדה בין מוסדות החינוך, אבל השבוע ממש לקראת סוף שנת הלימודים הם גילו כי בשנת הלימודים הבאה הופקע עוד שטח מבית הספר לטובת בנות האולפנא ושוב, למרות ההבטחות שניתנו להם ומבלי ליידע אותם. ביום שלישי השבוע הם שלחו את הילדים לבית הספר רק בשעה 09:00 כמחאה. "עשו לנו התנחלות בבית הספר וביצעו מחטף. לא ניתן לאף אחד לבצע מחטף נוסף על חשבון ילדינו"
ענת ביגר | שבת, 24 יוני 2017 11:48

ההורים לתלמידי בית הספר הממלכתי דתי "אורות”, יוצאים למאבק לשמירה על בית הספר ומניעת, מה שהם מכנים, הפקעתו, או חלק ניכר ממנו לטובת אולפנא לבנות של רשת אמי"ת. השבוע שלחו ההורים את התלמידים לבית הספר בשעה 09:00 כמחאה. זאת למרות שהם דוגלים בהבנות ובדרכי נועם ובמשך החודשים האחרונים הם לטענתם פנו שוב ושוב לגורמי החינוך כדי לפתור את הבעיה. מדובר בבית ספר איכותי בו לומדים כ- 400 תלמידים בבית הספר היסודי ברובע י"ב. בית הספר ״אורות״ בהנהלת הרב יואל דרמון פועל כמעט עשור וההורים מאוד מרוצים מבית הספר והחינוך, אך אינם מוכנים להחלטה שלדבריהם "נכפתה עליהם" לחלק את שטח בית הספר עם מוסד חינוכי נוסף, כאמור אולפנת בנות תיכון שמאשתקד לומדות בחלק מהמבנה של בית הספר ובקרוואנים.

"עשו לנו התנחלות באמצע בית הספר, בלי ליידע אותנו ולשאול אותנו הציבו קרוואנים בבית הספר ובו לומדות בנות אולפנא" מספרת אחת האימהות. "זה לא מתאים לשלב באותו שטח 2 מוסדות חינוך בפער גילאים כזה וזה על חשבון ילדינו" אומרים ההורים. שמאז נפלה עליהם כרעם ביום בהיר ההחלטה ל"חלק" את בית הספר עם המדרשה לבנות של אמית, פונים לכל גורם אפשרי ומנסים לשנות את רוע הגזרה, לא חלילה נגד המדרשה אלא מתוך המצוקה שהלימודים ביחד עם בנות גדולות גורם למצוקה לילדיהם הקטנים. "צמצמו לנו את השטח מחייה של בית הספר והחצר הפכה להיות קטנה. חלילה במקרה של אזעקת טילים לא יהיו לילדינו לאן לרוץ להתגונן. פחות מקום לשחק ופחות מתקנים ראויים כמו חצר או אולם כושר שכבר עבר אישורים אבל לא ייבנה לאור זאת. יש גם חיכוכים במפגש בין בנות האולפנא לילדינו. שירותי הבנות הועברו ולבנות הקטנות קשה להתאפק”.

IMG 20170620 WA0019

ההורים כאמור פנו שוב ושוב וביקשו להיפגש עם מינהל החינוך והעומד בראשו, לטענתם הפגישה נדחתה שוב ושוב עד שנוצרה מציאות בשטח ונאמר להם שזה מה שיש!. לטענתם גם הבטחות שניתנו להם לא קויימו. ההורים אפילו פתחו עצומה באתר העצומות בנושא. בין היתר נכתב בעצומה עליה חתמו הורים רבים "אנו מתנגדים להמשך איכלוסה של מדרשת אמי"ת במסגרת בית הספר נוכח הפגיעה המהותית בזכויות ילדינו ובין היתר גריעת וצמצום של כיתות לימוד, מרחבי משחק, הצבת מבנים יבילים במרכז חצר בית הספר לצורכי המדרשה, באופן מזיק ובלתי מתחשב בצרכי התלמידים בבית ספר אורות, צמצום מרחבים מוגנים בעת סכנה וחירום, מניעת גישת תלמידות אל חדרי הנוחיות המצויים במבנה בו אוכלסה המדרשה, והקצאה לא פרופורציונלית של משאבים כספיים וחינוכיים לתלמידות המדרשה (49 במספר ) ביחס לכ-400 תלמידי בית הספר."

"כיבו את האורות באורות"

לטענתם, הדבר פוגע בילדיהם קשות ובין היתר בתחושת ההרגשה הביתית שחשו תמיד. השבוע גילו ההורים, במקרה, כי בעירייה מתעתדים להרחיב את השטח הניתן למדרשה לבנות של אמית ולהגדיל בשנת הלימודים הקרובה את כמות הקרוואנים ושוב מבלי שמישהו פנה אליהם. ההורים החליטו לצאת למאבק. לדבריהם הם מבקשים פגישה עם הגורמים למצוא פיתרון אך אם יתעלמו מהם. "לא מן הנמנע שתשובש פתיחת שנת הלימודים הבאה. אנחנו נדון ונחליט" הם אומרים ומדגישים שהמאבק אינו נושא אופי פוליטי רק לטובת ילדיהם. "לא ניתן לעשות מחטף נוסף ובקצב הזה לא יישאר מקום לילדינו. לא נסכים שילדי הרובע יישלחו ללמוד מחוץ לרובע ושזה יעשה על גב ילדינו. במהלך שעת המחאה הגיעו ההורים והפגינו מלווים שלטי מחאה. בין היתר נכתב: "הבטחתם אולם הבאתם קרוונים?", "כיבו את האורות באורות", "לא ניתן את אורות לצמצם", "אורות זה הבית", "מרחב למידה כמו אוויר לנשימה", "לא רוצים גדרות באורות" ו-׳מדרסה' באורות”.

בשבוע הבא תסתיים שנת הלימודים של בתי הספר היסודיים והילדים ייצאו לחופשה הגדולה. ”אנחנו ניתן את כל הקיץ למציאת פיתרון למצב" אומרים ההורים.

37357q32

עיריית אשדוד: ״מדובר בהסדר זמני לכמה שנים עד לשיבוץ במשכן הקבע״

כזכור, לפני 3.5 שנים הוחלט על סגירת מקיף ב' ופתיחת מדרשה חדשה לבנות. החלטה זו חייבה הערכות מוקדמת ומציאת מקום מתאים, ולאחר בחינת כמה מקומות נמצאה מסגרת זמנית במתחם בית הספר ״אורות״. ההחלטה נעשתה בעצה אחת עם מנהל בית הספר, ועד הורי בית הספר באותה עת, משרד החינוך והפיקוח, מתוך הבנה כי מדובר בהסדר זמני לכמה שנים עד לשיבוץ במשכן הקבע.

מזה 3 שנים שמסגרת זו פועלת על פי הסיכום הנ"ל וללא כל בעיות עד שהשבוע, מסיבות לא מובנות, פנה ועד ההורים של בית הספר בדרישה לבטל את ההסדר.

מסגרת חינוכית לא נבנית בן רגע ולא משנה דרכה בן רגע. החלטות מעין אלה מתקבלות מול הנהלת ביה"ס בהדברות והתחשבות ובודאי שלא ניתן לבצע שינויים דרסטיים כמו מציאת מקום והעתקת מאות תלמידות, בהחלטה שרירותית ומיידית, במיוחד כשביה"ס ״אורות״ רושם התמעטות עקבית במספר התלמידים ונותרו חללים ריקים וללא שימוש.

מינהל החינוך חוזר ומדגיש כי הסדר זה הוא זמני ובהתאם לסיכום כאמור לעיל, עד לשיבוץ המדרשה למשכנה הקבוע. כמו כן, המינהל מבהיר כי מחוייבותו היא לכל תלמידי ותלמידות העיר והכל תוך התחשבות באורות ובצרכיו. ועד ההורים מוזמן בכל עת לבוא ולשוחח ואני בטוח שבחשיבה משותפת ימצאו הפתרונות המתאימים.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.