ashdod10 logo

ד"ר לסרי:"לוחמת אמיתית, שנאבקה ברוצח השפל יימח שמו, גם ברגעיה האחרונים"

ההספד שנשא אמש ראש העיר אשדוד דר יחיאל לסרי בהלוויתה של הלוחמת הדס מלכא ז"ל: "המומים וכואבים ומסרבים להאמין, אנחנו מלווים לדרכה האחרונה את הדס היקרה שלנו. הדס של משפחות מלכא ובוטבול היקרות, הדס של העיר אשדוד בה נולדה, ושל מושב עזר בו גדלה והתחנכה."
מערכת אשדוד10 | ראשון, 18 יוני 2017 15:40

"וביחד כולנו מרכינים ראשינו ומצטרפים לאבל הכבד מנשוא של ההורים: דוד וגאולה, האחים תמיר וגיא והאחיות: שקד, גפן ונטע. מצטרפים למועקה של היגון והכאב העמוק בהם נתונה המשפחה מאז ערב שבת עם היוודע האסון הנורא שהדס כבר איננה איתנו.

הדס – הבת, האחות, הנכדה, והחברה האהובה. הדס החרוצה, המתנדבת ובעיקר - הלוחמת. הלוחמת שנאבקה על הזכות לשרת שרות סדיר במשמר הגבול, ולהמשיך כלוחמת בשירות קבע כדי להגן על חומות ירושלים, ועל כולנו, על אזרחי מדינת ישראל.
לוחמת אמיתית, שנאבקה ברוצח השפל יימח שמו, גם ברגעיה האחרונים.
גיבורה אמיתית, דוגמא ומופת משחר נעוריה, בבית הספר ובתנועת הנוער "בני המושבים", עם החינוך השורשי והערכי שקיבלה בבית הוריה, לאהבת הארץ והעם, לאהבת האדם, לתרום ולתת ולשאת בעול. במיוחד – במאבק הבלתי פוסק על זכותנו לחיות חיים נורמליים בארץ אבותינו , במדינת ישראל. מאבק על החיים והעצמאות. מאבק על הנורמליות במציאות ה"לא-נורמלית" שנכפית עלינו מאז קום המדינה, וביתר-שאת בשנים האחרונות כאשר כל הארץ סְפַר וכל המדינה "חזית", וכל העם - צבא.
חיילים, ואזרחים תמימים בשגרת חייהם היומיומית. ילדים מבוגרים וזקנים. באוטובוס, במסעדה, בבית, ובקניון, בעבודה ובעצם בכל מקום ברחבי המדינה. מול טרוריסטים צמאי דם, שאינם משלימים עם זכותינו לחיות חיים נורמלים במדינה שלנו, ככל העמים.

דוד וגאולה והילדים, ליבנו איתכם ברגעים הקשים האלה, עם העצב הנורא שעוטף אתכם. איננו מתיימרים לנחם אתכם, כי אין לכם נחמה. אין נחמה לאובדן חיים של צעירה בדמי ימיה, שלא תזכה להמשיך את חייה ואת תוכניותיה לעתיד לחיים נורמליים. ללמוד, לבנות משפחה, ולהמשיך את המורשת המפוארת של משפחות מלכא ובוטבול היקרות. ואנו באים: רק לחזק, לתת כתף ולתמוך, כדי שאפשר יהיה להמשיך הלאה. להמשיך לחיות למרות הכאב והצער העמוקים.
זה הניצחון על האויבים שלנו, וכך חינכתם את הדס היקרה.
ההקרבה שלכם, היא חלק מהמורשת שכל אזרחי המדינה יודעים ומפנימים. היכולת לספוג, ואף על פי כן, להמשיך ליצור ולבנות. להמשיך להתקיים כעם יהודי. כיוון שהמאבק עדיין בעיצומו והטרור ממשיך להכות בנו, והחוזק שלנו כעם, תלוי בחוזק שלכם, כמשפחה ששכלה את היקרה לה מכל.
מבטחינו תמיד, בצור ישראל וגואלו, לשמור על בנינו ובנותינו חיילי צבא הגנה לישראל, שימשיכו לרדוף את הטרור האכזרי, ולעמוד מולו איתן, כדי לקיים בירושלים ובכל מדינת ישראל, חיים של בטחון ושגרה נורמליים.

ועלינו גם לזכור את חובתנו להדס היקרה, להמשיך ולבקש ללא הרף את השלום, עם תפילה ותקווה שנשיג אותו במהרה עוד בימינו, ויחדל השכול מהעם שלנו.
נשמור בליבנו את זכרה של הדס, כדמות מופת, שבחייה הקצרים משאירה לנו מורשת של ערכים על הטוב שבאדם, מורשת של ערכים על הקרבה, אומץ ועוז רוח-תכונות שהן נשמת אפו של עמינו, העם היהודי, מדורי דורות.
נתפלל לימים טובים יותר, למשפחות מלכא ובוטבול היקרות ולכל עם ישראל.

תהי נשמתה של הדס צרורה בצרור החיים ויהי זכרה שמור בליבנו לעד."