ashdod10 logo

מאחורי הקלעים האדומים

קבוצת האדומים אשדוד רשמה עונה פנטסטית לפחות מבחינה מקצועית. על הלוגיסטיקה והתנאים של שחקני הקבוצה אחראיים הצמד יניב יעקב ושגיב חמו, מנהלי הקבוצה. יניב יעקב: ״כשהציעו לי לעזור להקים את הקבוצה, חשבתי שצוחקים עליי״
אביחי דלאל | שבת, 17 יוני 2017 09:23

יניב יעקב (38) הוא אחד מצמד מנהלי הקבוצה של האדומים אשדוד לצידו של שגיב חמו, הוא דואג לשחקנים ולצוות המקצועי לתנאים הנוחים, עושה מעקב אחרי הכרטיסים של השחקנים, בדיקות רפואיות, בקרה וכרטיסי שחקן.

איך הכל התחיל?

"ההתמכרות החלה בתקופת בית הספר הלכתי עם חבר למשחק של הפועל. אחרי החוויה הזו כבר לא יכולתי שלא לחזור לשם. ההרגשה שהייתה ביציע הרגשה של משפחה אחת גדולה, כילד לא הרגשתי שמישהו זורק אותי הצידה נתנו לי להרגיש שייך מהרגע הראשון שנכנסתי למגרש."

ולגבי המועדון החדש?

"באדומים זה התחיל ככה, רז (דובר ואחד ממייסדי הקבוצה. א.ד) חבר שלי ידע שאני מנהל קבוצת כדורגל של העדה ההודית באשדוד. הוא שאל אותי אם אני בעניין להקים את הפועל אשדוד מחדש, בהתחלה הייתי בשוק כי חשבתי שהוא צוחק. לאחר מכן הבנתי שזו מחשבה רצינית וישר נרתמתי לרעיון״.

ספר לי קצת על התפקיד שלך כמנהל קבוצה

התפקיד שלי כמנהל הקבוצה כולל את כל מה שנוגע למועדון עצמו. לדאוג לשחקנים מטרום העונה, בדיקות רפואיות, כרטיסי שחקן, ציוד רפואי וביגוד לאימונים ולמשחקים. התפקיד כולל ליווי צמוד בזמן האימונים והמשחקים, התפקיד כולל גם קשר רציף עם הצוות המקצועי מעקב אחרי כרטיסים צהובים ואדומים, דרישות מיוחדות לאימונים מצד המאמן וכל מה שנדרש. כמובן שהתפקיד מצריך המון השקעה וזמן לכן יש איתי את יד ימיני, שגיב חמו שבלעדיו היה לי מאוד קשה לעשות הכל״.

13072780 276405679366089 2126908538290802356 o

 להיות מנהל קבוצה זה עבודה מאוד מאוד קשה, איך מתמודדים עם עבודה נוספת והלחץ שיש על הקבוצה, זה משפיע לך על החיים האישיים?

"האמת שזה מאוד קשה, אבל כשעושים את זה מאהבה אז אין דבר שעומד בפני הרצון. ושוב יש לי מזל שלצידי נמצא אדם כמו שגיב (חמו), שנותן לי את האוויר שצריך לפעמים וכמובן שיש לצידי את אישתי שלמרות שאני כמעט ולא נימצא לידה היא תמיד תומכת ומפרגנת, כי היא יודעת שזה משהו שאני מאוד אוהב״. והוסיף "השנה בגלל הגיבוש של השחקנים פרט לדברים שוליים לא היה צריך לדאוג להם יותר מדי, יש לנו חדר הלבשה תוסס ושמח יש שם שחקנים מדהימים אווירה שמחה לא היה יותר מידי מה להתערב. שוב פעם, חוץ מלדאוג לשחקנים לדברים כמו תחבושות או מדים הכל היה וזה גם בזכות רועי האפסנאי שדואג להכין הכל מראש אולי מה שהינו צריכים לארגן זה את הארוחות שהיינו עושים במועדון אחרי האימונים."

 איפה אתה רואה את האדומים אשדוד בעתיד?

"לפני הכל אני חייב לציין שכל מי שנמצא בקבוצה הזו הם משפחה אדומה גדולה. אי אפשר לא לציין את כל מי שעושה הכל למען שהקבוצה הזו תמשיך להתקיים בצורה הטובה ביותר למרות כל הקשיים. זה מתחיל בנועם פרקש, נדב חסן, מלכי אניג'ר, עמוס וזאנה, אולג קרמינצט, רז בנימין ואבישי אפטקר, שי בן גוזי, שגיב חמו וכמובן שהמשפחה הזו כוללת את הצוות המקצועי, את השחקנים, האפסנאי והשנה גדלנו עם מחלקת נוער שעוד תגיע רחוק. אני מרגיש שהעתיד פתוח לפנינו, זה רק עניין של זמן והקבוצה הזו תגיע כמה שיותר רחוק ותעשה הרבה כבוד לכל האוהדים האדומים בעיר, יש לציין את הקהל המדהים שלנו שרואים ומרגישים אותו בכל משחק בית וחוץ שאפו ענק מגיע להם, זה הדלק של הקבוצה."

המאמן פיני עייש גם לא חוסך מילים על יעקב ומוסיף ”קרו הרבה דברים טובים במהלך העונה, אם תעיר אותי באמצע הלילה ותבקש שאשלוף מהר תשובה לשאלה איזה דברים טובים?, אענה לך 'יניב ושגיב', צמד שמשלים אחד את השני והיו גורם משמעותי לשקט ולסביבת עבודה נוחה במועדון. בשקט האופייני שלהם דאגו לכל בקשה ומחסור, הן לשחקנים והן לצוות המקצועי. היו מקרים ש"כעסתי" עליהם בהומור 'מעצבנים, כל בקשה שעולה על הפרק מטופלת על הצד הטוב ביותר, לא יכול להיות שלא תפשלו אף פעם ולשמחתי הם לא פישלו״.