ashdod10 logo

חביב מבקש תמיכת הצרפתים באשדוד: "אני נאבק באנטישמיות ובטרור"

אבא שלו היה חבר קרוב של מנחם בגין, הוא בעצמו חבר טוב של בנימין נתניהו וכעת הוא חורש את ישראל לקראת הבחירות לפרלמנט בצרפת. מאיר חביב, יהודי ציוני, חבר הפרלמנט הצרפתי המעיד על עצמו כימני שנלחם בטרור מבקש את הקולות של הישראלים בעלי אזרחות צרפתית בבחירות ב 4 ליוני. השבוע הוא קפץ לאשדוד לבקש את תמיכת הצרפתים החיים בעיר, רגע לפני שהוא קופץ לעוד 7 מדינות: "אני נאבק באנטישמיות החדשה בצרפת ונגד הטרור וחשוב שאהיה בפרלמנט"
יוסי אסולין | חמישי, 25 מאי 2017 15:32

מאיר חביב, חבר פרלמנט הצרפתי שנמצא כעת בעיצומו של קמפיין בחירות לפרלמנט שיערכו ב-4 ביוני חורש גם את ישראל ומגיע לבעלי אזרחות צרפתית לבקש את תמיכתם. השבוע הוא הגיע לאשדוד ועשה שבת בבית חברו, סרג' חדד, ביקר במספר מוקדים בהם חיים אשדודים בעלי אזרחות צרפתית לשכנעם לתמוך בו. נאם בפני מתפללים בבתי כנסת בהם יש צרפתים ואכל צהריים בשבת אצל משפחת וענונו, אילן שבנם, בן ז"ל, נהרג ברצועת עזה. בהמשך השבוע הוא חרש את הערים בהם יש ריכוזי אוכלוסייה של צרפתים כמו נתניה ירושלים וחיפה. בהמשך עד לבחירות הוא עוד יצטרך להגיע ל-7 מדינות במזרח התיכון לקושש קולות.

חביב בן 56 מהנדס במקצועו בעל דעות ימניות, חבר טוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפני מספר ימים היה בלשכתו של נתניהו שהקליט עבורו ברכה מצולמת בה הוא משתמש בכנסים שלו. נתניהו בסרט מבקש שיתמכו בו ומתאר את הסיוע והתמיכה של חביב במערכת היחסים בין ישראל לצרפת. חביב עושה את הקמפיין ב-7 מדינות: יוון, איטליה, סאן מרינו, תורכיה, קפריסין, מלטה וותיקן וכמובן ישראל. הוא חורש את המדינות ומגיע לבעלי אזרחות צרפתית. בכל המדינות הללו חיים כ300 אלף בעלי אזרחות צרפתית. רק בישראל חיים 150 אלף בעלי אזרחות צרפתית. מה שאומר שהוא משקיע לא מעט במצביעים מישראל. באשדוד אגב, יש 10 אלף בעלי זכות הצבעה. "אני מגיע אליהם ומבקש את התמיכה בי" הוא אומר.

IMG 1798

ואיך אתה מגיע אליהם?

"אני מגיע לאנשים סדרך הרשתות החברתיות וגם נפגש פיזית. התוכנית שלי קודם כל מה שעשיתי, אני הייתי בכל החזיתות להגן על צרפת זה להגן על ישראל"

איך אתה מגיע לבוחרים באשדוד ?

"עברתי בשבת האחרונה בבתי הכנסת. אני בחור שומר מסורת, שומר שבת, אני לא חובש כיפה, אבל שומר מצוות ותורה. התורה והמצוות שמרו על ישראל במשך 2000 שנה. התארחתי בבית משפחת חדד ואצל משפחת וענונו שבנם הקדוש, בן וענונו נהרג בעזה זכרו לברכה. בארץ יש הפרדה מאוד גדולה של דתיים וחילונים, בצרפת לא. אני פונה אליהם דרך אימיליים. עשיתי עשרות ראיונות גם בתקשורת הישראלית, הרבה ראיונות בטלוויזיה ודרך אגב יש הרבה גם שלא מדברים צרפתית, ישראלים לכל דבר שיש להם אזרחות צרפתית, דווקא אני מקווה לגייס אותם שילכו להצביע".

מקדיש חייו למאבק באנטישמיות

חביב יליד פריז בן 56, אב ל-4 ילדים. שניים מהם גרים בארץ. בוגר הנדסה בטכניון בחיפה, הוריו היגרו לצרפת מטוניס. אביו איש חירות היה מיודד מאוד עם מנחם בגין. אביו שימש כיו"ר חירות בתוניס, היה בקונגרס הראשון בארץ ב-49. אביו היה הציר בקונגרס הציוני הראשון. הוא הקים את יקב היין הכשר הראשון בצרפת. חביב גדל במשפחה מאוד ציונית, עם דעות של חירות אז והליכוד כיום. היה פעיל בבית"ר בצרפת והקדיש את חייו למאבק נגד האנטישמים. ב4 השנים האחרונות הוא משמש כחבר הפרלמנט הצרפתי ונחשב לקול הפרו הישראלי יהודי הקולני ביותר. יו"ר חברת תכשיטים בצרפת.

מתי הבחירות ?

"בבחירות לפרלמנט יש 2 סיבובים ב-4/6 וב-18/6. הייתה בחירה לנשיא, הנשיא מקרון נבחר. אני דווקא לא בחרתי בו בהתחלה, כלומר בסיבוב הראשון. בסיבוב השני תמכתי בכל הכוח במקרון שהוא חבר על מנת לחסום את מארי לאפן. עשינו את זה בגדול בישראל. שיא בכל העולם ב-97% תמיכה"

חבר שלך, ראש הממשלה, נתניהו תומך בך?

"בהחלט. קיבלתי תמיכה וסרט שיתפרסם בימים הקרובים מראש ממשלת ישראל ביבי נתניהו שמסביר עד כמה אני חשוב ליחסים בין צרפת לישראל”.

אתה מועמד בבחירות האלה ומי שמצביע זה רק מי שחי מחוץ לצרפת?

"כן. יש 11 חברי פרלמנט שמייצגים את כל ה-3 מיליון צרפתים שגרם בחו"ל. כל אחד מייצג בערך 300 אלף ,אבל אין 300 אלף צרפתים בארץ אז אני מייצג גם את איטליה, טורקיה, סאן מרינו, יוון גם קפריסין גם וותיקן, מלטה סה"כ 7 מדינות”.

מה הכוח של הפרלמנט בצרפת?

"זה הדבר הכי חשוב. הנשיא לא יכול לעשות שום דבר בלי הפרלמנט, כמו שבארה"ב יש סנאט, אצלנו בצרפת הפרלמנט יותר חשוב מהסנאט"

איך אתה מגדיר עצמך פוליטית?

"אני ממחנה ארץ ישראל השלמה. אני מרכז ימין אני בתחום של הטרור עוסק הרבה. הבאתי לישראל חברי פרלמנט, ועדה מיוחדת, כדי שילמדו איך ישראל מתמודדת בטרור. שומעים אותי הרבה בצרפת, אני אוהב את צרפת ורוצה להגן עליה, וישראל היא מספר אחד שתומכת באנשים בכל הדתות, בדמוקרטיה ואני אומר להם את זה כל הזמן”.

מה אתה מבקש מהצרפתים בישראל?

"מה שאני מבקש, שילכו להצביע. לא להישאר בבית אפילו שזה לא בשבילי. העיקר לבוא ולהצביע זה חשוב מאוד, כמובן שאני מקווה שיצביעו בשבילי, אבל לבוא להצביע בכל הכוח. השמאל רוצה להדיח אותי מהפרלמנט וחייבים פה גיוס כללי של הצרפתים בישראל. קיבלתי ברכה מכל גדולי הדור והרבנים הגדולים”.

כמה זמן אתה חבר של נתניהו?

"הוא ורעייתו שרה חברים שלי 25 שנה. זכיתי. זה כבוד להיות חבר קרוב של נתניהו. הוא כמו אח שלי. למדתי הרבה ממנו".

 השבוע נחגג יום ירושלים איך זה מתקבל בצרפת הנושא הבוער הזה?

"כחבר פרלמנט צרפתי אני אומר תמיד שישראל היא תעודת ביטוח של כל העם היהודי. אני טוען, אם הייתה מדינת ישראל לעולם לא הייתה שואה. אמרתי את זה לפרלמנט מול 577 חברי פרלמנט. גם אמרתי ואני תמיד אומר שירושלים לא כבושה כפי שאומרים בצרפת. יהודי לעולם לא יהיה כובש בירושלים וביהודה ושומרון כי ירושלים היא העיר הבירה של ישראל, זה כמו לומר שצרפת כבשה את פריז. חלמנו 2000 שנה על ירושלים וזה יתגשם וירושלים לא תחולק יותר".