ashdod10 logo

עדי כרמי, בכיר בשב"כ לשעבר: "מתחייבים בפני תושבי אשדוד והדרום למקצוענות"

עדי כרמי, בכיר בשב"כ לשעבר, מסדר מחדש את ענף אבטחת עסקים ובתים בדרום: "גיוס עובדים איכותיים, מהפכה טכנולוגית והרחבת מערך השירות יהפכו אותנו לשחקן מרכזי בתחום האבטחה בדרום"
אשדוד 10 | שלישי, 28 פברואר 2017 12:26

המשימה הראשונה שהוטלה על עדי כרמי, בכיר שב"כ לשעבר, כשהצטרף לקבוצת נ. ג'אן להוביל את תחום הפיתוח העסקי, הייתה להפוך את מוקד ח.א.ש לחברת אבטחה וסיור עם תרבות ארגונית שהובאה היישר משירות הביטחון הכללי בו שירת. נ. ג'אן רכשה לפני מספר חודשים את מוקד ח.א.ש לאחר שהחברה שהייתה בבעלותו של צביקה בן שבת הגיעה להקפאת הליכים. נ. ג'אן לא הסתפקה בהצלת החברה מקריסה ומניעת פיטורי כל העובדים והזרימה לחברה הון במטרה להפוך את מוקד ח.א.ש לחברת אבטחה וסיור עם שיטות עבודה וסטנדרטים שלא היו נהוגים בענף עד היום. על איש הביטחון עדי כרמי הוטלה המשימה להטמיע במוקד ח.א.ש המחודש תפיסה פיקודית וניהולית מהרמות הגבוהות ביותר של מערכת הביטחון, הכוללת מקצוענות ואיכות של ביצוע משימות המוקד וסיורי האבטחה, התאמה בין הטכנולוגיה הגבוהה הקיימת במיגון לבין הגורם האנושי שעומד בחזית החברה ותרבות ארגונית שאותה מביא כרמי היישר מהשב"כ. לאחרונה הרחיבה החברה את הפעילות גם באשדוד.

כזכור, צו הקפאת ההליכים הוצא לחברות של הבעלים הקודמים ביולי אשתקד, עד שלא נותר כסף למשכורות לעובדים והחברה נקלעה להקפאת הליכים. למזלם של העובדים, מי שרכשה את מוקד ח.א.ש מהנאמנים שמונו לחברה ע"י ביהמ"ש היתה קבוצת נ. ג'אן האשקלונית, חברה עם גב כלכלי חזק שהזרימה הון לשיקום החברה.

לפני כשלוש שנים החליט עדי כרמי לפרוש מהשב"כ לאחר כ- 28 שנים במערכת הביטחון. עדי בוגר סיירת גולני, שירת כקצין עד לתפקיד מפקד פלוגה בדרגת סרן בחטיבת גולני. לאחר מכן התגייס לשרות הביטחון הכללי לתפקידי שטח במגזר הערבי עד לתפקיד בכיר בגזרת רצועת עזה. בנוסף – בין תפקידי הניהול/פיקוד, יצא לשליחויות בחו"ל – לתורכיה ולהולנד. עדי בוגר תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן, כמו כן בוגר קורסי ניהול שונים – בצה"ל קורס מפ"יים ובשירות קורסים רבים בהם קורס ראשי ענפים וכן הקורס המתקדם לניהול הבכיר של השב"כ.

"אחרי 28 שנים במערכת הביטחון, החלטתי לפרוש" מספר כרמי בראיון ל'השבוע באשדוד'. "הגעתי למסקנה שאני עוד צעיר וחזק ורצה לעשות לפנות לאתגרים חדשים". כרמי מגיע ממשפחה עם מסורת של לחימה. "הגעתי מבית של דור תש"ח. ההורים שלי לחמו כאן בראשית ימיה של המדינה כמו אריות. אבא שלי נפצע פעמיים ולא ביקש שום דבר מהמדינה. ככה חונכנו בבית- קודם כל המדינה, אחר כך באה המשפחה ורק בסוף אתה. וזה מה שמוביל אותי עד היום" ההיכרות עם משפחת ג'אן, הבעלים של נ. ג'אן שרכשה את מוקד האבטחה ח.א.ש, החלה עוד בשירותו של כרמי יחד עם ניסים ג'אן בשב"כ. "ברגע שקיבלתי מניסים ומשה ג'אן את ההצעה, לא היססתי לרגע. כשסיימתי את השירות החלטתי שאני רוצה להיכנס לעולם העסקים. עבדתי לפני כן בשתי חברות גדולות ותוך כדי תנועה הבנתי שאני רוצה שינוי. את ניסים ומשפחת ג'אן אני מכיר שנים ויודע מאיזה ערכים הם מגיעים, ואת התרומות הרבות של המשפחה לקהילה במסגרת קרן 'הניסים והשמחה'. כשהם פנו אליי לא התלבטתי לרגע".

כיום, במקביל לתפקידו בקבוצת נ. ג'אן, כרמי פעיל בעולם העסקים והספורט. בנוסף, הקים לאחרונה, יחד עם חבריו את עמותת 'פסגת אמיר', ע"ש סגן אלוף אמיר מי-טל, שנהרג במהלך מבצע כחול וחום בעומק לבנון. העמותה קמה במטרה להביא לכך שנערים בסיכון ישלימו את לימודיהם ויתגייסו לצה"ל לשירות משמעותי.

אז איך לוקחים מוקד אבטחה בקריסה והופכים אותו ליחידה מובחרת?

"אכן רכשנו חברה מנאמני ביהמ"ש וברור שהיו לכך משמעויות רחבות, הן בתחום המקצועי והן בתחום הניהולי. התהליך שאנחנו עושים הוא מדהים. ההחלטה הראשונה של ניסים ומשה ג'אן הייתה לשמור על העובדים ולהחזיר את האמון ללקוחות. כבר בראשית הדרך הזרימה קבוצת נ. ג'אן הון לחברה במטרה לייצב את השורות ולהשביח אותה. אנחנו מגייסים אנשים איכותיים ומשקיעים בהכשרה שלהם, וכאמור, מצטיידים בטכנולוגיה המתקדמת בענף".

לאחר שקבוצת נ. ג'אן רכשה ממפרקי החברה את מוקד ח.א.ש תמורת 17.5 מיליון שקלים, הזרימה החברה הון למתיחת פנים כוללת לחברה- רכישת ציוד אבטחה וטכנולוגיות חדשות, חידוש והרחבת צי רכבי הסיור והטמעת פרקטיקות אבטחה מתקדמות- שכחלק ממשימה זו גויס כרמי.

החברה החדשה יצאה גם במהלך מיתוג וקמפיין נרחב בכיכובו של פרשן הכדורגל יורם ארבל.

ומה התוכניות עכשיו? לאחר השדרוג, אתם צפויים להתרחב?

"כמובן. גיבשנו תוכנית אסטרטגית עם יעדים ארוכי טווח. משה (מבעלי קבוצת ג'אן) ואני רצים למרחקים ארוכים, אנחנו בדרך להשיג מובילות באזור הדרום, ואני לא מתבייש להגיד שאנחנו מכוונים גבוה. אנחנו מגייסים אנשים מאוד איכותיים בעלי רקע מתאים ומשקיעים בהם בהכשרה מקצועית. למוקד ח.א.ש יש עכשיו גב כלכלי חזק מאוד, ומכיוון שאנחנו מכניסים לענף גם ידע וטכנולוגיות מתקדמות, אין לי ספק שהתושבים ימשיכו לתת בנו אמון ויצטרפו למוקד שלנו. בנוסף לשדרוג הטכנולוגי והרחבת צי רכבי הסיור, הרחבנו גם את מערך שירות הלקוחות. זה מאפשר לנו להיות זמינים יותר, מהירים יותר ולהגיע מהר יותר לכל קריאה. המערך הזה מוכיח את עצמו בחודשים האחרונים בצורה יוצאת דופן. אנחנו מגיעים במהירות שיא ומסכלים פעילות עבריינית. במקרה שאירע לאחרונה, הצלחנו לסכל פריצה לחנות תכשיטים. כשהפורצים הבחינו בסייר שלנו, הם ברחו והותירו את כלי הפריצה בשטח. זו הרמה שאני מצפה מעובדי החברה שלנו. הפכנו את עובדי מוקד ח.א.ש לעובדים מסורים ומיומנים, הסיירים שלנו פועלים היום בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הרחבת הפעילות באשדוד ושדרות היא צעד משמעותי. עשינו זאת לאחר למידה יסודית של האזור והתנאים. אני מאמין שאנחנו מביאים פתרון מצוין לתושביי אשדוד והסביבה"

בכל זאת יש מוקדי אבטחה נוספים הפועלים באזור. למה שיבחרו בכם?

"אנחנו מאמינים שתחרות בין אנשי מקצוע הוגנים היא בריאה ומי שירוויח מהתחרות הם הלקוחות. אנחנו בשלים להתמודדות הזו. יש לנו טכנולוגיה מתקדמת, עובדים איכותיים ומערך שירות חדש. אנחנו מתייחסים ברצינות רבה למקצוע שלנו ולמתן שירות אמין ומקצועי ללקוחות שלנו. מעבר לכך, אנחנו מקפידים כאן על כל מה שקשור לאבטחת מידע, שזה נושא מאוד רגיש. צריך להבין שמצלמה ואמצעי מיגון הם אמצעים שנוגעים לסוגיות צנעת הפרט. אנחנו יכולים להבטיח ללקוחות שלנו שאנחנו נקפיד בקנאות על פרטיותם.

כרמי מכוון גבוה.

"אנחנו נמצאים במגעים ובמו"מ עם גורמים עסקיים שונים, ובוחנים כל מיני אופציות עסקיות להרחבת הפעילות. יש מאחורי את האיתנות הפיננסית של קבוצת נ. ג'אן כך שאנחנו יכולים להפוך לשחקנים משמעותיים בדרום בתוך זמן לא רב".

מסר נוסף שתרצה להעביר?

"בוודאי" מציין כרמי. "אנחנו מתחייבים בפני תושבי אשדוד והדרום למקצוענות ושרות במחירים הוגנים. את הביטחון צריך להפקיד בידיים אמונות ומהימנות. הפכנו את מוקד ח.א.ש לחברה מהשורה הראשונה ואת היכולות המקצועיות אנחנו משלימים גם במהפכת שירות עם הפנים ללקוח"

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.