ashdod10 logo

על מה ולמה מגיע למ.ס אשדוד חצי מיליון שקלים מהעירייה?!!?

מצבה העגום של קבוצת הכדורגל, מועדון ספורט אשדוד כנראה שלא  משנה יותר מדי לעיריית אשדוד שהחליטה לתת מענק לקבוצה בגובה של 500,000 שקלים. הסיבה? מצוינות בספורט. חן גרינברג, על המצב העצוב של הספורט באשדוד.
מערכת האתר | שישי, 12 אפריל 2013 16:20

מדי חודש מתכנסת לה מועצת העיר בבניין העירייה ודנה בנושאים שונים ומגוונים בנוכחות ראש העירייה, וחברי המועצה השונים.
במועצת העיר האחרונה שהתקיימה בשבוע שעבר הוחלט שעיריית אשדוד תעניק יותר מ- 500,000 שקל למועדון ספורט אשדוד בנוסף לכחמישה מיליון שקלים שהיא מקבלת ממנה מדי שנה זאת בעקבות הצטיינותה בספורט. כן, קראתם נכון ואני לא התבלבלתי בשום אות במקלדת. (תמונה של ההחלטה)
מ.ס אשדוד שהפכה להיות הסמרטוט של ליגת העל והבדיחה של כלי התקשורת הארציים תקבל חצי מיליון שקלים בעקבות מה בדיוק? על כך שהקבוצה ניצחה פעמיים ב-17 המשחקים האחרונים? או אולי על נתונים הקהל העלובים שמגיעים מדי משחק?

pic 1

מענק מעיריית אשדוד בנוסף לתקציב מהעירייה בגובה של כחמישה מיליון ש"ח

סירחון ההחלטה נדף ברחבי האולם המפואר של מועצת העיר כמו סירחון חדרי האקדמיה לאחר אימון כושר. הרי מה כבר יכול להיות הגיוני בהחלטה של ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי להעניק חצי מיליון שקלים לקבוצה שמבזה את עצמה ואת השם 'אשדוד' מדי שבת?

אני חייב לשתף אתכם במשהו. לפני כארבעה חודשים נחשפתי לנער צעיר מאשדוד, אלוף ישראל עד לגילאי 16 באגרוף, אם תרצו. מאז שנחשפתי לנער המוכשר שנחשב לכישרון בעולם האיגרוף הארצי ולמאמנו המסור התוודעתי למציאות ספורט אחרת באשדוד.
בזמן שמועדון ספורט אשדוד מקבלת תוספת של חצי מיליון שקלים מעיריית אשדוד על רצף הביזיונות, אלוף ישראל מאשדוד באגרוף מתאמן במקלט מעופש וישן באחד מהרובעים הוותיקים בעיר עם ציוד מינימלי שמגיע בזכות תמיכת מאמנו שרואה בו פוטנציאל גדול שעוד ייצג את ישראל בעתיד הקרוב ברחבי העולם. אוי לבושה!

מטעם חוקי לשון הרע אני לא אגיד לכם קוראים יקרים למה לדעתי מ.ס אשדוד מקבלת מענק של יותר מחצי מיליון שקלים מעיריית אשדוד ולמה אלוף ישראל באיגרוף מתאמן במקלט מטונף מאחורי הקלעים של העיר אשדוד. אני סומך עליכם שתוכלו לחבר תשובות לבד.

מי שמבין דבר או שניים באגרוף יכול לדעת שהדרך להתמקצעות ואימון טוב מגיעים בעזרת קרבות מול מתמודדים אחרים, הן בתחרויות בחו"ל והן בתחרויות בארץ. מפאת חוסר מתמודדים בגילו בארץ נאלץ האלוף שלנו להילחם רק כשאפשר ורק כשיש כסף לנסוע לתחרויות. לשם השוואה, מתמודד בגילו מחו"ל צובר בערך 70 קרבות אימון בשנה, אל מול 10 בשנה של האלוף שלנו. הסיבה? מחסור בתקציב ומחסור בכסף לטיסות.

pic 2

אלוף ישראל באיגרוף עד גילאי 16 יחד עם מאמנו - מתאמנים במקלט.

עיריית אשדוד אשר דוגלת בערכי הספורט מעדיפה להעניק עוד חצי מיליון שקלים(!!!) למועדון כדורגל שעושה בושות לאשדוד בכל שבת מחדש מאשר לילד בן 16 שמגרד את השקלים כדי להתאמן ולהתמקצע, ובכל זאת למרות התנאים העלובים מצליח להביא גאווה וכבוד לאשדוד.

כעיתונאי בעיר, יוצא לי להיחשף להרבה פינות חשוכות באשדוד ולאנשים אשר קולם וזעקתם נופלים מדי שבוע על דלתיים סגורות ואוזניים אטומות. אפשר לספק לכם שלל דוגמאות. מלבד למתאגרף הצעיר קיימת גם ליגת קט-רגל רשמית של יוצאי אתיופיה שבה משחקות קבוצות מערים מכל האזור. בליגה עצמה משחקות שתי קבוצות אשדודיות שנלחמות מדי שבת לארגן הסעות למשחקים נגד קבוצות בערים אחרות, כל מה שהם ביקשו הוא רק מימון קטן להסעות מצד העירייה, בקשה שלטענתם לא נענתה עד היום. הרי איך יכול להיות כסף לעיריית אשדוד לממן את כלל הספורט בעיר כשהיא מעניקה חצי מיליון שקלים למועדון ספורט אשדוד.

pic 3

קבוצת הקט רגל של יוצאי אתיופיה – לא מצליחים לגייס כסף להסעות למשחקים

אני אשאיר את פירוש ההחלטה התמוהה בידיכם, האם חצי המיליון היו צריכים להגיע לארגון ספורט שממילא ממומן ומתוחזק כלכלית על ידי טייקון? או לפשוטי העם, דלי התקציב שמשתדלים, במציאותם העגומה, בכל זאת להביא כבוד לאשדוד?