ashdod10 logo

נקודת אור: מ.ס אשדוד סיימה בתיקו מול הפועל תל אביב בבלומפילד

מ.ס אשדוד חוזרת מבלומפילד הערב (יום ש') עם נקודה אחת חשובה לאחר משחק חוץ קשה ולאחר שהפועל תל אביב נהנתה, שוב, מטעויות שיפט לזכותה שסיפקו לה את ההזדמנות לכבוש את השיוויון מפנדל שלא היה.. נקודה אחת לאוויר לנשימה עבור אשדוד. מרציאנו הצטיין.
מערכת אשדוד10 | שבת, 02 מרס 2013 11:26

 בשבוע האחרון, לפני המשחק מול הפועל תל אביב הסתובב הצוות המקצועי בין מתקני האימונים ואמר לעצמו שזה הדבר האחרון שהם צריכים לעצמם על הראש: הפועל תל אביב בבלומפילד.

בתקופה הרעה שבה נמצא המועדון האשדודי התוצאה הייתה שקופה לכולם ואפילו כמעט די ברורה כי שחקניו של יוסי מזרחי יגיעו לבלומפילד ויחזרו עם הזנב בין הרגליים אך זה לא מה שקרה הערב לעיניי הקהל הרב של הפועל תל אביב.

הקהל האדום נדם משיריו כבר בדקה השלישית כשסטפן שפצ'וביץ' גרם לדממה מוחלטת בבלומפילד כשבבעיטה חופשית חכמה במיוחד הצליח לעבור מתחת לחומה של שחקני הפועל תל אביב על קו ה-16 וקבע 1-0 מפתיע בעבור האורחים מאשדוד.

בתוספת הזמן של המחצית הראשונה הגיע האירוע המשמעותי ביותר לאורך כל המשחק כשישראל רואש, שהתכוון להרחיק כדור ולפגוע בכדור פגע במקום זאת ברגלו של גורדונה שמיד כמובן צלל לעבר הדשא והתפתל מכאבים. השופט ליאני לא היסס והצביע לעבר הנקודה הלבנה ונתן בעיטת עונשים מ-11 מטרים לזכותם של המארחים. חשוב לציין כי לא בטוח בכלל ששופט אחר היה שורק לפנדל לזכות הפועל תל אביב שכן ישראל רואש לא התכוון כלל לפגוע בגורדונה אלא הלך במאת האחוזים לעבר הכדור שאליו גורדונה הגיע ראשון.

את הנעשה אין להשיב ועומר דמארי המצוין דייק מהנקודה הלבנה וקבע שיוויון 1-1 על סף הירידה למחצית.

המחצית השנייה נפתחה כצפוי בשליטה אדומה ומתפרצות אשדודיות בניסיון לעקוץ את הפועל תל אביב.

האדומים המשיכו פעם אחר פעם להכניע את ההגנה האשדודית שהתברכה ביכולת שיא של מרציאנו שנתן תצוגת שוערות ענקית ומנע לפחות שלושה שערים  בטוחים מלבד להצלות נוספות לאחר ניסיונות כיבוש של שחקני הפועל.

כחלק מהמתפרצות האשדודיות נשלח מוראד אבו ענזה שלא פוגע כבר כמה חודשים למצב של אחד על אחד מול אפולה אדל, שוער הפועל תל אביב והיה צריך להעלות את אשדוד ליתרון 2-1 אך הצליח איכשהו לפספס את ההזדמנות המצוינת שמגיעה פעם במשחק.

מלבד להחמצה של אבו ענזה ניתן היה לראות את חוסר הבטחון והאמונה מצד שחקני אשדוד שאילולא התקופה הנוראית שהם עוברים הם היו יכולים לנצח את הפועל תל אביב החלשה בבלומפילד.

את מירב המחמאות כמובן שמקבל אופיר מרציאנו שהראה לכולם שוב למה אמרו עליו לא פעם ולא פעמיים שהוא אחד השוערים הטובים במדינה אך חוץ ממרציאנו גם בנצי מושל ומיקי סירושטיין חייבים לקבל מחמאות על משחק מעולה.

אשדוד כרגע נמצאת במקום השביעי ורחוקה שתי נקודות מהמקום השישי שמוביל לפלייאוף העליו ולמרות שהיא שוב לא ניצחה אפשר לראות ביום בהיר את נקודת האור של הקבוצה שהציגה את המשחק הכי טוב שלה בעשרת המשחקים האחרונים שכלל סדר במשחק מצד אחד ולחימה מהצד השני.

צילום: יוסי ציפקיס מערכת אתר ONE

מ.ס. אשדוד: אופיר מרציאנו, ישראל ראש, יאיא פטי, שי מימון, ג'וואון אושינווה (ציון צמח, 71), ניר ביטון, מיקי סירושטיין, אמיר בן שמעון (רחמים צ'קול, 61), בנצי מושל (ניב זריהן, 74), מוראד אבו ענזה, סטפן שצ'פוביץ'.

הפועל תל אביב: אפולה אדל, טיאגו קוסטה, מור שושן, סאבו פאביצ'ביץ', שמעון הרוש, אריק דג'מבה דג'מבה (סלים טועמה, 69), אלמוג כהן, רועי גורדנה (טוטו תמוז, 73), חנן ממן, עומר דמארי וטל בן חיים.