ashdod10 logo

ניצלו בדקה ה- 90

נדמה היה כי המשחק בין מ.ס אשדוד לבאר שבע, הוכרע ונגמר במחצית הראשונה כאשר חלוץ באר שבע שלומי ארבייטמן, הכניע את מרציאנו פעמיים במחצית הראשונה ובאר שבע כבר הובילה 2-0. אז הגיעה המחצית השנייה ושחקני אשדוד עלו עם נחישות לנצח או לפחות להשוות. דוידוב החזיר את אשדוד למשחק וממש בדקה ה-90 הוכשל גדי קינדה ע"י אגי'דה שוער באר שבע, שהורחק באדום. ירו בלו בעט את הפנדל פנימה וקבע 2-2. בשבת יצאו שחקניו של קלינגר למשחק חוץ מול מכבי חיפה. האם מצפון תגיע הישועה?  
עודד ביגר | חמישי, 12 פברואר 2015 13:33
ניצלו בדקה ה- 90 צילום: אריק זורנו

מי האמין שאשדוד מסוגלת לחזור למשחק, לאחר שהפועל באר שבע כבר הובילה בפער של שני שערים במחצית הראשונה. זה היה משחק הדרבי של הדרום, בו אירחה מ.ס אשדוד את הפועל באר שבע. האורחים פתחו בסערה וכבר בדקה ה- 30 הובילו בתוצאה 2-0. את שני השערים הבקיע שלומי ארבייטמן. אשדוד פתחה עם הרכש החדש ניקולס פלצו'ק, שלא נמצא בכושר משחק. לא פלא שמכבי פתח תקווה החליטה לוותר עליו. פלצ'וק נראה חלוד מאוד למרות שמאוד השתדל, על מנת שיחזור לכושר משחק ייקח עוד הרבה זמן. אשדוד ניסתה לחזור למשחק לחימה, אבל הבעיה הכי קשה שלה הייתה כששני הבלמים לא פגעו. ישראל ראש היה חלש והוחלף כבר במחצית השנייה ופטי יא יא שהיה עצבני מאוד, ניצל מספיגת כרטיס אדום, לאחר שפגע בשחקן הפועל באר שבע לא כדור. אולם בחצי השני של המשחק הכול נראה אחרת. קלינגר שטף את שחקניו בהפסקה והצליח לדרבן את שחקניו, 3 דקות בתוך החצי השני אלכסנדר דוידוב שנעלם במחצית הראשונה, בעט כדור חופשי ישר לתוך הרשת והחזיר את אשדוד למשחק 2-1 לבאר שבע. אשדוד המשיכה ללחוץ ובאר שבע נסוגה אחורנית ויצא למתפרצות. שחקני אשדוד הגיעו למצבים טובים, שלא הסתיימו בשערים נוספים. באר שבע ניסתה להפתיע את אשדוד במתפרצת, אבל לאשדוד יש את אופיר מרציאנו שעומד בשער ולקח כמה כדורים שעשו את הדרך לשער.
אשדוד המשיכה לתקוף בחמת זעם, במטרה להשוות את התוצאה. בדקה ה- 90 בתוך זמן הפציעות, גדי קינדה נשלח לתוך הרחבה, שוער הפועל באר שבע אגי'דה ספק מכשיל אותו ברחבה והשופט שרק לבעיטת עונשין מ- 11 מטר לזכות אשדוד ושולף את הצהוב השני לאגי'דה (אדום). הבלם ביטון אמר משהו לשופט, ששלף לו את הכרטיס האדום, והשאיר את באר שבע עם 9 שחקנים. ירו בלו בועט את הפנדל לרשת וקובע 2-2 דרמטי. אילו המשחק היה נמשך עוד 5 דקות, אשדוד הייתה מצליחה לנצח את הפועל באר שבע.

יש אופי?

קשה לחזור למשחק מפיגור של שני שערים בדקה ה- 30, ובשביל זה צריך אופי של "ווינרים". אשדוד כבר הוכיחה העונה 3 פעמים שהיא יודעת להבקיע בדקות ה- 90. הפעם היה זה מבצע של גדי קינדה, שנפל ברחבה והשופט שרק לפנדל שהחזיר את אשדוד למשחק. האם לשחקניו של קלינגר יש אופי והשיחות בהפסקה עזרו? המאמן ניר קלינגר:"שיחקנו טוב יותר מהפועל באר שבע. הם עשו 2 התקפות והובילו כבר 2-0. אילו היינו יותר מרוכזים, לאחר שהשוונו יכולנו לנצח את המשחק".

4000 אוהדים ביציע

בהנהלת אשדוד בנו על האוהדים של הפועל באר שבע, והם הגיעו 2500 אוהדים ועוד 1500 מאוהדי מ.ס אשדוד. ההכנסות של אשדוד היו כמאה וחמישים אלף שקל מהמשחק הזה.

יוצאים בשבת למכבי חיפה

בשבת יוצאת מ.ס אשדוד לאחד המשחקים הקשים שלה העונה מול מכבי חיפה, שנמצאת בתקופה לא טובה במיוחד. האם מכבי חיפה תתפוצץ על שחקניו של קלינגר? או שאשדוד תנחיל לה הפסד נוסף?

מרציאנו כמעט ועבר להפועל באר שבע

בשבועיים האחרונים נוהל מו"מ חשאי בן הנהלת הפועל באר שבע לבין הנהלת אשדוד, שבה ביקשו אנשי באר שבע לרכוש את כרטיסו של מרציאנו תמורתו הסכימו לתת את השוער אגי'דה ועוד כ- 2 מיליון שקלים. נודע שמי שפוצץ את העסקה היה ניר קלינגר, שדרש גם את דובב גבאי לכן העסקה פוצצה ולא הגיע לידי ביצוע.
אשדוד לא שיחררה סתם את דויד סולארי למכבי פתח תקווה, שכן היא הכינה את האופציה לקליטתו של אגי'דה. גם רוגר קולה חלוץ קריית שמונה היה בהמתנה לעבור לאשדוד, אבל המחליף שלו עמאשה החליט בסוף לא להגיע לקריית שמונה, ואשדוד הסתפקה בפולצ'וק ובשי חדד.

שוער הפועל באר שבע זוכה לכרטיס אדום ויוצא מן המשחק

שחקני הפועל באר שבע חוגגים את היתרון

גדי קינדה נשלח לתוך הרחבה, נפל והקבוצה זכתה לפנדל