ashdod10 logo

מ.ס אשדוד נגד הפועל פתח תקווה - בושה וחרפה

שחקני מ.ס. אשדוד ביישו את הסמל של האגודה שלהם, כשבשבת המשיכו להפגין תצוגה משפילה והפסידו בבית 1.3 מול הפועל פתח תקווה. מה הפלא שהגיעו רק 1800 אוהדים כאשר מתוכם 900 מפתח תקווה? איפה הכבוד לאוהדים? בשבת תארח אשדוד את הפועל רעננה. האם היא תספוג הפסד ביתי שני?
עודד ביגר | חמישי, 30 אוקטובר 2014 16:02

בתחילת השנה הצהיר המאמן ניר קלינגר שקבוצתו תפגין כדורגל טוב יותר. "הבמה שייכת לצעירים", אמר. ואכן הקבוצה שיחקה כדורגל די טוב והראתה שיש לה שחקנים כישרוניים. לפני הפגרה במשחק מול סכנין הרגשנו שמשהו לא עובד טוב, ואף כתבנו שאין מנהיג על המגרש.

בשבוע שעבר במשחק מול בית"ר ירושליים אשדוד התגלתה במלוא מערומיה. רק במזל ובזכותו של השוער אופיר מרציאנו אשדוד לא הפסידה. חשבנו שזה יעבור. ומול פתח תקווה שעלתה רק העונה לליגת העל אשדוד תחזור לעצמה. אבל דווקא מול אחת הקבוצות הכי חלשות בליגה, שחקני אשדוד קיבלו פיק ברכיים. ההתקפה של פתח תקווה היא מאוד מהירה. נדמה היה שבדקות הראשונות אומנם עשו קצת בעיות להגנה הכבדה של אשדוד, אבל לא בגלל זה אשדוד הושפלה. לא ראינו כדורגל או קמצוץ של כדורגל משחקני מ.ס אשדוד. אולי במשך 10 דקות בלבד. כולם היו חושך למעט השוער הלאומי שלנו אופיר מרציאנו, שמנע עוד 3 שערים בטוחים והציל את קבוצתו מתבוסה. תבינו "ביתנו הוא מבצרנו" לא יתכן ששחקני מ.ס. אשדוד ישחקו בצורה אנמית חלשה ויתפללו שהמשחק יסתיים עוד לפני שהתחיל. בבית אשדוד צריכה לדרוס כל קבוצה כמו בשנה שעברה. ואנחנו תוהים איפה הכבוד לסמל ולאגודה ?הכבוד האישי של השחקנים שבמקום לרוץ ולשחק כדורגל, הם שיחקו כאילו קשרו להם את הרגליים ויתפללו שהמשחק יסתיים.
השחקנים צריכים לעמוד מול המראה ולהגיד סליחה 'זה לא יקרה עוד העונה'. שיבקשו סליחה מהמאמן, מההנהלה ומהאוהדים המסכנים. נגד מי הם שיחקו? נגד קבוצה שעלתה העונה לליגת העל ורק בשבוע שעבר הצליחה לזכות בנצחון הראשון שלה, עם מאמן צעיר וחסר ניסיון ושחקנים ששיחקו בליגה הלאומית, שבאו לאשדוד עם אלף אוהדים שדחפו את הקבוצה שלהם לשחק כדורגל פשוט ותכליתי, וששחקניו של קלינגר לא ידעו לעצור אותם. הבלמים פטי יא יא ומיקי סירושטיין היו חלשים מאוד גם המגינים אל חמיד וג'ואן אושאניוואה היו חושך, וכל ההגנה האשדודית התקשתה להסתדר עם ההתקפה המהירה של פתח תקווה. הקשרים רועי בקל, אלכסנדר דוידוב וגדי קינדה ממש תיפקדו. איפה דוידוב של תחילת העונה? אז הוא היה המנוע שלהם ומאז שחזר מעונש ההרחקה הוא מתקשה לחזור ולהיות "הבעל בית " של אשדוד. מיכאל אוחנה עוד ניסה לעשות משהו, אבל קלינגר החליט להחליפו. לא ברור מדוע. בהתקפה ניב זריהן ניסה לעשות משהו, אבל לצידו שיחק חלוץ כמו ירו בלו שיותר הפריע למהלך המשחק מאשר הועיל. איזה מזל שיש את דויד סולארי, שבכל נגיעה שלו קורה משהו טוב. דוידוב הבקיע שער עצמי כבר בדקה ה-9 של המשחק ושחקני פתח תקווה נתנו עוד שני גולים והשפילו את אשדוד ואז סולארי נתן גול מפנדל.

קלינגר אחראי?

למאמן ניר קלינגר יש חלק לא קטן בכך ששחקניו נראים כל כך אומללים. קלינגר שהחליט העונה לעבור לשיטת משחק 4-4-2 לקח סיכון לא קטן.
לשחק עם שני חלוצים נותן יתרון כאשר שחקניו תוקפים, אבל ההגנה יותר פרוצה. קלינגר לא צריך לתת אשראי כזה גדול לירו בלו שלא פוגע והוא צריך לעצור את העגלה לפני שתדהר לתהום עמוק. קלינגר צריך לשטוף את השחקנים ולהסביר להם שככה לא בונים קבוצת כדורגל.

כניסה חינם למשחקי הבית של אשדוד

בהנהלת אשדוד החליטו שהכניסה ליציעים תהייה חופשית כל העונה למעט מול חמשת הגדולות מכבי תל אביב,והפועל תל אביב מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל באר שבע .
בקבוצה מתכננים למכור מנויים רק למשחקים מול 5 הגדולות, כאשר המטרה להביא למגרשים באשדוד כ- 5,000 אוהדים, שידחפו את הקבוצה קדימה.

רועי בקל פצוע

הקשר רועי בקל נחת על רגלו השמאלית במהלך המשחק וחש בכאבים עזים בברך. בקבוצה מודאגים ומקווים שהפציעה שלו קלה ולא פציעה חמורה.

רק 1800 אוהדים הגיעו למשחק

למרות שהכניסה לאצטדיון חינם, הגיעו רק 1800 אוהדים למשחק מתוכם כ- 900 אוהדים שבאו מפתח תקווה והיתר הגיעו מאשדוד. בהנהלה היו מאוכזבים מהקהל הדל שהגיע למגרש הי"א באשדוד. האם האוהדים לא הגיעו בשל המשחק בין ברצלונה לריאל מדריד ששודר בשידור ישיר או בגלל שהם מאוכזבים שהם מאוכזבים מהיכולות של שחקני מ.ס אשדוד ?

מארחים את הפועל רעננה

בשבת תארח מ.ס אשדוד את הפועל רעננה, שעושה המון צרות לליגה. רק בשבת האחרונה יצאה רעננה לאצטדיון "סמי עופר" בחיפה וניצחה בחוץ את מכבי חיפה 0-2. האם שחקני הפועל רעננה ינחילו לאשדוד את הפסד הבית השני ? ימים יגידו...