ashdod10 logo

מכבי כדורסל גברים: התעוררו לחיים

מכבי אשדוד בכדורסל התעוררה לחיים, מאז שצביקה שרף חתם בקבוצה. במוצאי שבת הם זכו לניצחון חמישי העונה והשני של צביקה שרף. במשחק מול הפועל תל אביב שהסתיים בתוצאה 103-98, יהוא אורלנד התחיל לפרוע את השטרות וקלע 24 נקודות. אורלנד: "שיחקתי פצוע ומאז שצביקה הגיע כולם משחקים עליי. זה ניצחון גדול ונקווה שנמשיך להוציא את הקבוצה מהמקום האחרון. מכבי אשדוד יוצאת לפגרה של שבועיים, במהלכה תשחק שני משחקי אימון מול ראשון לציון ומול נס ציונה  
עודד ביגר | חמישי, 12 פברואר 2015 13:19

מאז שצביקה שרף חתם באשדוד, ניתן לראות שינוי משמעותי ביכולת של שחקני הקבוצה, שהצליחו לנצח פעמיים מתוך 3 משחקים בעידן שרף. במוצאי שבת הגיעו שחקני מכבי אשדוד למשחק ליגה מול הפועל תל אביב של עודד קטש, ובמשחק ענק ודרמטי הצליחו לגבור על האדומים 103-98 לאחר הארכה. הניסיון של צביקה שרף, שהצליח להפתיע את עודד קטש וקבוצתו בכך שהחליט שבמשך כל המשחק ישמרו איזורית ולא אישית, בגלל שהפועל תל אביב טובה יותר על הפרקט באישיות, ובכך נתן לשחקניו לצאת למתפרצות מהירות יותר. כבר מפתיחת המשחק נטלה אשדוד את היוזמה והובילה כמעט לאורך כל המשחק. במחצית הראשונה אשדוד אף הובילה בפער דו ספרתי, המתח הגיע לשיאו ב- 30 השניות האחרונות של המשחק. כשאשדוד הובילה ב- 2 נקודות השופט שרק לקלי עבירת תוקף והמומנטום חזר להפועל תל אביב והמשחק הסתיים בתוצאה 86-86 ואז הגיעה הארכה של 5 דקות. אשדוד הייתה טובה יותר מהפועל תל אביב וניצחה את המשחק בתוצאה 103-98 וזכתה בעוד אוויר למאבקי התחתית. מי שבלט מעל תל אביב היה הקפטן יהוא אורלנד, שקלע 24 ובמהלך המשחק חצה את ה- 500 שלשלות והשיא שלו עומד על 504. עד כה מי שמוביל את הדירוג הוא דארק שרפ ששיאו עומד על 545 קליעות מעמדת השלוש. כמו כן, ג'יימס נונאלי קלע 25 נקודות, קרטיס קלע 17 נקודות, איוון אוסקה 16 נקודות ובן שימול 11 נקודות. מי שמאכזב כבר תקופה ארוכה הוא טרל האריס, שקלע 4 נקודות. אין ספק, שיהוא אורלנד התעורר מאז שצביקה הגיע לאשדוד וזיהה שאורלנד הוא מסוג השחקנים שכולם עובדים בשבילו, רק כך הוא מגיע וקולע. יהוא אורלנד: "לא כולם יודעים שהתחלתי את העונה בצורה טובה מאוד. נפצעתי והייתה לי ירידה. שיחקתי עם שבר באצבע ולמרות הפציעה שלי החלטתי שאני חייב לשחק למרות הכול. עדיף שאני אהיה על המגרש פצוע, מאשר שאשב ואחכה להחלמה. זו הסיבה המשמעותית ליכולת הפחות טובה שלי לאחרונה. כשצביקה הגיע הוא כבר קיבל אותי בריא. אני שחקן שכולם צריכים, כי כך אני בנוי. אני משחק כבר 16 שנים בליגת העל. ולמזלי צביקה הבין את זה וכולם רואים שאני מצליח לפרוח, למרות שכמעט כל השחקנים נתנו משחק גדול".

 

יהוא אורלנד

יהוא בכול אופן קלעת 24 נקודות. לא?

"כן. כמו שאמרתי לך כשכל השחקנים מכוונים אליי, אני מצליח לקלוע נקודות ובמשחק מול תל אביב קלעתי 24 נקודות. צביקה הגיע ועשה שינוי וכיום רואים את האשדוד האחרת. שרף ועוזריו יניב בורגר ומוטי מודי מאור, הגיעו לאשדוד עם טקטיקה שונה לחלוטין והצליחו להפתיע את הפועל תל אביב עם השמירה האיזורית. הם היו בהלם מכך שאנחנו משחקים רק אזורית ולקח להם זמן להבין את זה. היו שחקנים טובים שהגיעו לידי ביטוי, אבל הקרדיט מגיע לצוות המקצועי".

עברת את 500 השלשות בקריירה שלך איך ההרגשה?

"כן הסטטיסטיקה התחילה משנת 1995, כאשר דורון ג'מצי לא נספר בגלל שלא הייתה סטטיסטיקה מסודרת, אחרת הוא היה במקום הראשון. מי שמוביל את הטבלה הוא דארק שארפ עם 545 שלשות, ואני אחריו עם 504 קליעות משלוש זה ציון דרך לשחקן שמצליח לחצות את הרף של 500 שלשות זה מרגש אתה עובד בשביל זה כל החיים וזה רגע מאושר. חסרים לי עוד 42 שלשות על מנת לעבור את דרק שארפ, אני מאמין זה יקרה או העונה או בעונה הבאה".

יוצאים לפגרה של שבועיים זה יעזור?

"צביקה נכנס לרצף של 3 משחקים ב- 17 ימים. הוא הטמיע את הדרך שלו לכן השבועיים של הפגרה הוא יוכל לתת לנו את מה שאנחנו צריכים על מנת להתגבש ולעבוד לפי ההדרכה שלו. אנחנו נצטרך לעבוד קשה וללמוד ממנו וליישם את זה בהמשך הליגה".

מה צפוי לנו בהמשך?

"חפרנו לעצמנו בור לא קטן מתחילת העונה, ואנו נמצאים בתחתית. עכשיו אנחנו חייבים להמשיך ולעבוד קשה ולהמשיך את המלחמה שלנו על קיומנו בליגת העל. אני פונה לכל אוהדי הכדורסל באשדוד ומזמין אותם לבוא ולעודד אותנו בהמשך מאבקנו, כאשר היציעים מלאים זה עוזר מאוד לשחקנים ונותן לנו מוטיבציה. יש אולם שמכיל למעלה מ- 2000 מקומות ישיבה וכל אחד שיבוא פשוט יהנה מכדורסל טוב".

החתמה אחרונה: דונלאד טיילור

בקבוצה התחזקו לאחרונה בשחקן דונלאד טיילור, שחתם באשדוד. את תחילת הקריירה המקצועית שלו שיחק ב- N.B.A ובשנים 2005-2007 שיחק בוושינגטון וויזארדס. ממוצע הקליעות שלו עמד על 12 נקודות למשחק, כאשר הוא שיחק באיטליה ברגיו אציליה.