ashdod10 logo

מיכאל אוחנה מגשים חלום

בשבוע שעבר המריא קשר מ.ס אשדוד להתרשמות בקבוצת הפאר ליברפול * בראיון ל"השבוע באשדוד" הוא מספר על הרגעים המאושרים' על האוירה במשחק של ליברפול ועל ההבדלים בין המתקנים * "יש במתחם 12 מגרשים' בכל מגרש 7 מאמנים. התרגשתי מאוד לפני שעליתי על הדשא ואז הראיתי להם את מה שאני יודע לעשות הכי טוב. זו חוויה שכל שחקן כדורגל חולם עליה", מסכם אוחנה  
עודד ביגר | חמישי, 04 ספטמבר 2014 14:18

בשבוע שעבר יצא הכישרון הגדול של מ.ס אשדוד, מיכאל אוחנה (19) לשבוע של התרשמות בקבוצת הפאר ליברפול באנגליה. "כאשר הודיעו לי שאני נוסע לליברפול, התרגשתי מאוד הייתה לי צמרמורת. תבין כל שחקן כדורגל חולם להגיע לרגע הזה ופתאום זה מגיע. מאוד התרגשתי כשהגעתי למועדון הפאר שלהם. כאשר הגעתי הבנתי שזו הזדמנות בלתי חוזרת ושאני בא לתת את כל מה שאני יודע בכדורגל", סיפר בהתרגשות.

איך התרשמת ממתקני האימון שלהם?

"יש להם מתחם ענק. גם אקדמיה שיש בה 12 מגרשי כדורגל, ובכל מגרש יש בו את הדשא מהרמה הגבוה ביותר. יש מאמני כושר, חדרי כושר וכמובן גם את כל תוספות המזון בחופשיות. בכל אימון יש 7 מאמנים והוא מצולם בכמה מצלמות. לאצטדיון של ליברפול נכנסים חמישים אלף צופים נלהבים, ממש "מטורפים", שדוחפים את השחקנים קדימה. הייתי במשחק שלהם וזו הייתה חוויה בלתי נשכחת. מחזה מרהיב לצפות במשחק של ליברפול ולא על מרקע של טלוויזיה".

 לא היו געגועים לאשדוד?

"התגעגעתי לחברים, למשפחה לשחקנים של מ.ס אשדוד. מבחינת כדורגל אין מה להשוות בין מה שראיתי שם, ומה שיש לנו כאן בארץ. כל שחקן היה רוצה לשחק בליברפול, גם אני".

 איך היה באימונים?

"הגעתי להתרשמות במועדון. הצטרפתי לאימונים ועשיתי את מה שאני יודע לעשות הכי טוב שאפשר. עבדתי קשה באימונים, שהיו ברמה גבוהה מאוד, אבל לא היה לי קושי פיזי או מנטלי. באתי לעבוד על המגרש ולהראות את הכישרון שלי.  אני לא יודע מה החליטו, כי ההחלטה לוקחת הרבה זמן. אך בשבילי זו הייתה חוויה בלתי נשכחת".

מה עבר לך בראש ברגעים לפני שעלית לכר הדשא?

"התרגשתי כמו כל אחד אחר. ידעתי שזו ההזדמנות של החיים שלי. באתי לשבוע חלומי וידעתי שזו ההזדמנות שלי להיות שחקן כדורגל באנגליה. שמתי את כל הרגשות שלי בצד, עליתי למגרש ונהנתי בכל רגע שלי בליברפול".

מה ההבדל בין משחק הכדורגל בישראל לבין המשחק בליברפול?

"יש הבדל גדול ומשמעותי בין הכדורגל האנגלי לבין הישראלי. באנגליה הכול מקצועי יותר. יש חשיבה מפותחת  יותר, שם אתה לומד ולומד הרבה ועובד קשה על מנת להצליח. יש הבדל במועדונים. הכול בגדול. שם נותנים לך את כל מה שאתה צריך בשביל להצליח. אני לא רואה הבדל בכישרונות, יש לנו בארץ כשרונות לא פחות טובים, אבל באנגליה משקיעים בשחקן מגיל צעיר, ולכן ההבדל המשמעותי בינינו זו ההשקעה הגדולה במחלקות הנוער, שהם נותנים ועושים למען כל שחקן ושחקן. לאחר גיל 18 אתה רואה את ההבדל המשמעותי". 

 מה אומרים האוהדים?

"מפרגנים, תופסים אותי בכל מקום ומאחלים לי שאצליח, שאהיה חלק מליברפול. זה מחמם לי את הלב". 

 אתה מרגיש שעזרו לך להתפתח באשדוד?

"הכישרון של כל שחקן הוא בגנים שלו. עם הכישרון נולדים, ואפשר לפתח אותו. מהרגע שהגעתי לאשדוד, הגעתי "לאקדמיה". הייתי עושה אימוני בוקר בשש בבוקר עם המאמנים בחדר הכושר. לאחר מכן הלכתי לאימונים של האקדמיה וזה עוזר לך להשתפר ברמות גבוהות. חד וחלק האימונים באקדמיה משפרים את היכולות כמו באירופה. באנגליה אתה רואה אקדמיה בכל מועדון, ונותנים להם את כל האפשרויות על מנת להצליח. שם מלמדים אותם מגיל צעיר מאוד, וזה אחד הדברים שעוזרים להם ודוחפים אותם להצלחה. פה באשדוד מצאתי בית חם ובשנים שהייתי באשדוד למדתי המון גם בכדורגל וגם מחוצה לו".

 ומה עכשיו אתה מחכה להחלטות מצד אנשי ליברפול?

"לא. חזרתי מאושר מהשבוע שלי בליברפול, אבל צריך לקחת בחשבון שלוקח להם זמן להחליט. אני מאמין שהם ראו את היכולת שלי. עכשיו מה שמעניין אותי זו הקבוצה שלי מ.ס אשדוד והצלחתה וכמובן הנבחרת. אני יודע שבעוד כמה שנים תראה אותי משחק באירופה".