ashdod10 logo

יש כדורגל באשדוד

כ- 4000 אוהדים שהגיעו בשבת לאצטדיון הי"א למשחק הליגה הראשון, נכנסו חינם וראו הרבה מצבי הבקעה, הרבה מלחמה, שני שוערים גדולים, שלושה שחקנים שהורחקו באדום ופנדל אחד שהוחמץ ע"י רועי בקל, אך שערים הם לא ראו והמשחק הסתיים בתיקו אפס. הנחמה היחידה הייתה בשוערים הגדולים, שנתנו את ההצגה הטובה שלהם. אשדוד התחילה את העונה ברגל ימין עם נקודות ליגה. בשבת יוצאת אשדוד למשחק חוץ מול הפועל חיפה, ללא ירו בלו ואלכסנדר דוידוב המורחקים
עודד ביגר | חמישי, 18 ספטמבר 2014 13:46

לרגע הזה חיכינו כל הקיץ. לשריקת הפתיחה של משחקי ליגת העל ואכן הרגע הזה הגיע ובשבת האחרונה נפתחה העונה וכ- 4000 אוהדים שהגיעו לאצטדיון הי"א באשדוד, ראו כמעט את כל האלמנטים הטובים שיש בכדורגל. למרות שלא היה משחק כדורגל משובח, היו הרבה אירועים ליד השערים היו צהובים ו3- אדומים 2 לאשדוד ו-1 לקריית שמונה. ראינו גם מלחמה על הכבוד והסמל ופנדל שהוחמץ. למרות האכזבה מאי הבקעת שערים, האוהדים שהגיעו נהנו ממה שראו על המגרש, ומהצעירים המוכשרים של מ.ס אשדוד. מי שהשאירו טעם טוב בפה היו השוער אופיר מרציאנו והשוער גיא חיימוב, שמוכיחים פעם נוספת שהם ראויים להיות שוערים בנבחרת. היה גם את ניב זריהן שנראה חד יותר מהעונה שעברה. גם מיכאל אוחנה הפגין קצת מהיכולות שלו והראה שהוא יודע לשחק הגנתי כשצריך. לפי הסטטיסטיקה בין אשדוד לקריית שמונה התברר שמעולם קריית שמונה לא ניצחה את אשדוד באשדוד.
למרות ההרחקות של ירו בלו ואלכסנדר דוידוב, שחקניו של קלינגר הוכיחו שיש פה באשדוד קבוצת כדורגל ראויה.

אשדוד שיחקה טוב במיוחד במחצית הראשונה. השחקנים הניעו את הכדור במהירות ושלחו את החלוצים ירו בלו ומוראד אבו ענזה לעבר שערו של חיימוב שוער קריית שמונה. ירו בלו נראה כבד ואולי אפילו מעט חלוד (כנראה שהלחץ משפיע עליו) ומוראד אבו ענזה שהוא חלוץ מהיר שהגיע למצבים טובים, אבל לא ידע לנצל אותם לשערים. אבו ענזה מרבה להחמיץ בתקופה האחרונה אבל הוא ייתן את ה-10 שערים שלו העונה. ירו בלו עשה טעות שנתן מרפק לשחקן קריית שמונה ללא כדור וראה את האדום שנשלף ומונף לעברו ובצדק. כל חלוץ אחר במקומו היה יודע להיזהר כאשר יש לו כרטיס צהוב, אבל ירו כנראה בגלל הלחץ עשה טעות וספג את הכרטיס האדום והשאיר את אשדוד בעשרה שחקנים. למרות שהם היו בנחיתות מספרית, המשיכו האשדודים לתקוף. 3 דקות לאחר שבלו הורחק, קיבל דוידוב כדור גדול מניב זריהן נכנס לרחבה וגיא חיימוב הכשיל אותו. השופט איתן שמואלביץ (גרוע והססן) שלף כרטיס צהוב לחיימוב ונתן פנדל לאשדוד. רועי בקל בעט את הפנדל, גיא חיימוב זינק נפלא ועצר אותו. במחצית השנייה אשדוד הפגינה מלחמה על כר הדשא, ככל הנראה בגלל ששיחקה ב-10 שחקנים ואף הגיעה למצבים שנעצרו ע"י השוער. השופט הרחיק גם את עוזר המאמן גיא צרפתי.
במחצית השנייה המשיך השופט להפגין חולשה ומספר דקות לפני סיום המשחק, הרחיק את אלכסנדר דוידוב ופינאס דחפו אחד את השני, דבר שקורה רבות בכדורגל הישראלי. במקום לבוא ולהרגיע אותם שלף השופט את הכרטיס האדום לעבר שני השחקנים, ולאחר מכן הרחיק גם את המאמן ניר קלינגר מהמגרש. למרות ההופעה האומללה של שופט הכדורגל, השחקנים חייבים לדעת שהשופט הוא בן אדם ולפעמים הוא טועה ובאמת שלא צריך להתווכח איתו.
בשבוע הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה מול הפועל חיפה ללא ירו בלו ואלכסנדר דוידוב (המורחקים), וללא ניר קלינגר וגיא צרפתי שיישבו ביציע. את המשחק ינהל שמואל בוכריס יחד עם מאמן הכושר ומאמן השוערים. למרות שאשדוד תגיע ללא שני שחקני הרכב משמעותיים, יש לה סגל רחב כך שכל שחקן שיכנס למשבצת של בלו ודוידוב ייתן את הטון.

כשהכניסה למשחק בחינם, היציעים מלאים. אוהדי מ.ס אשדוד במשחק מול קרית שמונה

המאמן קלינגר: "אני חש פיספוס"

ניר קלינגר מאמן מ.ס. אשדוד, אמר לאחר המשחק: "אני חש פיספוס גדול. פתחנו את המשחק טוב מאוד. נתנו הצגה טובה עד להרחקה של בלו. שיחקנו מול קבוצה טובה מצמרת הליגה. שתי הקבוצות הגיעו מוכנות למשחק, אך מישהו לא הגיע מוכן. היה מרגש לראות את כל האוהדים ביציע. החלטות של השופטים היו מאוד משמעותיות עבורנו וברור שהאדום של דוידוב לא היה ולא נברא. ייתכן שנשקול לדרוש את ביטולו."

שחקני אשדוד ושחקני קרית שמונה נפרדו בתיקו

יציעים מלאים

בהנהלת אשדוד הבטיחו שבגלל מבצע "צוק איתן", האוהדים יכנסו חינם למשחק הראשון מול עירוני קריית שמונה ואכן כ- 4000 אוהדים נהרו לראות את משחק הליגה בין שתי הקבוצות. האוהדים הרבים הוסיפו המון צבע וססגוניות למשחק ודירבנו את השחקנים על המגרש. אין ספק כי המראה של יציעים מלאים, הזכיר את האוהדים של פעם שהיו באים לעודד את קבוצת הבית שלהם הפועל אשדוד עוד בתקופה שהיו למעלה מ- 6000 צופים. השאלה הגדולה האם בהנהלה יעשו משהו על מנת לשמר חלק גדול מהאוהדים ולהפוך אותם לאוהדי מ.ס אשדוד, המגיעים דרך קבע למשחקים?.
המשחק הביתי הבא ייערך בעוד שבועיים מול בני סכנין. לפי דברי אוהד צוויקק דובר מ.ס אשדוד גם המשחק הזה הוא בכניסה חופשית ללא תשלום.

השופט הוציא כרטיס אדום לשחקן ירו בלו

(צילומים: אריק ז'ורנו)